Canon EOS600D

Pytania, opinie na temat sprzętu fotograficznego

Canon EOS600D

Postprzez sarenka_patrii » Pn, 27 lutego 2012, 21:58

Witam wszystkich. :)
Mam do Was ogromna prośbę. Jestem fotografem amatorem, postanowiłam jednak trochę zainwestować w sprzęt (mam na ten cel ok. 5000zł.). :D
Troszkę się nastawiłam, a raczej chyba napaliłam na Canona EOS600D, i tu kieruję pytanie: Czy jest to "dobry" model i jakie potrzebuje do niego dodatki, tzn. jakie obiektywy polecacie, jak dobrać moc lampy aby spisywała się w pomieszczeniach i na zewnątrz, jakie filtry i oczywiście co pouczcie mnie czego jeszcze potrzebuje. :)
z góry dziękuję :)

PS. Dodam jeszcze że fotografia jest moją pasją. Fotografuję od 15 roku życia, jednakże jeśli chodzi o sprzęt jestem kompletną nogą. :( Do tej pory wystarczała mi zwykła, mała cyfróweczka. Cieszył mnie sam fakt cykania fotek. Teraz chcę liznąć trochę profesjonalizmu. :)
sarenka_patrii

Gadu-Gadu: 9615311

Re: Canon EOS600D

Postprzez juha » Pn, 27 lutego 2012, 23:11

Na naszym forum jest taka sytuacja, że 90% użytkowników lustrzanek to Nikoniarze i pewnie jakbyś zapytała o sprzęt tej firmy odpowiedzi byłoby więcej. Odpowiem standardowo, kup starszy aparat, 600D to najnowsza lustrzanka z amatorskiej linii, w ten sposób zaoszczędzisz kasę, która możesz wydać z jakiś dobry obiektyw lub lampę błyskową. Najnowsze modele są zdecydowanie droższe od poprzedników a różnice w kosztach są niewspółmiernie do tego co oferują w zamian. Choć powiem, że za 5 tyś zł można już coś pewnie skompletować i w systemie Canona. Co do obiektywów musisz przede wszystkim powiedzieć co najczęściej fotografujesz, wtedy będziemy w stanie Ci pomóc. Jeśli chodzi o Nikona to chętnie podpowiem co najlepiej kupić, ale niestety o Canonach mam mała wiedzę :)

P.S. Witamy na forum.
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez gregor » Wt, 28 lutego 2012, 20:39

Witam na forum , na dłużej czy tylko porady szukasz :?:
Juha ma rację z tym używanym sprzętem , obaj takowy posiadamy (w dobrym stanie) i nie narzekamy :D
A jeżeli się upierasz przy Canonie 600D to proponuję do niego Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS USM (spacer zoom) ,
i zamkniesz się w 5k pln . Ale to nie koniec zabawy ...
Na początek by mieć w miarę duże możliwości to
1. aparat
2. 2x bateria
3. karta pamięci ( min. 2x 4Gb )
4. obiektyw
5. filtr UV lub inny (by chronić obiektyw)
6. statyw
7. lampa
...... a dalej to zależnie od potrzeb i budżetu :lol:
Najlepiej pokaż kilka przykładowych fotek , które Twoim zdaniem są fajne , to może więcej pomożemy ;)
G :mrgreen:
gregor

Postprzez roarflex » So, 3 marca 2012, 11:56

jaka fotografia Ciebie interesuje, jaki rodzaj? W tej cenie to pewnie 600D + coś takiego jak gregor napisał lub jasny zoom ok. 17-55 canona lub firm niezależnych typu tamron, tokina czy sigma. Do tego pewnie jakiś tańszy telezoon jeszcze się uda dokupić.
mistrz drugiego planu
roarflex

Powrót do Sprzęt