Kwiaty

Wszystko w dużym powiększeniu.

Re: Kwiaty

Postprzez nancy » Śr, 4 lutego 2009, 13:49

SawaRob, Cyber, gregor dziękuję za uwagi i wskazówki. Postaram się w przyszłości je wykorzystać.
Pozdrawiam. :)
nancy

Gadu-Gadu: 0

Postprzez mind_astray » Pn, 10 sierpnia 2009, 20:05

Więc ja też wrzucę owoce mojej pracy nad "florystycznym makro" ;P
Załączniki
Summertime.JPG
2.
DSC06194.jpg
1.
DSC06194.jpg (74.92 KiB) Przeglądane 5995 razy
mind_astray

Postprzez SawaRob » Pn, 17 sierpnia 2009, 16:43

Cześć mind_astray,

'Alcea rosea' bardzo mi się podoba, 'summertime' mniej.
Może minimalnie przepalona, odrobinkę (ale to może być kwestia mojego monitora), fajna kompozycja, pionowy kwiatek w pionowym kadrze.
Summertime jest zaś mdły, tło nieco za słabo go wyróżnia, dwa czarne punkciki na kwiatku odciągają uwagę (co jest pewną ciekawostką). Ciąłbym od prawej, aż do zielonej łodyżki.Od koleżanki dowiedziałem się, że należy unikać fotografowania kwiatów w ostrym świetle.

Zachęcam cię, abyś umieszczała zdjęcia na forum, nie hamuj się - faktem jest, że NK nie jesteśmy, i nie chwalimy wszystkich fotek tutaj, ale staramy się - wszyscy razem - dyskutować i pomagać, aby z każdym kolejnym zdjęciem osiągać wyższy poziom fotografii.

Pamiętając, że kochasz konie, może masz zdjęcia z nimi - z czasu wakacji? Chciałbym zobaczyć te piękne zwierzęta, poczuć zapach stajni i zwierzęcia ;)

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez mind_astray » Śr, 19 sierpnia 2009, 20:52

Dzięki za rady :)
Co do tego żółtego kwiatka - codziennie koło niego przechodzę, a tylko wtedy coś mnie wzięło na sfotografowanie go. Te dwa czarne coś na płatkach właśnie jakoś tak mi się podoba, gorzej za to z tym żółtym kwiatem z tyłu, im dłużej przyglądam się temu zdjęciu, tym mniej mi się to podoba. Moje początkowe zachwyty tym zdjęciem tego nie zauważały, a teraz ... ech. No cóż, jeszcze złapię go w dobrym świetle i popracuję nad nim, również nad różową malwą.
Zdjęcia koni mam i to dużo, zaraz wrzucę coś konkretniejszego ;P
"Ekhem"
mind_astray

Postprzez SawaRob » Cz, 20 sierpnia 2009, 10:29

Cześć,
Też tak mam - często podoba mi się jakieś zdjęcie, i naturalnym odruchem (zdrowym i pożądanym) jest, że chcę się nim podzielić z innymi.
Najlepiej do tego nadaje się właśnie forum - pozwala na uzyskanie komentarzy od innych osób, pomaga spojrzeć na zdjęcie w inny sposób, dostrzec co jest dobre, a co można następnym razem poprawić.
Często jest też tak, że podoba się mi coś, ale w jakiś nieokreślony sposób, po prostu 'pałam entuzjazmem, pierwszą miłością do dopiero co wykonanego cyknięcia'. W moim przypadku dobrze jest wówczas schować zdjęcie na przysłowiowe dno szuflady, i wrócić do niego po tygodniu - i już na zimno, bez emocji spojrzeć jeszcze raz. Wówczas już, zanalizowawszy na zimno, widzę co mi się tak naprawdę w zdjęciu podoba, a co może przeszkadzać.
Forum, takie jak nasze MFAF, w obu przypadkach będzie w stanie (piszę to z nadzieją na to, że forum będzie żyło intensywniej) pomóc swoim użytkownikom nawzajem, poprzez dzielenie się zdjęciami, ale również komentarzami do zdjęć innych.
Sposób postrzegania jest inny, własny, subiektywny dla każdej z osób która patrzy na zdjęcie, i każde zdanie jest cenne, każda ocena i wrażenie - potrzebne autorowi, aby mógł przede wszystkim zrozumieć, jak inni odbierają jego prace jak również to w jaki sposób następnym razem może zrobić "lepsze" czy bardziej pasujące potencjalnym obserwatorom ujęcie.

