Różniste różności

Różniste różności

Postprzez aaanka » Pn, 25 października 2010, 18:11

Witam ;)

Poniżej zdjęcia wykonane przeze mnie :p
W większości są robione kompaktem Canon PowerShot A560.

Proszę o krytykę i jakieś wskazówki bo nie za bardzo wiem co robię źle :)
Załączniki
IMG_0040.JPG
1
DSC_0170mniejsze.jpg
2
IMG_9317.JPG
3
DSC_0192.JPG
4
IMG_9457DWA.JPG
5
IMG_9504.JPG
6
Ostatnio edytowano Wt, 26 października 2010, 14:37 przez aaanka, łącznie edytowano 1 raz
aaanka

Gadu-Gadu: 6273939

Re: Różniste różności

Postprzez gregor » Wt, 26 października 2010, 13:47

aaanka w końcu jakieś zd. ;)
1. nie kumam o co tu chodzi
2. fajne , szkło daje fajne refleksy , może spróbuj z kolorowym tłem lub z kol. światłem na butelkę ,
kieliszek dałbym po lewej obok but. - komponowało by się lepiej
3. pisałem , fajne -pomysł , może kadr trochę leci w prawo
4. gdzie zd. ?
5. brak ostrości
6. dziwny kadr , ale podoba mi sie
7. brak ostr. (dałbym na pierwsze korale) choć zamysł ok , robione Canon PowerShot A560 -przełącz na macro to będziesz miała ostre z bliska .
To moje subiektywne uwagi , nie złośliwe .
Dawaj dalsze zd. , jak widać dużo osób je oglądało ( może i jeszcze ktoś skomentuję ;) ).
Pozdrawiam G :mrgreen:
gregor

Postprzez aaanka » Wt, 26 października 2010, 14:36

gregor, dzięki, właśnie o takie uwagi mi chodzi (nie to co na innych portalach "sŁiT pHoto; ***" :p) niedługo postaram się wrzucić więcej zdjęć - pomyliłam numerację - 4 nie ma :p - poprawiłam już.
Ostatnie zdjęcie było robione w macro ale być może obiektyw był za blisko koralików i nie złapało ostrości.
aaanka

Postprzez SawaRob » Śr, 27 października 2010, 13:56

Cześć Aaanko,

Fajnie, że zawitałaś ze zdjęciami na naszym forum.
1. rozumiem, że bawiłaś się kolorem, jego obecnością na czarnym tle? Ciekawsza kompozycja jest potrzebna, i też wykorzystanie widelca - może go pokazać mocniej ? Stanowi taką "zadrę" na zdjęciu z pomarańczą, jako coś co niezbyt pasuje, więc zbudowanie ciekawej koncepcji w oparciu o te elementy mogłoby nadać wyrazu.

2. tutaj miałaś fajną koncepcję, ale trzeba popracować światłem tak, aby tylko szkło było oświetlone i tylko na nim powinnaś mieć refleksy. Pokombinuj z wykorzystaniem choćby lampek biurowych i kartonów do zasłaniania, aby uzyskać strumień światła skierowany wyłącznie na szkło.

3. Koniki fajne, kompozycja też, trochę "horyzont' krzywy.I strasznie żółte. Jeśli robisz przy świetle żarowym, to potem zdejmij nieco żółtego koloru ze zdjęcia (np poprawiając balans bieli)

4. Przede wszystkim, to umyj szkło, bo takie jak teraz to raczej do zdjecia środowiskowego sie nadaje, potem zbuduj kompozycję (jak Gregor radzi) i oświetlaj - patrz komentarz do 2.

5. sama fascynacja tematem suszu jest świetna, ale dopiero po pewnym czasie skumałem, co to jest. Brakuje mi wiodącego tematu obrazka - uschnięta róża znika w tym bałaganie.

6. na zdjęciu nie ma nigdzie ostrości, jest poruszone, ale kadr jest dobry, trzeba tylko usunąć brak tła w LGR, i oświetlać temat - czyli korale - i najlepiej z przodu, a nie na środku, żeby światłem kierować wzrok patrzącego na początek tematu, a głębia i zmniejszające natężenie oświetlenia rozmyje resztę.

