Portrety WZG - wątek ku przestrodze.

Portrety, akty, inne.

Portrety WZG - wątek ku przestrodze.

Postprzez WZG » Wt, 14 lipca 2009, 06:59

Oczywiscie przykład użycia Carl Zeiss Sonnar 85 1,4. Slińcie sie Nikoniarze i Canoniarze :)
Ostatnio edytowano Wt, 14 lipca 2009, 18:53 przez SawaRob, łącznie edytowano 2 razy
Powód: publikacja obcych zdjęć
WZG

Re: Portrety WZG

Postprzez juha » Wt, 14 lipca 2009, 09:10

WZG portret ładny, choć ja wolałbym kolor, kobieta piękna, a potęgę szkła pokażesz dopiero jak zamieścisz jakieś cropy, ewentualnie wrzucisz całą fotkę gdzieś do pobrania, bo w takim przypadku cokolwiek trudno powiedzieć, można oceniać jedynie bokeh i samo zdjęcie.
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez WZG » Wt, 14 lipca 2009, 09:19

T bylo tak napisane zeby jakąś dyskusje wymusić:) Bo strasznie smutno na forum sie zrobilo :)
WZG

Postprzez SawaRob » Wt, 14 lipca 2009, 10:11

Cześć WZG,

WZG napisał(a):przykład użycia Carl Zeiss Sonnar 85 1,4

Moim zdaniem to chyba tyle, jest to przykład średnio udany.
Twarz dziewczęcia, skądinąd bardzo ładnego, jest plackowato-plastikowa, jak również brakuje ostrości na oczach.
A kolorystyka - niestety szarobura.
może zamiast testów z 1.4 daj portret z większą GO, gdzie w ostrości znalazł się poza oczami również kolczyk w nosie, który jest ciekawym elementem twarzy.

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez WZG » Wt, 14 lipca 2009, 12:02

To ja teraz kolorowe :)

2.

073.jpg
WZG

Postprzez Pokus » Wt, 14 lipca 2009, 12:37

Witam
Na tym kolorowym to raczej PSa widac czy jakis inny program graficzny niz obiektyw, kolorystycznie kolor skóry twarzy a reszty widocznego ciala to nie wiem czy taki mocny makijaz czy PSowane ale raczej to drugie :). Pomysł, kompozycja nawet mi sie podoba ale plastikowość twarzy psuje wszystko w moim odczuciu.

PS.
co do Carla Zeiss'a: to Planar T* 1,4/85 jest dostępny z mocowaniami F, K, EOS - także każdy ma szanse :D

Pzdr.
.:: Fokus Pokus ::. uua pentaxy dwa
Pokus

Postprzez WZG » Wt, 14 lipca 2009, 12:40

Druga fotka to juz nie pokaz Zeissa tylko tak poprstu dalsza czes precikow. Pomyliles obiekty Planar jest do wszystkich mocowan ale nie ma AFa. No i cena o krorej juz nawet nie wspomne :shock:
WZG

Postprzez Pokus » Wt, 14 lipca 2009, 12:56

Witam
WZG napisał(a):Druga fotka to juz nie pokaz Zeissa tylko tak poprstu dalsza czes precikow. Pomyliles obiekty Planar jest do wszystkich mocowan ale nie ma AFa. No i cena o krorej juz nawet nie wspomne :shock:

Mogłem sie pomylic po prostu nie znam sie na Zeissach nigdy nie uzywałem dla mnie to za wysoka półka cenowa ale jedyne 85mm ze swiatlem 1,4 jakie widzialem to Planary ten z MF (do wszystkich mocowan) i ten sygnowany przez sony z AF (z mocowaniem KM/Sony) - Sony Carl Zeiss Planar T* 85 mm f/1.4, a jezeli chodzi o Sonnara to gdzies czytalem o 135mm baaaardzo jasnym i co za tym idzie baaaardzo drogim - nie pamietam juz jak bardzo :)

Pozdr.
.:: Fokus Pokus ::. uua pentaxy dwa
Pokus

Postprzez SawaRob » Wt, 14 lipca 2009, 15:12

Cześć WZG,

WZG napisał(a):To ja teraz kolorowe :) ... Druga fotka to juz nie pokaz Zeissa tylko tak poprstu dalsza czes precikow.

Doceniłbym bardzo zdjęcie z EXIFem, gdyż to daje pojęcie, co i jak trzeba ustawić, aby otrzymać określony efekt (przynajmniej, jeśli chodzi o rejestrację...)

Skomentuję zdjęcie zatem.
2ka - Czy ta zieleń oczu jest naturalna? jeśli tak, to pozazdrościć. Się z Pokusem nieco zgodzę - plastikowy wygląd zdominował ten obrazek. Dodatkowo palce w LG i ciemna kreska na lewym policzku dziewczęcia są dość mocno widoczne, i można to potraktować jako mankament - lecz mimo ze je widać, to odbieram to zdjęcie lepiej niż poprzednie, jest ostre, wyraziste, jest pomysł z kwiatkami, nieco dziwna mina modelki - głównie wpływa na tę minę rozchylenie warg w sposób sugerujący nieco złość lub niechęć... ale to oczywiście subiektywny odbiór, jak zawsze w moim przypadku. Przypuszczam, e ta mina straci na znaczeniu, gdy zobaczymy kolejne zdjęcia z danej sesji :) bo na pewno taki pomysł z kwiatkami i tak urodziwym dziewczęciem powinien obfitować w większą ilość fotek.

Pokus jak mniemam, tak i w moim przypadku - preferuje nieco więcej porowatości, naturalności. Pisma kobiece promują wokoło plastikowość i na zdjęciach w magazynach taka forma króluje. Plastik można to lubić lub nie - nie ma na to złotego środka.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez WZG » Wt, 14 lipca 2009, 18:35

Chciałem napisać sprostowanie co do zamieszczonych zdjęć. Fotki te szykowane były przeze mnie i kolegę pod sprzedaż. Niestety moja mała znajomość angielskiego i chęć zysku , spowodowały że zostaliśmy delikatnie mówiąc wyrolowani. Teraz nawet nie wiem kto może te zdjęcia publikować ale na pewno nie my. Za gapowe się płaci. Dzięki administratorom, żeby nie zwrócili na to uwagi sam bym żył cały czas w niewiedzy. Nie będę się tu rozpisywał o aspektach prawnych bo sam tego zbytnio nie rozumiem. Jak by nie patrzeć jednak nie powinienem pokazywać tych zdjęć bo właściwie już nie są moje. Usunołem także pierwsze zdjecie bo dotyczyło tej samej umowy.
WZG

Następna strona

Powrót do Ludzie