Warsztaty z cyfrowej + sesja podejście II, 2.10.2011

Wszelki sprawy i propozycje dotyczące naszego forum.

Warsztaty z cyfrowej + sesja podejście II, 2.10.2011

Postprzez fiola » So, 24 września 2011, 23:16

Przepraszam za opóźnienie. Już piszę wszystko co zdążyłam sobie przemyśleć.

- modelkę - będę miała, nie wiem jeszcze co z wizażem, czekam na potwierdzenie od znajomej z Białej, ale nic pewnego. W razie czego sama umaluję - już mi się to zdarzało.
- stylizacja - mam nadzieję, że przełkniecie to co przygotowałam na sesję dzień przed naszym spotkaniem? Po prostu nie jestem w stanie na jeden wyjazd do Międzyrzeca wypożyczyć rzeczy na dwie oddzielne sesje
- sprzęt - w Międzyrzecu mam jedną lampę, ale bez statywu (potrzebuję jednego). Będę miała blendę i właściwie aparat (chociaż i to nie wiadomo (tak, nie mam swojego sprawnego aparatu, wstyd mi i co? :P)).
- komputer - wezmę swój więc będzie więcej dla reszty :)
- coś od Was - proszę byście przygotowali każdy z uczestników swoje najlepsze zdjęcie - chciałabym byśmy wspólnie je omówili. Co jest w nich fajne, co nie. Chciałabym, by to nie koniecznie były zdjęcia, które już pojawiły się na forum.
- catering - koniecznie! Czy ktoś jest w stanie coś zaplanować w tej sprawie, bo ja zdalnie nie bardzo, a na głodnego nie funkcjonuje ;p

Mój plan zajęć:
- Start 10:00
- Zapoznanie się - dla mnie konieczne.
- Pogadanka pedagogiczno - teoretyczna - czyli czym jest fotografia i z czym się ją podaję.
- Sesja, sesja, sesja - chciałabym, by każdy mógł chociaż przez chwilę popracować z modelką sam-na-sam, o ile to możliwe
- Obiad :) (Jakby ktoś pytał nie jem cebuli, ani papryki ;p)
- Wybór zdjęć - czym się kierować, jak porządkować.
- Obróbka - Lightroom + Photoshop. Przygotowanie do druku oraz do publikacji w internecie. Czyli pół zdania o ppi i innych urokach dtp.
- Chętnie bardzo piwo lub nawet trzy na zakończenie :)

Proszę o uwagi i sugestie oraz pomoc przede wszystkim :)
I jeszcze jedno pytanko: czy przy obróbce mamy jakiś rzutnik?
fiola

Re: Warsztaty z cyfrowej ciemni

Postprzez roarflex » N, 25 września 2011, 17:47

Na mój gust znów będzie od końca... Z drugiej strony każdy obecnie tak się zabiera do fotografii.
Skupił bym się na pogadance pedagogiczno - teoretyczna, ale w kwestii pracy w studio. Oświetlenie- rodzaje, pomiar itp. To może być 2-4. godzinny wykład z ćwiczeniami (bardziej pokazami), może ciężki do wytrzymania, ale warto się poświęcić. Konkretny temat podejmujemy i tego się trzymajmy. Ewentualnie jakiś wstęp bardzo ogólnikowy. Osobiście będę mógł się pojawić raczej po godz. 14-15 i taką teorię mogę wyłożyć:). Mogę też powiedzieć coś ogólnie o portrecie tak jak ja tą dziedzinę foto widzę. Odnośnie sesji, to nie wiem czy taka formuła, że każdy robi sam-na-sam się sprawdzi.
Statyw ja, albo Juha możemy przywieźć, aparat też sie jakiś znajdzie. Ponieważ wyraźnie kierujemy się w fotografię portretowa, to każdy powinien przygotować kilka najlepszych zdjęć w tym temacie. Troche poprzyprawiałem fioly wizje,ale może się nie obrazi. Rzucam to pod dyskusje.
Jak wspomniałem wolałbym późniejsze godziny, ale to tylko ze względu na moją osobę.
mistrz drugiego planu
roarflex

Postprzez Bawell » N, 25 września 2011, 19:22

Co do projektora to jest na stanie.
Fiola nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem cateringu, ale wątpię czy komukolwiek chciałoby się gotować dla tak licznego składu, jaki może się pojawić.
W polocie może być ponad 10 osób, (z czego część na pewno zdecyduje się w ostatniej chwili) a wyżywić tyle ludzi to już nie małe koszta.
Proponowałbym zrobić składkę i zakupić coś na przegryzkę.
Ewentualnie zamówić coś na wynos i ktoś zmotoryzowany podskoczyłby odebrać zamówienie (np. w przerwie na składanie sprzętu).
Jakie jest zdanie reszty? Może ktoś ukrywa kulinarne talenty?

