I'm a Photographer, not a terrorist

Strony internetowe związane z fotografią, które warto odwiedzić.

I'm a Photographer, not a terrorist

Postprzez serek » Cz, 10 czerwca 2010, 19:38

Jestem Fotografem a nie terrorystą!

Strona w języku angielskim na temat prawa związanego z fotografowaniem w USA, UK... być może dla Polskiego prawa też będzie pasować.
Zajrzyjcie do zakładki bust card . W razie problemów z językiem możecie sobie pomóc Google Translatorem.

Znalazłem jeszcze ciekawy polski wpis blogowy.

Ciekawe: wczoraj, w sobotę, tysiące brytyjskich fotografów wyległo na londyńskie ulice by zaprotestować przeciwko drakońskiemu prawu pozwalającemu na zatrzymanie każdej osoby tylko dlatego, że wygląda na terrorystę, czyli... chodzi z aparatem i robi zdjęcia na ulicy.

Protest jest jednym z elementów kampanii I'm a Photographer not a Terrorist (do poczytania na stronie photographernotaterrorist.org), która ma na celu także uchylenie przepisów pozwalających na wymierzenie kary 10 lat więzienia za... robienie zdjęć oficerom policji.
Przepisy te dają także służbom uprawnienie do przeszukania każdej osoby, która wygląda jak terrorysta na zwiadach -- przypomnijmy: wygląda jak terrorysta, bo robi zdjęcia -- oraz nakazania skasowania zawartości karty, zniszczenia rolki filmu (to dla tych, co jeszcze trwają przy taśmie 35 mm...).
Ba, jak pisze Independent w oparciu o te przepisy angielskiej policji zdarzyło się interesować osobami fotografującymi zabytki i inne atrakcje turystyczne, a nawet fastfódy typu fish&chip.
Polecam też parę zdjęć w serwisie Flickr: pstryczek z wczorajszej manifestacji, interwencję policjanta w Nottingham oraz nie mniej ciekawe ujęcie z Nowego Jorku.

Jakby ktoś się ucieszył, że przecież nasza chata skraja i niech się Anglosasi wyrzynają, skoro lubią -- przypominam wcale nie tak dawną historię z warszawskiego Śródmieścia, gdzie gliniarze sprawnie zwinęli człowieka, który robił zdjęcia pudełkiem po butach, a także nieco starszą ale nie mniej straszną opowieść z wrocławskiego Dworca Głównego PKP, gdzie patrol policji zamiast zająć się porządkiem -- zajął się ludźmi z aparatami, aby z braku laku ścigać ich zaniemanie dowodu osobistego.

Ciekawe jak to wszystko się skończy. W ramach testowania wytrzymałości i oporu już biorę moją najnowszą szpiegowską maszynkę w kieszeń i idę na zwiady. Nie powinienem może zapowiadać tego, ale w ramach wykonywania dzisiejszych zadań zamierzam naruszyć teren komisariatu policji i udokumentować to kilkoma elektronami.

:arrow: Źródło.

Znalazłem krótki polski wpis na ten temat kogoś blogu -> [url=http://olgierd.bblog.pl/tag,terroryzm,1474.html]tutaj[url].
Aparat: Nikon D80
Obiektywy: Sigma 14mm f/2.8 ___/___Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED___/___Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro
Inne: lampa SB-800___/___Westcott Micro Apollo Softbox
Web: Flickr
serek

Gadu-Gadu: 0

Re: I'm a Photographer, not a terrorist

Postprzez gregor » Cz, 10 czerwca 2010, 21:05

Dziwi mnie takie podejście do sprawy organów usa i uk , jak by nigdy nie słyszeli o Orwelu "1984" itp.
Jak tak się srają , to po co udostępniają takie terabajty info w sieci , choć by Google Earth ,
a druga sprawa legalnie można kupić różne zabawki do szpiegowania , w usa i broń , a i u nas :lol:
To o co im chodzi , jak zwykle : Jak Kali bije po pysku to ok , ale jak Kaliego , to nie fer ( terroryzm itp.).
Jak całą wioskę gdzieś na wschodzie zdmuchnie us army , to mało kto o tym wie ( sory przepraszamy itd.) ,
a jak 1 żołnierz z usa zginie to wszystkie serwisy podają . To żenada , głoszą równość , a jaki dają przykład :(
Dlatego , że są nie udolni to jak za Stalina wszystkich fociarzy najchętniej by przymknęli :D
A zobaczycie , może jeszcze za naszego żywota będą nakazy instalowania chipów w ciele ,
dopiero zacznie się " INWIGILACJA " .
G :mrgreen:
gregor

Re: I'm a Photographer, not a terrorist

Postprzez SawaRob » Pn, 14 czerwca 2010, 22:05

cześć,

Myślę, że fotografowie np.; brytyjscy nie są przeciwni walce z terroryzmem, lecz przeciwko traktowaniu ich jako terrorystów.
To nie jest prosty temat, technologia poszła do przodu bardzo szybko, wiedza to potęga, obywatele z jednej strony chcą wolności, z drugiej - bezpieczeństwa. zbalansowanie tematu - trudne.

Mieszanie ze zdjęciami polityki światowej wraz z walką w rożnych państwach, na różnych kontynentach przez różne domeny - na naszym lokalnym forum wydaje mi się jednak niepotrzebne.
Zostańmy przy zdjęciach i przy wolności dla focących.
pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Powrót do Ciekawe strony związane z fotografią