Safari czyli polowanie na GRUBEGO zwierza

Wszystko w dużym powiększeniu.

Safari czyli polowanie na GRUBEGO zwierza

Postprzez Pokus » N, 19 kwietnia 2009, 14:21

Witam
Kilka fotek (czyt. jedyne ostre) z dzisiejszego polowania, na które wybraliśmy się z Juhą, fotografia makro to ciężki kawałek chleba ... kolana bolą, łokcie bolą, spodnie do prania a na dodatek jeszcze coś gryzie :D.
Umieszczone 'zdjęcia' to pełne kadry bez 'cropowania' chyba że w opisie jest wzmianka :) i standardowo jak to u mnie nie suwaczkowane nie ps'owane itp.
Pzdr.
Załączniki
5a.JPG
Mleczyk
4a.JPG
głową w dół
3b.JPG
Na listku - niewielki crop
3a.JPG
Na listku - pełen kadr
2a.JPG
szczęki
1b.JPG
Pancernik Potiomkin - lekki crop
1a.JPG
Pancernik Potiomkin - pełny kadr
Ostatnio edytowano N, 19 kwietnia 2009, 15:06 przez Pokus, łącznie edytowano 1 raz
.:: Fokus Pokus ::. uua pentaxy dwa
Pokus

Gadu-Gadu: 0

Re: Safari czyli polowanie na GRUBEGO zwierza

Postprzez juha » N, 19 kwietnia 2009, 14:51

Ponieważ przedmówca wygadał się, że byliśmy razem na mini plenerze, czuję się więc w obowiązku do zamieszczenia co lepszych (czyt. jedynie nieco ostrzejszych) fotek poniżej. Proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy raz. 3 pierwsze fotki z kompaktu Canon A610, reszta z mojego aparatu jak w sigu + konwerter makro Pokusy.
Załączniki
IMGP8483.jpg
8
IMGP8465.jpg
7
IMGP8460.jpg
6
IMGP8451.jpg
5
IMGP8449.jpg
4
IMG_6551.jpg
3
IMG_6545.jpg
2
IMG_6511.jpg
1
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez Luqasz » N, 19 kwietnia 2009, 15:19

Ponumerujcie to :)
Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS, speedlite 430ex ii, Takumar SMC 55mm f2.0
Luqasz

Postprzez Luqasz » N, 19 kwietnia 2009, 16:00

Pokus napisał(a):Witam
Kilka fotek (czyt. jedyne ostre) z dzisiejszego polowania, na które wybraliśmy się z Juhą, fotografia makro to ciężki kawałek chleba ... kolana bolą, łokcie bolą, spodnie do prania a na dodatek jeszcze coś gryzie :D.
Umieszczone 'zdjęcia' to pełne kadry bez 'cropowania' chyba że w opisie jest wzmianka :) i standardowo jak to u mnie nie suwaczkowane nie ps'owane itp.
Pzdr.

Doskonale wiem o czym mówisz :D

Super polowanie chłopaki!Z tego co widzę ta soczewka to chyba raynox 250 tak ? Fajna ta soczewka, troszkę rogi zaciemnione a tak to dobrze sobie radzi,
może warto zareklamować produkt na forum. Nie wszyscy wiedzą o istnieniu takowej a to zawsze taniej jak obiektyw.

1,2 Żuczek zlewa się z tłem i szkoda że tyłem, bokiem. Czy to nie trup :/?
3 ładnie się ustawiły prawie wyszła pozycja 69 :D, szkoda ze go taka mała - sam mam ten problem
4,5 podoba mi się - ładny kadr i cała mrówka ostra (zcropowane lepsze)
6 ładne światełko tylko może lepiej by wyglądało kopnięte w lewo o 90%
7 żółty mleczyk na czarnym tle, obcięty na dole

juha

1 pod słońce nie widać czy to jeszcze obiekt fotografowany czy już cień
2 super najbardziej spodobało mi się to ujęcie. nie dało się zwiększyć przesłony ? (7.3 ogniskowa :DDD) kompakty fajne są do makro
3 biały patyk rozmazany odwraca zbyt mocno uwagę od mrówek, szkoda że 2 mrówa rozmazała się bo ciekawy jestem co ona jej tam robi 0_o
4 spotkanie nieostre
5 ciekawa kompozycja fajna kolorystyka tylko nie trafiłeś z go
6 ---II---
7 patyk
8 to jest oryginalny kadr ? Jak tak to przyciąłbym je troszkę dobre zdjęcie mrówka ostra jakieś mszyce (jak możesz to daj 1:1 centrum tego zdjęcia)

