MFAF - informacje techniczne

Wszelki sprawy i propozycje dotyczące naszego forum.

Re: MFAF, informacje techniczne, aktualizacje itp.

Postprzez juha » N, 4 lipca 2010, 19:18

Jeszcze jedna uwaga, od dziś przy dodawaniu więcej niż jednego zdjęcia do posta, dodajemy je w normalnej kolejności czyli od pierwszego do ostatniego, a nie tak jak poprzednio, od ostatniego do pierwszego.
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez serek » N, 4 lipca 2010, 20:09

<piwo> 8-)
Aparat: Nikon D80
Obiektywy: Sigma 14mm f/2.8 ___/___Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED___/___Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro
Inne: lampa SB-800___/___Westcott Micro Apollo Softbox
Web: Flickr
serek

Gadu-Gadu: 0

Galeria fotografii na MFAF

Postprzez juha » N, 4 lipca 2010, 21:17

Ponieważ ostatnio mam jakąś fazę na kombinowanie na forum:
* zaktualizowałem je do najnowszej wersji,
* dołożyłem obsługę GG, Skype, Tlena,
* dołożyłem moduł "Kto był"
* inne drobne kosmetyczne poprawki
pomyślałem, że może by dodać do forum MOD Galerii. Polega to mniej więcej na tym, że można zakładać galerię fotografii, w nich albumy tematyczne, w których forumowicze zamieszczając fotki. Fotki można oceniać, komentować, wyświetlane są Exify. Możliwości są bardzo duże, zainstalowałem demo i się trochę pobawiłem. Każdy z forumowiczów, może również zakładać swoją galerię z nieskończoną liczną albumów np. tematyczne, z wydarzeń itp, a nie tylko dodawać zdjęcia do wspólnych galerii.

Więcej informacji o modzie i o jego możliwościach poczytacie tutaj (angielski): http://www.flying-bits.org/viewtopic.php?f=38&t=1624
Działające demo można obejrzeć tutaj: http://www.flying-bits.org/gallery/index.php

Po zainstalowaniu MOD'a, będzie dostępne forum i galeria. Link do galerii będzie widoczny po prawej na górze obok przycisków: FAQ Użytkownicy Wyloguj. Po kliknięciu na ten link przechodzi się do galerii jak w linku powyżej. Czyli niejako Forum istnieje oddzielnie, galeria oddzielnie.
Co o tym sądzicie, wypowiadajcie się, bo od Was wszystko zależy?
juha
Administrator

Re: Galeria fotografii na MFAF

Postprzez SawaRob » N, 4 lipca 2010, 21:36

Spróbujmy :) Ciekawe, co na to utrzymanie serwera, jeśłi się nagle okaże, że ilość zdjęć niczym na fotka.pl się zrobi :D
SawaRob

Re: Galeria fotografii na MFAF

Postprzez juha » Śr, 7 lipca 2010, 09:37

Nie było głosów przeciw, więc dodałem galerię. Galeria funkcjonuje niezależnie od normalnego forum. Można do niej przejść klikając na link "Galeria", który mieści się po prawej stronie na górze strony:

Obrazek

W tym momencie każdy z forumowiczów może utworzyć swoją galerię, w której może stworzyć dowolne tematyczne albumy np. Ludzie, Reportaże, Makro i podalbumy np. Rośliny, Robale, do których może dodawać zdjęcia a inni forumowicze będą je komentować, oceniać.

Szybki kurs jak się posługiwać albumami.

Aby przejść do Galerii, klikamy na wspomniany wcześniej link.
Obrazek

Jesteśmy na stronie galerii, możemy oglądać, komentować, oceniać.

Jak dodać własne albumy i podalbumy w galerii?

Przechodzimy do swojego Panelu użytkownika:

Obrazek

Klikamy na zakładkę Galeria, gdzie mamy wszelkie ustawienia dotyczące naszych galerii i naszych albumów

Obrazek

Aby zacząć tworzyć swoje albumy klikamy na "Zarządzaj prywatnymi albumami", następnie "Utwórz podalbum"

Obrazek

Wpisujemy nazwę naszego nowego albumu oraz opis albumu. "Album rodzic", to pole w którym musimy wybrać nadrzędny album w stosunku do tworzonego albumu. Jeśli wybierzemy "Brak rodzica" tworzony album będzie należał do albumów głównych w naszych albumach.

Obrazek

Jeśli chcemy utworzyć nowy podalbum w albumie, który właśnie utworzyliśmy, klikamy na jego nazwę aby przejść do niego i tam postępujemy analogicznie, z tym, że w Album rodzic wybieramy odpowiedni nadrzędny album.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz możemy zamieścić fotografię w tak utworzonym albumie. Jednym ze sposobów jest zrobienie tego z poziomu Panelu użytkownika po przejściu do wybranego albumu.

Obrazek

Zarządzaniem albumami i wrzucaniem do nich zdjęć możemy również zarządzać z poziomu samej galerii.

Obrazek

Zachęcam do korzystania.
juha
Administrator

Postprzez Luqasz » Śr, 7 lipca 2010, 09:51

Świetna robota! :)

Najnowsze obrazki nei dzialaja pod starsza wersja ie to tak na marginesie :).
Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS, speedlite 430ex ii, Takumar SMC 55mm f2.0
Luqasz

Postprzez juha » Śr, 7 lipca 2010, 10:07

To już nie bardzo mam na to wpływ. Obrazki są widoczne, tak jak posty na forum dopiero po zalogowaniu. Testowałem na Chrome, FF i IE8 i tam działają :)
juha
Administrator

Postprzez Luqasz » Śr, 7 lipca 2010, 12:03

Spoko w firmie mam ff i ie starego i w ff mi nie laduje czsami zdjec i probowale mw ie sprawdzic i zobaczyle mze nei widac galeri na froncie...

Bardzo fajny pomysl z tym, jeszcze zmienimy hederek i bedize bomba. W wekend bede w mc to moze pogadamy
Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS, speedlite 430ex ii, Takumar SMC 55mm f2.0
Luqasz

Re: Nowa funkcjonalność - GALERIA MFAF

Postprzez SawaRob » Pt, 27 sierpnia 2010, 12:41

Witam,
Celem odświeżenia tematu:
MFAF.pl ma galerię, z której można a nawet należy korzystać,
Szczegóły w tym poście.

zapraszamy,
SawaRob

Re: Nowa funkcjonalność - GALERIA MFAF

Postprzez juha » Pn, 27 września 2010, 10:41

Z dniem dzisiejszym usunąłem galerię z MFAF. Mimo wcześniejszych pozytywnych głosów, że to dobry pomysł, niestety nikt jej nie używał.
juha
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne MFAF