Fiola powiedz czy ponosisz jakieś koszta wynajmując modelkę?
Co do samego planu zajęć nie mam większych zastrzeżeń, ale to naprawdę kobyła na cały bity dzień.
Może napiszcie, co macie na myśli pisząc "pogadanka pedagogiczna teoretyczna". Warto rozbić to na czynniki pierwsze.
Jeżeli napiszecie dokładniej, co kto może zaprezentować ułożymy z tego spójną całość.
fiola chcesz wykładać sama czy podzielicie się z Krzyśkiem (dobrze pamiętam? :) ).
Nikon D90 + 18-105 VR (kit), Benro A-350EX + BH-0
Bawell

Gadu-Gadu: 7647157

Postprzez fiola » N, 25 września 2011, 20:17

roarflex napisał(a):Skupił bym się na pogadance pedagogiczno - teoretyczna, ale w kwestii pracy w studio. Oświetlenie- rodzaje, pomiar itp. To może być 2-4. godzinny wykład z ćwiczeniami (bardziej pokazami), może ciężki do wytrzymania, ale warto się poświęcić.

Jeżeli dla Ciebie najważniejsze w fotografii to gotowe ustawienie oświetlenia, pomiar itd, to ja nie mam nic do powiedzenia w tym temacie, więc z pewnością nie spełnie się jako wodzirej tej imprezy.
fiola

Postprzez roarflex » N, 25 września 2011, 20:59

Dla mnie nie jest to ważne w fotografii. Traktuj tamten post jako moją propozycje dla wszystkich. Uważam, że należy mieć troche podstaw teoretycznych, jakiś punkt wyjściowy aby zabierać się do w miarę świadomej pracy. Nie mam zamiaru dominować spotkania, chce podzielić się wiedzą. Poza tym nie wiem jak czasowo będę dostępny w niedziele więc nic nie mogę obiecać na 100%.
mistrz drugiego planu
roarflex

Postprzez Bawell » N, 25 września 2011, 21:43

Spokojnie,
Nikt tu nikomu nie chce na pewno wchodzić w paradę.
Ja z chęcią zasięgnę wiedzy i doświadczenia od każdego z Was, bo fotografia jest tak rozległą dziedziną że każdy specjalizuje się w czymś innym.
Problem nie polega na tym że fotografia to to a nie tamto, ale na tym co chcielibyście przedstawić i w jakim terminie.
Jeżeli fiola zaplanowała tak dużo materiału że z innym już się nie wyrobimy to niech tak będzie.
Następne spotkanie w towarzystwie fioli raczej nie prędko będzie miało miejsce a poza tym pierwsza zgłosiła się z planem warsztatów.

Z chęcią też zapoznałbym się również z wiedza Krzyśka, bo wiem że ma o czym opowiadać.
Lecz jeżeli będzie za mało czasu na spokojnie przedstawienie tematu zaproponowanego przez Krzyśka to może lepiej poczekać i omówić wszystko dokładnie.
Wolę rozbić wszystko na kilka spotkań niż ślepo gonić z kolejnymi zagadnieniami nie omawiając ich dokładnie.

To jak będzie.
Fiolu chcesz cały czas dla siebie czy niekoniecznie.
Krzysiek odpowiada Ci taki układ?

ps: gregor pióropusz przedni
Bawell

Postprzez roarflex » Pn, 26 września 2011, 07:29

mi pasuje:)
mistrz drugiego planu
roarflex

Postprzez fiola » Pn, 26 września 2011, 07:54

Ja nie chce posadzić się za biurkiem i mówić, że pozjadałam wszystkie rozumy, bo tak nie jest. Chciałam byśmy WSPÓLNIE omówili wszystkie tematy, by wywiązała się dyskusja, która prowadzi do pewnych wniosków i tyle. Bo w fotografii trzeba myśleć, szukać, dochodzić do wniosków i próbować po raz setny, aż sami w końcu zrozumiemy dlaczego ta lampa stoi tu, i ma taką moc a nie inną. I będziemy to wiedzieli, bo sami w końcu do tego dojdziemy, a nie, bo ktoś nam tak powiedział. To mija się z celem. Nie chce więc wystawiać się na kule, przodując z pałeczką w ręku. Dla mnie takie spotkania są ważne i wartościowe, kiedy cała grupa pracuje na jedne zdjęcia, bo możemy zobaczyć jak działają inni, podpatrzeć, podpytać. Osobiście nie wiem zbyt dużo o technicznej stronie fotografii, nie znam się na ustawieniach światła itd, ale wiem co chcę osiągnąć i za każdym razem próbuje to osiągać od nowa patrząc na światło, barwy, linie. Każda sytuacja jest wyjątkowa, każdo zdjęcie inne i nie da się zaplanować (zwłaszcza w plenerze) jak poustawiam wszystko, by wspólnie grało. Ot co.
i sama chętnie popatrze na poczynania innych.
fiola

Postprzez roarflex » Pn, 26 września 2011, 10:45

Przepraszam za wywołaną dyskusje.
mistrz drugiego planu
roarflex

Postprzez Bawell » Pn, 26 września 2011, 11:20

Forum jest po to aby dyskutować :)
Ja mogę wspierać fiole w zagadnieniach dtp, bo zajmuje sie tym na codzien.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
Bawell

Następna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne MFAF