Zwierzątka [by Luqasz]

Re: Zwierzątka [by Luqasz]

Postprzez juha » Wt, 29 czerwca 2010, 17:17

Jeśli chodzi o mnie, to 7 jest całkiem fajna. 9 by była również niezła, gdyby nie ucietęte łapska i gdybyś zastosował mniejszą głębię ostrości co by dało bardziej rozmazane tło, bo teraz jest "za silne", nieco odwraca wzrok. Reszta, że tak powiem, raczej albumowe ;-)
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez SawaRob » Śr, 30 czerwca 2010, 08:20

Cześć,

Spacery są najlepsze na zdjęcia, bo wtedy rodzina nie marudzi, że nie spędzasz z nią czasu :)
Luqasz napisał(a):Kadry hmm niektóre kropowałem i moze dlatego tak wyszło jakbyś napisał konkretniej o który kadr Ci chodzi że przyciety (tygrys?)

No to moja prywatna litania:
1. spacer czy nie, trzeba było ukucnąć, koza ma ucho poza tym drewnianym kołkiem, wiec dużo byś z niej nie stracił, a lepszy kadr zyskał.
2. jak patrze, to chcę zobaczyć całą całą scenę - dwa pokorne cielęta ssące matkę, a tak widzę tylko uciętą w kolanach matkę i i półciała 'pociech'.
3. Sympatyczna, i ostra, ale dla mnie mało ciekawa. Ptaki same w sobie interesujące, ale zdjęcie już nie.
4. Fajnie, widać na czym stoi, fajne rozmycie, lepiej byłoby odprowadzać wzrok ptaka kadrem - czyli więcej lewej, mniej prawej.
5&6. ot, sympatyczna albumówka
7. fajne.
8. Dlaczego nie pionowy kadr? patrząc na siódemkę pionowy by prezentował się znacznie lepiej.
9. stopy ucięte, zabrakło ich do fajnego kadru.
10. a jakby tak kompozycyjnie w przeciwległych mocnych punktach umieścić kwiaty?
11. zabawna ;)

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Luqasz » Śr, 30 czerwca 2010, 11:04

Dziękuje Sawa o takie komentarze prosiłem!

przepraszam że tak perfidnie musiałem Ciebie do tego zmusic :P. Cieszę się że chciało Ci się to napisać to są podstawy o których amatorzy zapominają dzieki naprawde to doceniam.
Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS, speedlite 430ex ii, Takumar SMC 55mm f2.0
Luqasz

Postprzez Luqasz » Śr, 19 stycznia 2011, 00:46

Siemka,

Z pracą w miarę na prostej to teraz trzeba odkopać kilka zeszłorocznych strzałów :). Może komuś przypadną do gustu. Na początek nasze polskie z wypadu z Gregorem nad zbiorniki.
Załączniki
bociany_2010_zelizna.jpg
Był i się zmył
Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS, speedlite 430ex ii, Takumar SMC 55mm f2.0
Luqasz

Postprzez juha » Śr, 19 stycznia 2011, 09:45

To z lewusa świetne, a ostre, aż w oczy kuje :)
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez SawaRob » Cz, 20 stycznia 2011, 11:55

Cześć Luqaszu,
Luqasz napisał(a):Na początek nasze polskie z wypadu z Gregorem nad zbiorniki.

Fajny dyptyk, złozyłeś ciekawie te dwa zdjęcia, dają jakąś opowieść, ale gdyby traktować zdjęcia oddzielnie, to w pierwszym ten centralny kadr na niekorzyść.
Jakość obrazka jest bardzo dobra.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez Luqasz » Pt, 21 stycznia 2011, 00:25

Kurde fakt ja te z lewej chyba przyciąłem niepotrzebnie.

Juha - tylko tutaj zrobiłem z 30 fotek na high speedzie tak aby z manualna ostrością trafić. Niestety nie miałem jeszcze wtedy adaptera z potwierdzeniem ostrości na m42 i ciężko było ale jak na starocie bez IF całkiem nieźle jak z go trafisz :).
Luqasz

Poprzednia strona

Powrót do Krajobraz, przyroda, zwierzęta