Pierwsze kroki

Portrety, akty, inne.

Pierwsze kroki

Postprzez Sting » Wt, 17 sierpnia 2010, 17:33

Jestem otwarty na KONSTRUKTYWNĄ krytykę.
Załączniki
_DSC0575.jpg
"Anarchism, then, really stands for the liberation of the human mind from the dominion of religion, the liberation of the human body from the dominion of property, liberation from the shackles and restraint of government..."
Sting

Gadu-Gadu: 4127733

Re: Pierwsze kroki

Postprzez SawaRob » Wt, 17 sierpnia 2010, 20:36

Cześć Sting,
z mendel lat minęło... ;>
A co do zdjęcia:

1. za duży obrazek, zdecydowanie - do prezentacji w necie możesz zmniejszyć do 1600, a często i 800 wystarcza aby ocenić jakość.
2. Artefakty JPG bardzo widoczne - obrazek dużej rozdzielczości, z dużą ilością szczegółów, a stosunkowo małą wagą.
3. Priorytet czasu - dobry wybór, żeby uzyskać rozmazane strugi wody, przymknęło ci z automatu do f13, lepszy byłby filtr szary, pożycz od Juhy następnym razem.
4. umieszczenie modelki w cieniu - dobry wybór, dzięki temu masz łagodniej rozłożone światło.
5. Cięcie przez łydki - można lubić lub nie, nie jest niepoprawne, po prostu ja osobiście wolałbym całe nogi, tym bardziej, że robiłeś to na ogniskowej 105mm, masz też trochę miejsca nad głową - trochę krócej i złapałbyś w kadr całą postać.
6. Ja nie lubię "wdzięczenia się" przed aparatem, a taką pozę właśnie tak bym scharakteryzował.
Zdjęcie mi się przez to nie podoba.

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez d3xter » Wt, 17 sierpnia 2010, 23:57

No i masz... skrytykował. ;)
Ogólnie również widziałbym osobiście całe nogi... a te buziaki chyba dla Ciebie Sting, za fotkę.

P.S. Ten deszcz to przypadkiem nie z Photoshopa?
d3xter & dSLR
d3xter

Postprzez Sting » Śr, 18 sierpnia 2010, 00:27

Nie... ze studni:>
Ogólnie to ja też jestem za całymi nogami niestety popadłem w rutynę i na nogi swojej siostry nie patrze tak jak na nogi kobiety:>
"Anarchism, then, really stands for the liberation of the human mind from the dominion of religion, the liberation of the human body from the dominion of property, liberation from the shackles and restraint of government..."
Sting

Gadu-Gadu: 4127733

Postprzez Klaudyna » Śr, 18 sierpnia 2010, 10:10

I prawidłowo Adrianku haha ;)
Klaudyna

Gadu-Gadu: 5610135

Postprzez juha » Śr, 18 sierpnia 2010, 12:48

Jeśli chodzi o moje odczucia to:
- kadr do poprawki, nie podobają mi się ucięte nogi, albo pokazujesz całą postać, albo tnij jeszcze wyżej ale nie w łydkach,
- za duża głębia ostrości, dlatego mocno widoczny jest płot po prawej stronie, który trochę mi przeszkadza i odwraca wzrok od głównego tematu
- za Sawą, bardzo pozowane
Uczcie się, zmierzacie w dobrym kierunku. Jest aparat, jest chętna modelka i wystarczy :)
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez monsz » Cz, 28 października 2010, 07:22

słabe cięcia, ale to już pisano, ale nikt nie napisał o przepałach, ten zielony kolor dla mnie wygląda fatalnie
monsz

Gadu-Gadu: 0

Powrót do Ludzie