Ustrojstwo do przewalania siana :)

Ustrojstwo do przewalania siana :)

Postprzez WZG » N, 12 lipca 2009, 19:21

Nawet nie wiem jak to sie nazywa :) , ale mnie zainteresowalo stojąc na polu.
Zdjecie obrobione tylko w Lightroomie, ostatnio coraz bardziej zaczynam sie tym bawiec zamiast PSa. Moze i dlatego troche przesadzilem w tych przerobkach.

image001.jpg
WZG

Re: Ustrojstwo do przewalania siana :)

Postprzez SawaRob » N, 12 lipca 2009, 22:05

cześć WZG,

Ciekawostka. Nie wiem na ile można było kombinować, ale może masz też inne kadry?
z całym tym ustrojstwem, lub z jednym klem tylko?

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez WZG » Pn, 13 lipca 2009, 17:25

Prosze bardzo :)
2.

image003.jpg
image003.jpg (129.18 KiB) Przeglądane 7241 razy

3.

image002.jpg
image002.jpg (290.19 KiB) Przeglądane 7241 razy
WZG

Postprzez SawaRob » Pn, 13 lipca 2009, 18:17

Cześć,

Widać, ze szukałeś, ale subiektywnie - jak dla mnie - to nie znalazłeś jeszcze "tego" kadru.
Ostatnie pomijam, jako dokumentacyjne, ale 2-jka już jest ciekawsza, mimo, że bez obróbki.
Uparłeś się, aby robić całość, a może jakbyś poszedł dalej, minął "przęsło" trzymające koło - wówczas miałbyś otwartą perspektywę i tylko te druty przed sobą - z krótką GO....
Tak sobie to wyobraziłem. Subiektywnie.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez WZG » Pn, 13 lipca 2009, 18:29

A ja myslalem ze chcesz zobaczyc cale urzadzenie dlatego dalem wlasnie takie mozna powiedziec pokazujace jak najwiecej :)
Alw faktycznie masz racje z tym przeslem nie pomyslalem. Jak spotkam to jeszcze raz to sie poprawie
WZG

Postprzez rufelieux » Wt, 14 lipca 2009, 00:05

Zgadzam się z WZG - SawaRob sprecyzowałeś, że chciałbyś zobaczyć całe ustrojstwo, albo jedno koło. Masz całe ustrojstwo, jednego koła nie za bardzo dałoby się wyodrębnić (chyba, że baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo szeroki kąt z kadrem zewnętrznym na ostatnie koło), ale nagle zmieniasz zdanie?.. Sprecyzuj bardziej.
Pentax K100D Super + denko od Żubra
rufelieux

Postprzez SawaRob » Wt, 14 lipca 2009, 09:58

na życzenie rufelieux'a sprecyzuję swoje subiektywne odczucia i rozwijam pytanie wraz z odpowiedzą :

Mój pierwszy post:
Ciekawostka.

Słowo ciekawostka dotyczy zdjęcia nr1 gdzie widać kawałek koła do przerzucania siana, a w tle widać, ze to ustrojstwo ma swój dalszy ciąg.
Dalej w tym poście jest zdanie
nie wiem na ile można było kombinować, ale może masz też inne kadry ..
. i po znaku zapytania podaję niektóre możliwości -
z całym ustrojstwem, lub z jednym kołem tylko?
.

WZG odpowiada zdjęciami dwoma:
nr2, gdzie widać perspektywę kół, fajnie się to układa w kadrze, ale niepotrzebnie pozostawiony kawałek "przęsła" po prawej stronie, jak również docelowo wzrok podąża i nie ulatuje i nie zatapia się w bokeh (tak jak ma to miejsce przy suszących się spodniach), lecz zostaje brutalnie zatrzymany przez kończące ustrojstwo koło.
n3 Zdjęcie zaś nr 3 jest dokumentacyjnie, z krzywym horyzontem, z uciętym dyszlem, linią nieba przepołowione na pół, i mimo to, że WZG szukał jakieś zbieżnej perspektywy, to moim zdaniem nie uchwycił ustrojstwa w ciekawy sposób, lecz - dokumentacyjny. Pole nr 14/23490 Ustrojstwo szt. 1, zaksięgowano!

W to, jakimi możliwościami, kątami patrzenia dysponuje WZG nie wnikam, lecz odnoszę się do zdjęć i subiektywnie oceniam oraz przedstawiam swoje , poniekąd, "życzenia", z nadzieją, że może trafił się inny, ciekawszy kadr...

ruflieux, mam nadzieję, ze się doprecyzowałem :mrgreen:

pozdrawiam,
SawaRob

Powrót do Martwa natura