Przejrzałem również zdjęcia z picasy: dwa pozostałe ze zbliżeniówek - serca oraz kieliszki - jeśłi chodzi o serca, to wolałbym ostrość na czerwone, to taka podświadoma chęć mózgu, aby to co jest na pierwszym planie było ostre, inaczej oko się gubi... Kieliszki - dobrze powycierać wszelkie plamki i pokombinować z oświetleniem (zrób tubę z czarnego papieru, nałóż na lampkę biurową i skieruj na środkowy kieliszek tylko, zaś resztę oświetl słabym światłem odbitym od jakiejś np białej płaszczyzny) - pamiętaj, że szkło odbija to co masz w otoczeniu - zbuduj więc sobie albo namiot bezcieniowy albo używaj kartonów do odseparowania sceny.
Najszybszy namiot bezcieniowy - kartonowe pudło - powycinaj boczne ściany, górną (może nawet i tylną, kombinuj) i w ich miejsce wklej np papier śniadaniowy czy kalkę techniczną i oświetlaj przez nią. Zobaczysz, czy efekty cię zadowolą.
Jeśli zaś chodzi o ludzi - to ... nie ten dział, poczekam, aż wybierzesz niektóre i wrzucisz tutaj, na mfaf.
A na koniec gratuluję umiejętności pracy warstwowej z PSem.

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez aaanka » Śr, 27 października 2010, 19:08

SawaRob, dzieki za rady - będę kombinować. Więcej zdjęć być może wrzucę w weekend - jeśli chodzi o ludzi to moim zdaniem większość zdjęć które robię jest bardziej albumowa niż do pokazywania jako dobre technicznie zdjęcia ale coś na pewno wrzucę.

Butelka i kieliszek.... specjalnie wrzuciłam to ze smużką światła z tyłu bo wydawało mi się bardziej tajemnicze;), tutaj jest podobne tylko z trochę innym światłem:

...dopiero teraz zobaczyłam że w butelce sie wszystko odbija..;p
Załączniki
DSC_0169.JPG
7
Ostatnio edytowano Cz, 24 lutego 2011, 19:32 przez aaanka, łącznie edytowano 1 raz
aaanka

Postprzez SawaRob » Cz, 28 października 2010, 10:13

Cześć,

Osobiście uważasz, ze tamto było ciekawsze?
tutaj (poza odbiciem z przodu) masz zarys, grę światła tylko na zagięciach szkła - co samo w sobie jest dla mnie ciekawe. Nie ma pasożytniczego światła z boku...
Jeszcze oświetlić butlę tak, aby było widać jej kształt i będzie fajniej.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez aaanka » Cz, 28 października 2010, 18:49

nie, osobiście bardziej podoba mi się bez smużki światła z tyłu ale chciałam poznać zdanie innych i wstawiłam oba :)
aaanka

Postprzez aaanka » Cz, 24 lutego 2011, 19:52

makówki, sopelki, suszonki

zapraszam do przeglądania :)
Załączniki
_DSC5358.JPG
8
DSC_0020.jpg
9
_DSC5356.JPG
10
DSC_0029.jpg
11
DSC_0066.jpg
12
DSC_0069.jpg
14
DSC_0075.jpg
15
aaanka

Postprzez SawaRob » N, 29 lipca 2012, 17:03

aaanka napisał(a):makówki, sopelki, suszonki

Przeglądnąłem, byłem nawet przekonany, że wyraziłem jakąś opinię na ich temat, ale nie. Teraz w sumie to chętnie poproszę Ciebie Aanka - żebyś skomentowała swoje foty po latach... Czy ciągle Cię fascynują?

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez aaanka » Śr, 1 sierpnia 2012, 10:58

SawaRob napisał(a):
aaanka napisał(a):makówki, sopelki, suszonki

Przeglądnąłem, byłem nawet przekonany, że wyraziłem jakąś opinię na ich temat, ale nie. Teraz w sumie to chętnie poproszę Ciebie Aanka - żebyś skomentowała swoje foty po latach... Czy ciągle Cię fascynują?

pozdrawiam,

gdybym mogła to bym je stąd natychmiast usunęła. To były początki, wtedy zachwycało każde zrobione zdjęcie...:)
aaanka

Następna strona

Powrót do Martwa natura