PKP nocą

Tematy zdjęć, których nie można sklasyfikować w powyższych kategoriach.

PKP nocą

Postprzez juha » Śr, 31 grudnia 2008, 15:34

Jeszcze kilka zdjęć zrobionych wieczorem tego samego dnia co zdjęcia które opublikowałem ostatnio.
Zdjęcia są w większej rozdzielczości niż widoczna na forum. Zachęcam do kliknięcia ...

Miłego oglądania
Załączniki
IMGP6751.jpg
IMGP6735.jpg
IMGP6730.jpg
IMGP6727.jpg
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Re: PKP nocą

Postprzez Cyber » Śr, 31 grudnia 2008, 18:30

Bardzo fajne klimatyczne fajny kontrast kolorów :) ciekawe jakby wyglądało w BW :) Twój pentaxik coraz bardziej mi się podobuje :)
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Gadu-Gadu: 0

Postprzez SawaRob » Cz, 1 stycznia 2009, 18:22

Cześć Juha,

No i w końcu, nie mogłem się doczekać :D
1. Super kadr, fajna perspektywa, podoba mi się, że biały pas jest tutaj pionowo. Po lewej stronie jest 'halo' od świateł dyżurówki pewnikiem, można obciąć/zretuszować.
8 sekund tak stałem? ładnie ... hehe.
2. Fajne, industrialne - można zawsze dyżurnego ruchu wywalić...
3. Bardzo mi się podoba :) Respect!
Takim miejscom, które i tak mają swoją urodę, pytlikowe pomidory dodają jeszcze mistycyzmu - wykorzystaj to światło póki jest, jeszcze sporo miejsc można wyłapać w mieście, gdzie na dłuższym czasie będziesz miał tę łunę w kadrze... wyrusz w kolejną wyprawę :!:
4. Pociąg super, widać dynamikę, kostka chodnika - już się pojawia pas biały - i przechodzi w światła odjeżdżającego składu. extra.
Dodatkowo - Wierzba rzuca fajny cień, podskocz raz jeszcze na pekap, i strzel fotę samego drzewa z tym rozłożystym cieniem.

Dorzucę kilka,po prostu - tak jak i u Juhy - zrzut z aparatu - zdaję sobie sprawę z tego, że powinienem je podretuszować wcześniej, usunąć halo świateł, poprawić kontrast czy chociaż wyostrzyć, ale tak sportowo dorzucam tylko... bo lekko zmęczonym po ostatnim przesileniu kalendarzowym, ale chętnie dowiem się co z waszego punktu widzenia powinienem poprawić (czy ewentualnie zupełnie wywalić foty :mrgreen: )
- zobacz zdjęcia na czarnym - korzystając z nowej przeglądarki.
pozdrawiam,
Załączniki
SawaRob_Mc_PKP_Noca_Bonus.jpg
11. Bonusik - też 8 sekund....
SawaRob_Mc_PKP_Noca_06.jpg
10. blue green
SawaRob_Mc_PKP_Noca_05.jpg
9. green yellow
SawaRob_Mc_PKP_Noca_04.jpg
8. Park & Ride
SawaRob_Mc_PKP_Noca_03.jpg
7. cube 0
SawaRob_Mc_PKP_Noca_02.jpg
6. PKP - Poczekaj... Kiedyś Przyjedzie...
SawaRob_Mc_PKP_Noca_01.jpg
5. wŻÓŁ - to
SawaRob

Postprzez serek » N, 4 stycznia 2009, 18:38

juha, 3 mi się podoba najbardziej.. kadr spoko :) tylko mi się ta kostka za bardzo oswietlona wydaje... jakby flash byl na nia... chyba to latarnia?

Sawa, cube 0, bardzo mi się podoba. Lubie takie klimaty... ta stara zerdzewiała blacha, graffiti :)
No i ten ostatni bonusik... behind the scenes ;) lubie takie.
Aparat: Nikon D80
Obiektywy: Sigma 14mm f/2.8 ___/___Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED___/___Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro
Inne: lampa SB-800___/___Westcott Micro Apollo Softbox
Web: Flickr
serek

Postprzez Cyber » Pn, 5 stycznia 2009, 23:45

SawaRob fajne zdjęcia... zauważyłem że każdy który był na sesji na dworcu ma praktycznie te same kadry :) Wszystko fajnie ładnie pięknie tylko szum trochę za duży.
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Postprzez SawaRob » Wt, 6 stycznia 2009, 10:37

Cyber napisał(a):SawaRob fajne zdjęcia... zauważyłem że każdy który był na sesji na dworcu ma praktycznie te same kadry :)

To niezbicie to dowodzi, że lepiej powtórzyć sesję w szerszym gronie - i uczyć się od siebie nawzajem, aby rejestrować znane obiekty w sposób ciekawszy, nietuzinkowy. Możemy bronić się tym, że PKP był ostatnim miejscem tego dnia, i byliśmy totalnie wyziębnięci - więc i kreatywności zabrakło...
Cyber napisał(a):Wszystko fajnie ładnie pięknie tylko szum trochę za duży.

Cyber - fajnie, że ci się foty podobają, ale :arrow: masz taki elektroniczny nick a tak bezszumnie do świata podchodzisz... :mrgreen: W życiu trzeba się wyszumieć!
:idea: i cytując Mike'a Johnsona:
"Wszyscy ciągle gadają o szumach. Co zaloguję się na jakieś forum, okazuje się, że ludzie bardzo się nimi przejmują.
Taki czy siaki aparat szumi. Szum przy ISO 3200. Szumiąca matryca. Za duże szumy. Jest więcej szumu wokół szumu niż wokół zadłużenia narodowego.
O co im wszystkim chodzi? Szum to największy problem-nie-problem cyfrowej fotografii.
Po pierwsze, narzekać na szum na zdjęciach, to jakby marudzić podczas wizyty w muzeum, że na obrazach widać ślady pociągnięć pędzla. To cecha charakterystyczna medium. Nie należy jej tępić, należy się nią cieszyć!"
:D
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3224

pozdrawiam,
SawaRob

Powrót do Inne