Fajnie że wybraliście się dzisiaj na focenie super pogoda! Może na majówkę razem zorganizujemy jakąś sesję makro?
Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS, speedlite 430ex ii, Takumar SMC 55mm f2.0
Luqasz

Postprzez Pokus » N, 19 kwietnia 2009, 16:28

A no dorzucę jeszcze kilka Juha wystawił więcej to mi głupio ;), uwaga te były odrzucone we wstępnej selekcji ale co tam :P

Luqasz napisał(a):Ponumerujcie to :)

Moje maja nazwy :)

Luqasz napisał(a):Super polowanie chłopaki!Z tego co widzę ta soczewka to chyba raynox 250 tak ? Fajna ta soczewka, troszkę rogi zaciemnione a tak to dobrze sobie radzi,
może warto zareklamować produkt na forum. Nie wszyscy wiedzą o istnieniu takowej a to zawsze taniej jak obiektyw.

Tak to raynox 250tka w moim przypadku podpięta pod tamrona 28-75/2.8 lub w skrajnych przypadkach pod tamrona 18-250 ale to juz bez statywu raczej sie nie uda nic zrobić w innym wątku umieszczę próby z długim obiektywem.
Dzięki za opinie, co do tych rogów zacienionych to różnie bo w wizjerze nie widać dopiero na lcd, średnica konwertera to 43mm i przy krótszych ogniskowych zaczyna włazić w kadr.
Załączniki
7a.JPG
Duże i małe
8a.JPG
Mrówcze oko
9a.JPG
Kąpiel piaskowa
10a.JPG
Małe czarne
11a.JPG
Pojedynek tytanów
.:: Fokus Pokus ::. uua pentaxy dwa
Pokus

Postprzez juha » N, 19 kwietnia 2009, 20:25

Pasta dzięki za komentarze. Co do zdjęcia nr 8 można powiedzieć, że jest to oryginalny kadr. Odrobinę uciąłem z prawej strony ponieważ na zdjęciu widoczny był konwerter makro. Zresztą na tym zdjęciu nadal jest widoczny w narożnikach, ale w mniejszej sklali. Wygląda to jak winetowanie :) Co do pleneru, to ja bardzo chętnie, tylko nie mam sprzętu do makro, dziś się dzieliliśmy jednym konwerterem, no chyba, że zabiorę ze sobą kompakt.
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez SawaRob » Wt, 21 kwietnia 2009, 22:39

Cześć,

Fajny plener :) Ale wbrew pozorom to bardzo ruchliwi modele...i uciekają z focusa. Może na superglue takiego insekta?
Podobają mi się zdjęcia:
pokus : na listku, głową w dół, kąpiel piaskowa, duże i małe.
Juha : 2, 4, 8.
Ja zawsze chętnie 'pofocę', choćby i robaki. a niech tam.
Tylko kiedy ... ?
pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez Cyber » Wt, 5 maja 2009, 08:51

:)
Pokus "Na listku" - bardzo fajnie wyszło podoba mi się, reszta niestety taka bez życia i ucieka ostrość.
Juha miałeś dużo ciekawsze kadrowanie mrówy na listku, niestety brak doświadczenia nie pozwolił dobrze uchwycić ostrości, ale nr 8 wyszło bardzo ciekawie, chociaż dla mnie za dużo pustki w tle, ale to tylko moje zdanie :).
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Postprzez jdk20 » Wt, 15 czerwca 2010, 20:29

hmmm zdjęcie 2,5 i 8 są ładniutkie,nigdy nie udało mi się uchwycić mrówy z tak bliska :) robali nie skomentuję :)
jdk20

Powrót do Makrofotografia