Mind_astray, mam nadzieję, że poza publikacją swoich prac, będziesz obdzielać zdjęcia innych swoim subiektywnym komentarzem, krytyką, wrażeniem, dobrym jak i nie-dobrym słowem, aby umożliwić pozostałym zrozumienie jak obierasz cudze prace.
(:idea: to wezwanie nie tylko do mind_astray, również do wszystkich innych userów)

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez outcast » N, 28 marca 2010, 16:23

Z nadejście wiosny robi się porządki a przy okazji można odświeżyć ten wątek. Nie wiem czy zauważyliście, ale mamy już wiosnę ;) nie tylko w kalendarzu ale też i za oknem.
Zdjęcia zrobione dziś, podczas spaceru i co najważniejsze ... pomiędzy bloczyskami.
Załączniki
DSC_0011.JPG
1
DSC_0011.JPG (311.31 KiB) Przeglądane 5959 razy
DSC_0026.JPG
2
DSC_0026.JPG (304.18 KiB) Przeglądane 5959 razy
DSC_0028.JPG
3
DSC_0028.JPG (321.96 KiB) Przeglądane 5959 razy
DSC_0029.JPG
4
DSC_0029.JPG (326.67 KiB) Przeglądane 5959 razy
DSC_0032.JPG
5
DSC_0032.JPG (354.29 KiB) Przeglądane 5959 razy
DSC_0035.JPG
6
DSC_0035.JPG (353.21 KiB) Przeglądane 5959 razy
DSC_0040.JPG
7
DSC_0040.JPG (302.39 KiB) Przeglądane 5959 razy
DSC_0043.JPG
8
DSC_0043.JPG (335.01 KiB) Przeglądane 5959 razy
outcast

Postprzez gregor » N, 28 marca 2010, 18:29

Ale ta natura to równo kwiaty wysiewa :D
Tak i ja czekam na kwiatki u nas w parku.
G :mrgreen:
gregor

Postprzez SawaRob » Pn, 29 marca 2010, 18:46

Cześć Outcast,

Ja się do kfiatków nie zabieram, nie mam cierpliwości do tych boskich skądinąd tworów, i w związku z tym bardzo się cieszę, że dodałeś ten kwiatostan na nasze strony forum.
Umiliłeś nam spacer po tym poście (choć w odwrotnej kolejności) cieszymy się wraz z tobą, że takie rabaty piękne ci wysiali przed blokiem. Naprawdę - kwiaty bardzo ładne. Szczególnie 4 i 2.

I to tyle, jeśli chodzi o pozytywy, bo moim zdaniem zdjęcia są po prostu brzydkie. Smutna to mowa, ale tak to odbieram ;/
Nie wykorzystałeś ani rytmu, ani nie skłoniłeś się nad kadrowaniem - aby uwzględnić mocne punkty lub ewentualnie przekątną, uciec od centralnego podejścia czy ... cokolwiek innego, a żółte i białe kwiatki to jakieś plamy na obrazie, bez faktury i ostrości.

Jakkolwiek - wiosna przyszła, w końcu, i będzie można dalej próbować. Z kwiatkami też.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez outcast » Pn, 29 marca 2010, 19:44

Dziękuję za cenną krytykę,
A) miał to być delikatny wątek wiosenny, jakoś pominięty na forum
B) niestety co do "duszy zdjęć" to masz rację, jednak ciężko jest cokolwiek sensownego zrobić jednym okiem patrząc na dziecko, czy coś nie broi a drugim w szkiełko aparatu
outcast

Postprzez gregor » Pn, 29 marca 2010, 20:28

outcast to dziecko na plecy lub na linkę z uprzężą , widziałem nawet takie ze zwijaną taśmą , jak dla piesków .
Nie mówię tego złośliwie , po prostu inaczej nie ma pewności co z dzieckiem ;) ,
a z tych to naj. to 4 i 2 , poza tym nie załamuj się i próbuj jeszcze ( z fakturą kwiatków ) :D
Niestety podobnie to widzę jak sawa (zdjęcia).
Jak masz kilka szkieł , to może jakieś do macro ?
Pozdrawiam G :mrgreen:
gregor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Makrofotografia