Ważki

Wszystko w dużym powiększeniu.

Re: Ważki

Postprzez Luqasz » Pt, 17 kwietnia 2009, 23:00

Witaj Kieras na forum !

Oglądam twoje ważki i całkiem przyjemnie wyglądają :)

1 fota - Mam wrażenie że zrobiłeś cropa z tego jest to 1:1 ? Trochę brakuje mi przestrzeni w koło ale to tylko moje spostrzeżenie tak poza tym to fajny klimat jest tego zdjęcia i dlatego podoba mi się najbardziej. W exifie widać że miałeś dobry czas
1/1000 s mogłeś zwiększyć troszkę przysłonę tak żeby skrzydła wyostrzyć wtedy było by idealnie. Ważki fajnie się fotografuje bo jak już usiądzie to nie ucieka i na 1.5m można spokojnie podejść.

Widzę że fotografujesz hybrydą sony DSC-H5 - bardzo dobry do makro w połączeniu z raynoxem DCR-250 pewien Pan czyni cuda http://benas.atspace.com/sprzet.html jego galeria i lista osiągnięćjest imponująca.

Cieszę się że postanowiłeś podzielić się z nami swoimi fotkami, zachęcam do aktywnego udziału w życiu forum !

Pozdrawiam
Luki
Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS, speedlite 430ex ii, Takumar SMC 55mm f2.0
Luqasz

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Cyber » Wt, 5 maja 2009, 08:58

Kieras Ważki bardzo fajne i udane brakuje trochę maxymalnego zoomu, ale tak jak wspomniał SawaRob ciężko fotografuje się te owady.

siarapl a ja już się bałem, że Ty naprawdę nie masz fajnych kadrów dlatego nic nie pokazujesz. A tutaj proszę, jak chcesz to potrafisz :P
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Postprzez siarapl » Wt, 5 maja 2009, 14:28

Heyah Sawa

Kurczę, gdzieś w Archiwum X powinno cosik być z tym stopniem wodnym. Ale głowy bym nie dał. Poszukam, ten stopień, jak nie znajdę, to pojadę do Kodnia i pstryknę :)
D300 + 18-200VR + SB-600 + filtry + D40 no i smok na biegunach, i mantykory w pudełku
siarapl

Postprzez kirst88 » Śr, 26 sierpnia 2009, 10:33

Ok, to tak jak 'juha' do mnie napisał żebym się przełamał to się przełamuję ;) od czasu do czasu postaram się coś wrzucać od siebie xD

Szablak krwisty (Sympetrum sanguineum) - samica.jpg
zdjęcie 1 - Szablak krwisty (Sympetrum sanguineum) - samica

czerwona wazka.jpg
zdjęcie 2 - Szablak podobny (Sympetrum striolatum)

kopulejszyn wazki.jpg
zdjęcie 3 - coś dla podglądaczy ;)

Tylko mnie nie zjedźcie mocno na sam początek ;)
Z poważaniem

Michał Młynarczyk (www.mlynarczyk.org.pl)
kirst88

Postprzez juha » Śr, 26 sierpnia 2009, 14:19

Hej krist88

Fajnie, że po kilku miesiącach "podglądania" nas w końcu zdecydowałeś się na czynny udział w życiu forum :) Ja osobiście wcześniej wiedziałem co nieco o twojej twórczości (internet) ostatnio nawet czytałem wywiad z Tobą w gazecie :) Mam nadzieję, że od teraz będziesz aktywnie uczestniczył w życiu MFAF. Co do zdjęć, to z tej trójki zdecydowanie najbardziej podoba mi się ostania fotka. Zdjęcie ostre, dwa osobniki w różnych kolorach uchwycone w niecodziennej sytuacji :) NA każdym z tych zdjęć, ładny miękki bokeh, ale mam wrażenie, że na dwóch pierwszych chyba trochę uciekła ostrość. Mimo niewielkiego doświadczenia w temacie makro, próbowałem kilka razy podjąć wyzwanie i wiem jak trudno jest zrobić ostrą fotkę bez statywu i uśmiercania ;-) owada.

Czekamy na następne :)
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez SawaRob » Śr, 26 sierpnia 2009, 18:18

cześć krist88,

Fajnie, że się zdecydowałeś ;)
Mi się podobają wszystkie :) , trzecie jest pod względem sytuacyjnym jak i większej głębi ostrości - najciekawsze, dwójka znowu powala kolorami, a jedynka =- kompozycją na suchych liściach. Widzę też, że wszystkie zdjęcia przynajmniej sprzed roku - na pewno w ciągu tych kilkunastu miesięcy nafociłeś więcej ciekawych zdjęć, więc czekamy na kolejne.

Gratulacje za wywiad - nie czytałem, ale postrzegam to - zdecydowanie - jako duże osiągnięcie.

Mam nadzieję, że będziesz obdarzał nas możliwością oglądania i oceniania twoich zdjęć, jak i sam nie będziesz skąpił słów krytyki i będziesz oceniał zdjęcia innych oraz dzielił się swoim doświadczeniem.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez kirst88 » Śr, 26 sierpnia 2009, 22:46

To fakt, że zdjęcia są z lat poprzednich, a najwięcej z 2008 roku, bo to w tym roku kupiłem sobie fajnie jak na tamte czasy szkiełko, czyli Canon 70-300, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałoby się coś więcej, ale najpierw trzeba na to zapracować :D
W tym roku moje "łowy" fotograficzne nie były zbyt obfite, jak coś się nada na upublicznianie to się podzielę, ale nie jest tego jakoś na pęczki.
Z poważaniem

kirst88

Postprzez kirst88 » Cz, 27 sierpnia 2009, 17:09

Może tak jeszcze jedno zbliżenie na niebieskie oczy :shock:

niebieska_ważka.jpg
zdjęcie 4
Z poważaniem

kirst88

Postprzez SawaRob » Cz, 27 sierpnia 2009, 21:20

Cześć kirst88,

Piszesz o szkle 70-300, a większość exifów ma informacje o ogniskowej 55mm, co to za szkiełko zatem? Kit z Raynoxem/+10?
Jeśli tak, to możemy jeszcze oczekiwać fotek z 300tki ;)
Mister Niebieskooki - jako prezentacja kolorów natury i możliwości zbliżenia - super, ale kadr jak i obszar ostrości - niezbyt udane.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez gregor » Cz, 27 sierpnia 2009, 22:02

kirst88 niebieska w. jakość ,kolorki, rozmycie tła super , ale kadr :arrow: SawaRob
G
Dawaj następne ;)
gregor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Makrofotografia