ŁYSA I OKOLICE

Re: ŁYSA I OKOLICE

Postprzez vampiredevour » Wt, 13 października 2009, 14:03

tam gdzie słońce złapałeś najbardziej 'to' czuję.

ej, a gdzie ja jestem? ;p
vampiredevour

Gadu-Gadu: 6683574

Postprzez mind_astray » N, 18 października 2009, 02:23

Witam Agato :)
Życzę miłego pobytu na forum

Co do zdjęć -
1. Wdarł się gdzieś odblask, no i niestety - nie można znaleźć miejsca bez linii energetycznych, które przecinają ładne chmury.
2. Chyba nie moje klimaty, mnie zdjęcie nie ciekawi, ani to makro, ani sceneria. Spróbuj poszukać jakiegoś punktu zaczepienia, może pojedyncze źdźbło na tle nieba?
3. Definitywnie najlepsze zdjęcie. Nic nie psuje widoku, ładne światło, dobry kadr. Miłe dla duszy i oka.
4. W kolorze nie przyciąga mojej uwagi, może spróbuj popróbować z kolorami (zmniejszenie nasycenia kolorów, albo czarno-biały), zwiększenie kontrastu nie powinno zaszkodzić.

Pokus - 'Gdy słonce zapłonie' - najlepsze.
"Ekhem"
mind_astray

Gadu-Gadu: 0

Postprzez kOKOn » Cz, 22 października 2009, 02:05

mind_astray napisał(a):'Gdy słonce zapłonie' - najlepsze.

"Gdy niebo zapłonie" - słońce płonie od prawie 5 miliardów lat ;)

Fajne te zachody.
Nie myślałeś Pokus, żeby do zdjęcia "będziemy patrzeć na zachód słońca" powrócić za 2, 3 tygodnie ?
Słońce wtedy by zachodziło idealnie nad kościołem.
kOKOn

Postprzez SawaRob » Pn, 26 października 2009, 13:42

Witaj Agato,
Cieszę się, że zawitałaś na forum, mam nadzieję, że dzięki MFAFowi będzie ci się łatwiej rozwijać w fotografowaniu.

co do zdjęć zaś :
nr1. rozumiem zamierzenie - chciałaś pokazać słońce za drzewami, odbijające się w rzece, ok. dlatego brak kroku do przodu celem uniknięcia drutów (a przypuszczam, że w momencie rejestracji nawet tych drutów nie widziałaś ;) ) kadr - obciąć lewą stronę, wyretuszować druty i będzie OK.
nr2. nic. Musisz pamiętać, że większość z nas wie, jak wyglądają trawy, wiec aby zaciekawić odbiorcę pokaż je w taki sposób, który w nas coś rozbudzi. Póki co zdjęcie po prostu do kosza.
nr3. pospacerowałaś po łąkach, słońce trochę się opuściło, i chcąc uwiecznić nie mogłaś się zdecydować - który temat pokazać bardziej - niebo z tymi fajnymi chmurami - czy odbicie w tafli wody wraz z odbitym drzewem... Następnym razem przemyśl przed naciśnięciem spustu, teraz zaś możesz obciąć trochę dołu i prawej strony - zarówno woda poniżej odbicia drzewa jaki i czarna plama po prawej nie jest nam w zdjęciu potrzebne - zdjęcie przez to jest za ciężkie z prawej, no i trochę tez horyzont jest krzywy.
Oczywiście ciemne plamy są, ale generalnie aparat sobie dobrze poradził z ekspozycją w zdjęciach zachodu słońca.
nr4. hmm.. ja bym wywalił, ale może podciągnij chociaż kontrast.

Pokus, jednak coś tam focisz, brakuje w tym zestawieniu naszej forumowiczki vampiredevour, może dorzucisz?
"magic place ..." fajne. jest most, jest głębia, jest temat. Jeszcze przydałby się jakiś mocny akcent w zdjęciu - postać na samym końcu?
"spotkamy się na moście" nie podoba mi się, zamierzenie - ok, ale nie do końca rozumiem, co miałoby przedstawiać - jeśli dokumentację spotkania - to dobrze byłoby, jakby pierwszoplanowa postać nie stała do mnie odwrócona pupą. Jak bym to widział - szeroki kąt, twarz dziewczęcia po stronie lewej kadru,w tle postać zbliżająca się po moście. tyle.
"gdy chmury zakryją słońce" zapowiada się ciekawie, ale za mało dramatycznie, no i śmieci w kadrze kilka.
"i gdy niebo zapłonie" temat oklepany, i wykonanie nieciekawe.
"będziemy patrzeć na zachód słońca" bardzo udane, jest silny akcent, jest przeciwwaga, jest temat, technicznie udane - podoba mi się najbardziej.
'czekając na zmierzch" osobiście rozumiem, że chciałeś uchwycić zarówno księżyc jak i falliczny kształt komina, ale w efekcie dało to mbsz nam brzydki, rozstrzelony tematycznie kadr z fajna tonacją błękitu.
pozdrawiam
SawaRob

Postprzez agata » Pn, 25 kwietnia 2011, 09:22

jjj_zmniejszacz-pl_895504.jpg
1.
to ja dziękuje za uwagę
agata

Postprzez SawaRob » Wt, 26 kwietnia 2011, 11:54

Hmm... Ściana. Moja wrażliwość dziś jest niezbyt wybujała, bo nie rozumiem przesłania, tej zwietrzonej cegły.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez vampiredevour » Śr, 27 kwietnia 2011, 12:35

co do tej ściany, to znalazłam jakieś starocie, Grucha powinna pamiętać
Załączniki
pierwsze.jpg
pierwsze.jpg (209.02 KiB) Przeglądane 4887 razy
drugie.jpg
drugie.jpg (188.92 KiB) Przeglądane 4887 razy
vampiredevour