świąteczna propozycja bez jaj

Wszelki sprawy i propozycje dotyczące naszego forum.

Re: świąteczna propozycja bez jaj

Postprzez juha » Pt, 30 marca 2012, 09:20

Ja zdjęcia proponuję jak najbardziej poważne, no bez jaj, jesteśmy artystami.
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez SawaRob » Pt, 30 marca 2012, 13:10

Hej,
rozumiem wiosenną frywolność :) , ale pytałem o poważne propozycje - tematy zdjęciowe.
Ułatwi nam to przygotowania, zebranie potencjalnego sprzętu, decyzowanie gdzie się spotkać, i w jakich godzinach.

1. Gregor "Zdjęcia jajcarskie" - co przez to rozumiesz - Doprecyzuj proszę.
Mi się nasuwają dwie interpretacje :
- dowcipy zdjęciowe (kupa śmiechu z jajem)
i zdjęcia uliczne, kiedy to babcie z dziećmi idą na święcenie.
Dodatkowo to co wychodzi z drugiego skojarzenia - reportaż z obrzędów wielkanocnych
Można-by w temacie takiego reportażu zrobić wypad na jakąś okoliczną kolorową wioskę, tylko tego typu zdjęcia lepiej realizować samodzielnie, a nie z grupą kilku/kilkunastu osób z czarnymi aparatami. Świadome namówienie jakieś wielopokoleniowej rodziny (jeśli się uda) też raczej nie uwzględnia dużej liczby focących, namówienie też może być trudne przez wzgląd na gorący okres przygotowań - nie wszyscy chcą, żeby im do garnków aparatem zaglądać.
Jakkolwiek - cały reportaż Misterium Paschalnego poczynając od Wielkiego Czwartku, poprzez Śmierć na Krzyżu, wkręt ze święceniem jaj, Zmartwychwstanie i kolejny obrzęd śmigus dyngus - to moje marzenie !

2. Juha "zdjęcia poważne- artystyczne" - studio i portrety? Jakaś określona scena? możesz doprecyzować?

3. Sawa - "Sportowo Strobbingowo" - zdjęcia na placu ćwiczeniowym rolkarzy/rowerkowców przy wydatnym udziale tychże - strobbing i dynamika.
- potrzeby techniczne - wysokie statywy (+ewentualnie parasolki), lampki (ze 2 najmniej), wyzwalacze,
- potrzeby sceniczne - Dobra pogoda, Miejsce - plac z instalacjami pod tego typu aktywność, LUDZIE (kolorowa młodzież) na rowerkach/deskorolkach/rolkach, ich chęci.
Potrzeby techniczne łatwo zaspokoić (Juha, Gregor - którzy chcą się wybrać na zdjęcia - dysponują wszystkim co potrzeba, Roarflex też coś znajdzie), niestety te drugie - Miejsce i aktorzy - już trudniej, więc jeśli już coś takiego - to MFAFowcy miejscowi (zgłoście się!) musieliby się zaangażować w zorganizowanie takiej ekipy pod tego typu zdjęcia.
Dodatkowo duża liczna osób nie przeszkadzałaby raczej, część może pilnować sprzętu, żeby się nie wywrócił, robić za SOSGi, część może robić detale itp itd.

No i czekamy na kolejne pomysły - im więcej, tym lepiej na przyszłość - wszak niezrealizowanie ich teraz, nie zapobiegnie temu w przyszłości!!

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez panchromatyczna » Pt, 30 marca 2012, 15:20

Sawa - podejrzewam, że jeżeli mówisz o osobach, które jeżdżą na rolkach, deskach itp. to szukasz osób, które potrafią fajnie poskakać na rampach itp?
Miejsce? - Międzyrzecki Skate Park?
panchromatyczna

Gadu-Gadu: 8481015

Postprzez SawaRob » Pt, 30 marca 2012, 16:17

panchromatyczna napisał(a):Sawa - podejrzewam, że jeżeli mówisz o osobach, które jeżdżą na rolkach, deskach itp. to szukasz osób, które potrafią fajnie poskakać na rampach itp?

Tak, takich właśnie zapaleńców,
panchromatyczna napisał(a):Miejsce? - Międzyrzecki Skate Park?

pewnie tak - jako, że od czasu pewnego Międzyrzec znam bardziej ze zdjęć, nawet nie wiem, gdzie ten park jest :)
Potrzebuję właśnie polegać na was - na Autochtonach - w tym temacie - zarówno miejsca, jak i osób.
Oczywiście, jeśli weźmiemy ten temat zdjęciowy pod uwagę.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez gregor » So, 31 marca 2012, 07:59

Doprecyzowuje : dowcipy zdjęciowe (kupa śmiechu z jajem i nie tylko ) :lol:
A jeżeli ktoś myśli , że łatwo zrobić śmieszne zd. , nawet w studio , to może się pomylić :!:
Jak zwykle liczy się ciekawy scenariusz , ale nie nalegam , może mój pomysł zrealizujemy przy okazji zd. poważnych .
A na zewnątrz to chętnie bym powalczył może nie na kubły z wodą , ale na jakieś mniejsze armatki :D ,
jeśli pogoda dopisze ( mogę być polewającym/uciekającym ) .
Tylko w studio u Krzysia to niezależność od pogody , więc może od razu skupmy się na tym .
I termin - proponuje sobotę koło 16-21.00 , bo później to święta , presja rodzinna ... , w pon. walka z kacem :lol:
G :mrgreen:
ps. : a te zaświadczenia na artystę , to ja do kogo mam wniosek złożyć :?:
gregor

Postprzez SawaRob » So, 31 marca 2012, 09:33

gregor napisał(a):Doprecyzowuje : dowcipy zdjęciowe (kupa śmiechu z jajem i nie tylko ) A jeżeli ktoś myśli , że łatwo zrobić śmieszne zd. , nawet w studio , to może się pomylić :!: Jak zwykle liczy się ciekawy scenariusz ,

Ja jestem za, jeśli podasz właśnie scenariusz, żeby było zabawnie 'na żywca' to mi osobiście brakuje charakteru komika.

gregor napisał(a):I termin - proponuje sobotę koło 16-21.00 , bo później to święta , presja rodzinna .

W porządku, jakkolwiek dostęp do studia będzie regulowany przez jego właściciela.
Pogoda na święta - zamawiałem słonecznie i ciepło.

gregor napisał(a):ps. : a te zaświadczenia na artystę , to ja do kogo mam wniosek złożyć :?:

Po przedstawieniu portfolio Twoich artyzmów - sam Wielki Wywoływacz Wystawia zaświadczenie.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez panchromatyczna » So, 31 marca 2012, 17:36

w sumie jeżdżę na rolkach, ale nie na tyle żeby skakać po rampach :P
Na resztę się piszę, chociaż patrząc na pogodę chyba zostanie nam tylko opcja studia :)
panchromatyczna

Gadu-Gadu: 8481015

Postprzez gregor » So, 31 marca 2012, 17:41

Ja też tak widzę , więc w Krzyśku nadzieja , Krzyś do tablicy :!:
http://www.youtube.com/watch?v=HH959aKb18A
gregor

Postprzez SawaRob » So, 31 marca 2012, 17:54

gregor napisał(a):więc w Krzyśku nadzieja , Krzyś do tablicy :!:

Gregor, co z scenariuszem na zabawne zdjęcia? Zarzucisz czymś? Opracujesz?

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez gregor » So, 31 marca 2012, 18:45

Ja niestety od pon.do piątku jestem bez netu :(
Ale coś może ... , a Wy nie macie pomysła :?:
gregor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne MFAF