Picassa 3.0 Beta

Forum dotyczące wszelkiego rodzaju oprogramowania związanego z fotografią. Propozycje ciekawych programów, pytania, problemy.

Picassa 3.0 Beta

Postprzez juha » Pt, 5 września 2008, 21:43

Google Picasa to znany wielu osobom, darmowy program umożliwiający łatwe zarządzanie zdjęciami na komputerze, ich drukowanie i szybką edycję. Aplikacja doczekała się wersji 3.0, która jest oznaczona symbolem beta, co oznacza, iż nie jest to jeszcze finalny produkt.

W Google Picasa 3.0 znajdziemy następujące nowości:

* Narzędzie retuszu do szybkiego usuwania ze zdjęcia skaz i naprawy starych fotografii
* Narzędzie pozwalające tworzyć filmy z pokazów slajdów i publikować je na YouTube
* Funkcja automatycznej redukcji czerwonych oczu
* Funkcja szybkiego podglądu zdjęć
* Narzędzie "drag-and-drop photo-collage"
* Narzędzie "Smart auto-cropping"

Szczegółowe informacje o nowych możliwościach programu można znaleźć w prezentacji umieszczonej w serwisie YouTube pod adresem: http://pl.youtube.com/watch?v=rskC6c_5L1M.

Program jest już do pobrania ze strony: http://picasa.google.com/.

Ze względu na fakt, iż nowa wersja programu nie jest jeszcze dostępna w języku polskim, internauci z Polski mogą po kliknięciu na link mieć możliwość pobrania tylko starszej wersji 2.7. Aby wyświetlić stronę anglojęzyczną z wersją 3.0 można skorzystać z następującego adresu: http://picasa.google.com/intl/en_us/.

za optyczne.pl
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Re: Picassa 3.0 Beta

Postprzez vampiredevour » Pn, 21 września 2009, 18:24

picassa krótko mówiąc rozpierniczyła mi zdjęcia po całym komputerze, nie przekonam się do niej więcej ;p
vampiredevour

Gadu-Gadu: 6683574

Postprzez juha » Pn, 21 września 2009, 18:36

vampiredevour napisał(a):picassa krótko mówiąc rozpierniczyła mi zdjęcia po całym komputerze

Co dokładnie masz na myśli mówiąc to? Picassa sama z siebie nie kopiuje, nie przenosi nigdzie plików. Jeśli zmodyfikujesz jakiekolwiek zdjęcie, jego oryginał jest zachowany i przechowywany w specjalnym nowoutworzonym katalogu w katalogu z właściwym zdjęciem. Dodatkowo jeśli obrabiałaś jakiekolwiek pliki informacje o tym zapisywane są w plikach .picasa.ini w danym katalogu, więc porządek raczej jest :) Picassa to bardzo wygodne narzędzie w połączenie z Picassa Web Albums. Do szybkiej obróbki nadaje się też, ale nie można jej ślepo ufać, bo najczęściej stosowane funkcje Szczęśliwy traf, Auto Contrast i Auto kolor potrafią dziwnie zmienić kolory zdjęcia. Przekonałem się o tym obrabiając fotki z AirShow. Program naprawdę na niektórych zdjęciach zwariował, wtedy spróbowałem Lightrooma i jestem zachwycony tym programem. Świetna, prosta obsługa, potężne możliwości.
juha
Administrator

Postprzez trola10110 » Pt, 29 kwietnia 2011, 20:58

ja rówiniez miałam ten program i mi się jakoś nie sprawdził . nie przekonałam sie do niego ;)
trola10110

Gadu-Gadu: 0

Postprzez vampiredevour » N, 1 maja 2011, 10:22

w momencie synchronizacji z moimi folderami, gdzie miałam poukładane zdjęcia poprzenosiła je gdzie tylko chciała i tak np. zdjęcia z moich urodzin miałam w zdjęciach z wakacji, wymieszane itp. never again ; )
vampiredevour

Gadu-Gadu: 6683574

Postprzez juha » N, 1 maja 2011, 22:51

Kaśka pewnie Ty coś pomieszałaś :) Używałem go kilka lat (już nie używam) i nigdy nic takiego u mnie nie wystąpiło. Sawa używa go jeszcze dłużej i nigdy też się nie skarżył. To program od Google, raczej dobrze przetestowany, stawiam na Ciebie ;-)
juha
Administrator

Powrót do Oprogramowanie