Kwiaty

Wszystko w dużym powiększeniu.

Kwiaty

Postprzez ShadeSoul » Cz, 29 stycznia 2009, 15:22

Nie znalazłam wątku, który by mi pasował do zdjęcia więc tworzę nowy. Pozdrawiam ;)
Załączniki
2919594.jpg
ShadeSoul

Gadu-Gadu: 0

Re: Kwiaty

Postprzez gregor » Cz, 29 stycznia 2009, 19:42

Witam płeć piękną na forum ;)
Bardzo kobiecy temacik , kadr niezły , ale-ale poruszone lub wiatr ?
ostrość nie wyszła , a szkoda bo przy tej przysłonie-F/5.6 by były wszystkie kwiatki na pierwszym planie ostre.
Pozdrawiam i zachęcam do pociągnięcia tematu następnymi zdjęciami . :ugeek:
ps. : pogmeram ,może i ja coś dorzucę .
gregor

Postprzez serek » Pt, 30 stycznia 2009, 12:17

podoba mi sie!
Aparat: Nikon D80
Obiektywy: Sigma 14mm f/2.8 ___/___Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED___/___Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro
Inne: lampa SB-800___/___Westcott Micro Apollo Softbox
Web: Flickr
serek

Postprzez SawaRob » Pt, 30 stycznia 2009, 12:40

Cześć ShadeSoul,

Fajne kwiatuszki, udany kadr. Faktem jest, że nie wszystkie są ostre co może trochę dziwić przy tej przesłonie, ale fajna GO powstała.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez gregor » N, 1 lutego 2009, 21:36

to ja też - kwiatek ;)
no klakierzy dawać kwiatki :mrgreen:
Załączniki
kwiatek 1.jpg
nie wiem jaki to , ale chyba to KWIATEK
gregor

Postprzez nancy » Pn, 2 lutego 2009, 18:46

A to moje kwiatki:
Załączniki
Obraz 024.jpg
1.
Obraz 032.jpg
2.
Obraz 025.jpg
3.
Obraz 033.jpg
4.
Obraz 037.jpg
5.
Obraz 061.jpg
6.
nancy

Postprzez SawaRob » Wt, 3 lutego 2009, 15:11

Cześć,
gregor napisał(a):to ja też - kwiatek ;)
no klakierzy dawać kwiatki :mrgreen:

Klakierzy powiadasz.... :geek:
Ale cóż zrobić... Twoje żółte kwiatki też są przyjemne :) irytują mnie niestety jedynie te szaro-zielone kuliste liście na dole kadru.

nancy napisał(a):A to moje kwiatki:

Nancy, fajnie, że wrzuciłaś większą ilość :)
Zacznę od jedynki, czyli od dołu..
1. Biedny ten kwiatek, rozumiem, że chciałaś pokazać kropelki, które go przygniotły, ale nie wyszło za ciekawie... taki zmarnowany i wymuszony kwiatek, przez co też i zdjęcie cierpi.
2. Bardzo przyjemna łączka, świetnie, że robiłaś z poziomu kwiatków, a nie z góry. W tle widać silny 'akcent' żółty, w moim przypadku dość mocno odciąga wzrok, być może lepiej byłoby bez niego...
3. Zdecydowanie mi się najmniej podoba ze wszystkich zamieszczonych kwiatków. Stoi w środku kadru pałka, i tyle.
4. Kolejna fajna łączka, choć brakuje już tej ciekawej głębi jak na 2ce, ale silny akcent żółty - oczywiście w mocnym punkcie :) i ponownie odciąga wzrok, choć mniej - przez wzgląd na inne GO.
5. Ładne, fajnie że skorzystałaś z lampy - dobrze podświetliło - możesz też wykorzystywać zamiast lampy blendę do tego typu zdjęć - blendą może być wszystko, co odbija światło - np biała kartka, biała koszulka, zdarzyło mi się korzystać z tarczy dziecka, czy odbłyśnika na szyby samochodów (srebrnego/zwijanego) :mrgreen:
6. Zdjęcie dość ciekawe, choć tak sterylnie zimne...Sam kwiatek widać uroczy, wciąż kwitnie? Jeśli wciąż nim dysponujesz, spróbuj odsunąć go nieco od ściany, doświetlić zwykłą jasną lampką (lekko z boku/przodu) - nawet taką biurkową , zaś na ścianę z tyłu 'rzucić' przy pomocy np drugiej lampki jakiś kolorek - na lampce połóż np. różową apaszkę, czy inny barwiący materiał 'transparentny', wówczas będziesz miała np. różowe środeczki kwiatuszków, i separację białych płatków od tła - również różowego (ale to tylko sugestia, głównie chodzi o to, aby pozbyć się cienia kwiatka na ścianie, odseparować wyraźnie płatki od białego tła, i stworzyć wrażenie 'głębokości' obrazu).

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez Cyber » Wt, 3 lutego 2009, 16:54

ShadeSoul Ładny kwiatek, troszeczke nieostry ale ładnie wyszedł. Podbiłbym jeszcze troche kolorki w jakimś programie graficznym, albo dał nieco większy konstrast.
gregor Twoje kwiatki bardzo fajne, z tym że za dużo tam równie kolorowego drugiego planu.
Nancy Twoje kwiatki też mi się podobają tylko strasznie dostały z lampy :P hehe
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Postprzez gregor » Wt, 3 lutego 2009, 20:38

nancy twoje zd. 4 i 2 najbardziej mi przypadły ( zd. wrzucaj odwrotnie -to ,które ma być 1 dawaj na końcu ...)
storczyk to i u mnie się ostatnio pojawił w domu (im. żony)
więc pozwolę sobie dołożyć i mego ( szkoda , że koledzy nie mają kwiatków :D )
Załączniki
k2.jpg
gregor

Postprzez SawaRob » Śr, 4 lutego 2009, 10:24

Cześć Gregor,
gregor napisał(a):storczyk to i u mnie się ostatnio pojawił w domu (im. żony) więc pozwolę sobie dołożyć

Przekaż zatem życzenia żonie, sto lat, sto lat niech żyje żyje nam, niech żyje, niech żyje...
A i ja pozwolę sobie dołożyć.... ze dwa zdania:
- co to jest ta poświata wokół płatków? Mój wzrok mi się pogorszył, czy coś z tym robiłeś? Dziwnie to odbieram...
- ładny kwiatek, a takie bure tło, fajnie, że chociaż cień jest łagodny... Tło - jak mniemam - to ściana? Jeśli mógłbyś - szotnij ponownie - uwzględniając zmianę tła (pokombinuj z kolorkami, światłem) i odsuwając kwiatek od tego tła... Ciekawy jestem efektu.
p.s. Przyznaję - nie mam kwiatków :mrgreen:
pozdrawiam,
SawaRob

Następna strona

Powrót do Makrofotografia