Koty

Re: Koty

Postprzez Cyber » Śr, 18 lutego 2009, 12:27

Nancy Możesz mi powiedzieć jakiego aparatu urzyłaś do tych zdjęć ?
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Gadu-Gadu: 0

Postprzez nancy » Śr, 18 lutego 2009, 18:37

FUJIFILM FinePix A820
nancy

Postprzez Cyber » Cz, 19 lutego 2009, 17:00

Nancy Postaraj się o lustrzanke albo zaawansowaną hybryde, bo mam wrażenie że aparat Cię nieco ogranicza.
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Postprzez SawaRob » Pt, 20 lutego 2009, 16:27

"W świecie fotografików od wielu lat krąży anegdota dotycząca spotkania Ernesta Hemingwaya i Irvinga Penna. Pisarz nigdy nie był zadowolony ze swoich portretów. Jednak fotografia autorstwa Penna spodobała się Hemingwayowi.
Spytał więc fotografia:
- Zrobił Pan takie ładne zdjęcie. Jakiego aparatu Pan używa?
Można przypuszczać, że takie postawienie kwestii rozeźliło Penna. Odparł więc krótko:
- A Pan pisze takie ładne książki. Jakiej marki jest Pańska maszyna do pisania?"

(Przytoczone przez Wojciecha Tkaczyńskiego, w artykule "Co to znaczy "aparat profesjonalny"?. Porównanie aparatów Bronica ETRSi i Bronica RF 645. w Pozytywie nr 51 2003-10)

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez Cyber » Śr, 25 lutego 2009, 19:33

SawaRob nie mogę się z Tobą zgodzić... Trochę racji w tym jest ale pisanie a fotografowanie to dwie różne rzeczy. Sprzęt zawsze w pewien sposób ograniczna, tak samo jak oprogramowanie. Nie obejrzysz filmy w hd jak nie masz hd w tv. Nie obrobisz ładnie zdjęcia w paincie. Tak samo nie zrobisz makro lustrzanką nie mając obiektywu makro. Więc wniosek jest jeden sprzęt zawsze będzie ograniczał, niestety. Owszem dobry artysta i z niczego zrobi coś pięknego, Ale to się rzadko zdarza :P
Cyber

Postprzez SawaRob » Cz, 26 lutego 2009, 22:36

Cześć,
Cyber, cytowałem anegdotę - krótkie, dowcipne opowiadanie z humorystycznym zakończeniem. :ugeek:
Zawsze coś nas ogranicza, ale trzeba się do tego dystansować, i na przykład szukać kadrów, rozwiązań, ujęć, obiektów które nie wymagają od razu zmiany urządzeń, z jakich korzystamy.
Jest różnica, pomiędzy wymienionym przez Nancy kompaktem imprezowym/wakacyjnym, a lustrzanką, a nawet i jakimś innym kompaktem/hybrydą, ale jak widać Nancy 'chce' robić zdjęcia, więc niech ćwiczy kompozycje - różne rodzaje, bez cropowania, doceni zastane światło, szuka pomysłów i wdraża je w miarę możliwości technicznych ... (bez tego wszystkiego najbardziej wypaśna lustrzanka nie pomoże).... i kiedy dostrzeże, że jej pomysły przekraczają już możliwości techniczne sprzętu - to na początek pożyczy od znajomego bardziej zaawansowany aparat, a potem lustrzankę, może zakocha się zupełnie w fotografowaniu i wówczas z czystym sumieniem i pragnieniem zdecyduje się na coś o większych możliwościach.
A potem od nowa : nowe pomysły :arrow: nowe obiektywy :arrow: nowe wydatki :arrow: aż do momentu kiedy uzna, że lustrzanka ją ogranicza... :mrgreen:
Cyber napisał(a):...z niczego zrobi coś pięknego...

ciekawostka - może w ogóle aparat nie jest potrzebny? :)
http://www.drublair.com/comersus/store/tica.asp

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez nancy » Cz, 26 marca 2009, 19:59

Koty
Załączniki
Kot.jpg
Kot.jpg (109.79 KiB) Przeglądane 4990 razy
Sz.jpg
nancy

Postprzez kOKOn » Pt, 27 marca 2009, 23:28

Nancy,
Spróbuj robić portrety kotom nie używają lampy błyskowej.
Pewnie za bardzo błysku nie lubią, a potem w ciemnościach słabo widzą i myszy złapać nie mogą ;-)
Poza tym za kotami powstają "brzydkie" cienie.
Jeżeli jest zbyt ciemno zwiększ ISO i ustaw tryb portretu na aparacie.
(lub manual z max. otwartą przesłoną, czas skorygujesz patrząc już na zrobione zdjęcie).
Być może czasy będą przydługie i ciężko będzie nieporuszone zdjęcie zrobić.
Jedno na kilka pstryknięć powinno świetnie wyjść.
(nie ma danych exif więc nie wiem przy jakich parametrach zdjęcia były robione)
PS. Kotki masz chyba wychowane i nie uciekają zbyt szybko sprzed obietywu :)

A o to moje pstryki.
Niestety nie mam bieszczadzkich rysi ani żbików.
Jedynie współgospodarza Chaty Socjologa na Otrycie:
Załączniki
IMGP2184sm.jpg
IMGP2184sm.jpg (70.23 KiB) Przeglądane 4957 razy
IMGP2182sm.jpg
Nieostre niestety, ostrość ustawiona za blisko i za małe GO.
kOKOn

Postprzez mind_astray » Pt, 10 kwietnia 2009, 03:11

Ja jestem tutaj po raz pierwszy i na początku witam wszystkich.
CO do kotów - sama żadnego nie posiadam, ale miałam do dyspozycji jednego ;pp
Załączniki
DSC07693.JPG
Taki kot.
DSC07693.JPG (212.12 KiB) Przeglądane 4925 razy
"Ekhem"
mind_astray

Postprzez SawaRob » Pt, 10 kwietnia 2009, 11:36

Witaj na forum, mind_astray!

Mamy nadzieję, ze dzięki publikacjom tutaj i aktywnemu uczestnictwu w życiu forum, zdobędziesz wiedzę jak również rozszerzysz swoje możliwości wykorzystywania sprzętu foto do realizacji zdjęć!

"Taki kot" Jest nawet takim kotem dachowcem sztachetowcem, i zapewne w scenerii nieco bardziej barwnej, np. na płotku w słońcu prezentowałby się korzystniej, a tak pozostał takim kotem wpatrzonym w - prawdopodobnie - ruchomego insekta pomimo, że sceneria zdjęcia jest dużo bogatsza, jak też sam kot jest w tym kadrze malutką cząstką jedynie, wydaje się być nieco nieostry...
Liczę na następne zdjęcia, może podejdź tym razem bliżej kota.

pozdrawiam,
SawaRob

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Krajobraz, przyroda, zwierzęta