Kraków.

Tematy zdjęć, których nie można sklasyfikować w powyższych kategoriach.

Kraków.

Postprzez fiola » So, 17 grudnia 2011, 02:03

"Kraków jeszcze nigdy tak jak dziś, nie miał w sobie takiej siły..."

Ostatnio miałam okazję przejechać się do ukochanego Krakowa, gdzie poczyniłam świąteczne portrety na zlecenie centrum handlowego M1. Nie mogłam oczywiście nie skorzystać z okazji i nie powłóczyć się po tych wszystkich uliczkach. Brak stałego zatrudnienia mi służy, bardzo służy (o tak, w końcu po wielu próbach odeszłam z Lawendowego Domu, co za ulga!)
Przy okazji bezczelnie się chwalę nowym aparatem! O tak, exif nie kłamie. Rzuciłam w kąt mój wysłużony już Canon 40D na rzecz 5D II (40d jest na sprzedaż za grosze ;p).
Enjoy moi mili.
Załączniki
IMG_1179.jpg
1.
IMG_1234.jpg
2.
IMG_1243.jpg
3.
IMG_1270.jpg
4.
IMG_1278.jpg
5.
IMG_1291.jpg
6.
IMG_1338.jpg
7.
IMG_1348.jpg
8.
fiola

Re: Kraków.

Postprzez outcast » Pn, 19 grudnia 2011, 11:58

fiola napisał(a):"Kraków jeszcze nigdy tak jak dziś, nie miał w sobie takiej siły..."

Nie mogłam oczywiście nie skorzystać z okazji i nie powłóczyć się po tych wszystkich uliczkach.
Enjoy moi mili.

aż wstyd mi się przyznać, byłem dwa razy w tym roku w Krakowie, nawet z aparatem i nie zrobiłem ani jednego zdjącia :oops:
obowiązki służbowe mi nie pozwoliły... planuje kolejny wyjazd w połowie stycznia no i do trzech razy sztuka - może wkońcu ci=oś ustrzelę
odnośnie zdjęc to dobrze uchwyciłaś klimat "starości" miasta
w oko wpadł mi krakus (6) czynny od 18 do 10.00 ;)
outcast

Postprzez fiola » Pn, 19 grudnia 2011, 20:42

Krakus był genialny. Strasznie żałuję, że nie odważyłam się namówić go na kilka bardziej pozowanych zdjęć, bo był przeuroczy! Zrób to dla mnie i jak będziesz w Krakowie to zrób mu kilka zdjęć :)
fiola

Postprzez outcast » Wt, 20 grudnia 2011, 09:39

fiola napisał(a):Krakus był genialny. Strasznie żałuję, że nie odważyłam się namówić go na kilka bardziej pozowanych zdjęć, bo był przeuroczy! Zrób to dla mnie i jak będziesz w Krakowie to zrób mu kilka zdjęć :)

ok, a na jakiej ulicy można go spotkać ?
outcast

Postprzez fiola » Wt, 20 grudnia 2011, 13:02

Siedział na Grodzkiej, dość blisko Rynku. Może uda Ci się go złapać :)))
fiola

Postprzez SawaRob » So, 31 grudnia 2011, 12:45

fiola napisał(a):"Kraków jeszcze nigdy tak jak dziś, nie miał w sobie takiej siły..."

Wygooglałem, że to cytat z Myslowitz'a ...

Co do zdjęć - jak zwykle subiektywnie i szczerze - martwą naturą (1,2,4) się zawiodłem... mimo wszystko podejście bardzo prozaiczne, gra GO czy winietą bez dodatkowego sensownego podtekstu/powiązania z Krakowem, ot zobaczyłaś coś i 'pstryk' a potem buch do BW (przyzwoitego, owszem) i winieta.
1. takie krzesło w kontraście z 'nowoczesnością' Krakowa - miałoby wydźwięk, a tak jest starym kulawym krzesłem przy starym murze, jakie można znaleźć również w innych miastach, choćby Warszawie.
2. kołatka w kształcie głowy lwa - bardziej kojarzy mi się z Gdańskiem, niż Krakowem.
3. 'niechlujny' centralny kadr,z czymś białym z boku - a gdyby tak poziomo i to 'białe coś' w tle kadru? -może byłoby ciekawiej...
- 5tka - jak patrzę na fotę, to dużo ciekawszą postacią z nietuzinkowej witryny wydaje się być siedzący bokiem arlekin/pajac, i szkoda, że to nie on jest trzonem opowieści tego zdjęcia.
Przechodząc do streetów: to ciężki kawałek fotografii, bardzo ją lubię, ale z realizacją u mnie RÓWNIEŻ kiepsko, mimo to się wypowiem :)
3. ciekawe, nostalgiczne, i krakowskie.
6. Krakus fajny, ale mam niedosyt : byłaś za daleko, aby oddać jego charakter.
7. ciekawa postać, zastanawiam się jak tak 'wisi' w powietrzu, ale zdjęcie - portret uliczny ale bez relacji do 'ukochanego Krakowa', mogłabyś go popełnić gdziekolwiek.
8. Jest historia, jest fajnie, choć niedosyt ciągle mam, że z daleka cykane.
To problem, z dużą ciężką lustrzanką ganiać i foty popełniać na ulicy. Duży problem.

fiola napisał(a):Ostatnio miałam okazję przejechać się do ukochanego Krakowa, gdzie poczyniłam świąteczne portrety na zlecenie centrum handlowego M1.

O proszę, dżobik świąteczne portrety - może zapodaj jakąś próbkę? albo backstage?

fiola napisał(a): Brak stałego zatrudnienia mi służy, bardzo służy (o tak, w końcu po wielu próbach odeszłam z Lawendowego Domu, co za ulga!)

Gratuluję odwagi, i samozaparcia! Cieszę się, że się realizujesz.

fiola napisał(a): Przy okazji bezczelnie się chwalę nowym aparatem! O tak, exif nie kłamie. Rzuciłam w kąt mój wysłużony już Canon 40D na rzecz 5D II (40d jest na sprzedaż za grosze ;p).

Rewelacja! szczere gratulacje, kierowca zawodowy na pewno lepiej sobie poradzi jeżdżąc nowym autem, tym bardziej, że z tego auta ma zarobek. Dobry krok.
A starego body nie sprzedawaj - zysk żaden, szkoda zachodu, a jak ci się (tfu tfu) zepsuje MKIIka, to zawsze masz backup.

pozdrawiam,

P.S. Streetówki z Krakowa (i nie tylko) - polecam zdjęcia Rafała Czarnego (można wygooglać)
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Powrót do Inne