moje zdjęcia - monsz

Portrety, akty, inne.

moje zdjęcia - monsz

Postprzez monsz » Cz, 28 października 2010, 07:10

żeby było wiadomo, kto się wypowiada... nie są one najwyższych lotów, ale Ja tak jak JUHA ma tutaj w stopce napisane: "Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię"

najczęściej fotografuję moją córę, to moja najwierniejsza modelka, a że dzieciaczek to chyba najwdzięczniejsza, d80 + 85 1.8
Załączniki
45247-20100817213836.jpg
45247-20100819215338.jpg
45247-20100824082833.jpg
monsz

Gadu-Gadu: 0

Re: moje zdjęcia - monsz

Postprzez SawaRob » Cz, 28 października 2010, 09:39

Cześć monsz,

Bardzo przyjemne portrety - przy czym uroda modelki nie jest tu bez znaczenia :) Bardzo udane prace.
Delikatna obróbka, pasująca do dziecka (pomału przekonuję się do BW na zdjęciach z dziećmi :) ) ale nie wiem, po co dociążasz tak bardzo kadry poprzez:
- winietę
- ciasnotę
wg mojej subiektywnej opinii zdjęcia dzieci powinny być 'lekkie', i dawać trochę miejsca, powietrza.
Szczególnie 3jeczka jest mocno dociążona'.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez monsz » Cz, 28 października 2010, 09:43

generalnie baaardzo lubię ciasne kadry, bardzo :) - przez co słyszę zawsze całe mnóstwo właśnie takich uwag :), co do winiety - ma spowodować że wzrok skoncentrujesz tylko i wyłącznie na modelce, nie będziesz oglądał na tej focie nic więcej i nic więcej cię tu nie zainteresuje tylko modelka :)
monsz

Postprzez SawaRob » Cz, 28 października 2010, 09:56

Cześć,

Tak, dokładnie tak samo rozumiem użycie winiety, jako 'wyraz artystyczny', skupienie obserwatora na temacie - tylko że jeśli spojrzysz na swoją modelkę, i na całość kadru - to czy jest cokolwiek innego, na czym miałbym się skupić? Tym samym moim subiektywnym zdaniem wcale nie powodujesz, że ja się skupiam na temacie zdjęcia, tylko widzę, jak robi się ciężko, jak gęstnieje atmosfera wokół portretowanej osoby. Jeśli wzrok, postawa, kadr mnie nie przyciągnie - to poprawienie go winietą niewiele pomoże.
Co do ciasnoty zaś - te kadry są ciasne, mimo, ze kadrowanie sugeruje dostępną wokół przestrzeń. Nie masz zdecydowanych cięć, przesunięcia, po prostu centralnie umieszczony obiekt i zamknięcie go z czterech stron ścianami.(szczególnie odczuwam to na 3jce).
Ale tak jak piszesz - można lubić.

Dorzucaj zdjecia, przekonuj do swoich wizji, ja jeśli będę - to będę oceniał zawsze subiektywnie ;)
pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez monsz » Cz, 28 października 2010, 10:18

a co by było jakbym trochę odszedł dalej? mówisz miałem przestrzeń - pytanie - czy wtedy postać nie zginie w kadrze? czy trawa i to co wokół nie zdominują zdjęcia?
Załączniki
DSC_0094.JPG
oryginalny plik
monsz

Postprzez SawaRob » Cz, 28 października 2010, 11:20

Czesć,

Ja nie gubię obiektu, oczywiście inny kadr by się przydał, zamiast centralnego, ale to należałoby zrobić w momencie realizacji zdjęcia.
Mi osobiście przeszkadzają liście, ten w lewym dolnym rogu odciąga wzrok. Moje subiektywne cięcie byłoby takie:
Ciecie_DSC_0094.jpg
Ciecie_DSC_0094.jpg (254.38 KiB) Przeglądane 9034 razy

ale to tylko celem przedstawienia zdania, nie celem zmiany twoich koncepcji kadrowania ;)

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez monsz » Cz, 28 października 2010, 11:44

bardzo ładnie wyszło ci te B&W - super - jednak kadrowanie podoba mi się już mniej, w/g mnie prawa strona niczego nie wnosi do zdjęcia i nie widzę sensu jej zostawiania a odrzucania tylko lewej - no ale każdy ma swoją wizję i to jest piękne :)
monsz

Postprzez juha » Cz, 28 października 2010, 12:13

Jeśli chodzi o mnie, to zdjęcia generalnie mi się podobają. Zasługą jest nie tylko uroda małej modelki. Po prostu porządnie wykonane portret. Co do winiety, Robert jest jej znanym przeciwnikiem :), ja natomiast zwolennikiem, nie przeszkadza mi na powyższych zdjęciach, ale jakby jej nie było też by było dobrze. Jest jedna rzecz która mi nie pasuje. Nigdy nie byłem zwolennikiem fotografii dzieci w B/W. Dzieci, ich uśmiech i kolorowe ubrania to synonim szczęścia, radości, a tu b/w całą tą radość odbiera. Ktoś mi co pewien czas powtarza ;-) jeśli nie masz pomysłu ba obróbkę, pokaż b/w, ale w Twoim przypadku było to zbędne, zdjęcie które pokazałeś jako oryginalne, praktycznie nie wymaga żadnej korekty, jasne radosne, takie jak ma być.
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez monsz » Cz, 28 października 2010, 12:31

Kiedyś byłem i w sumie nadal jestem przeciwnikiem zabierania kolorów ze zdjęcia - ale tylko kwiatom, wcale nie uważam że to jest tak że jak nie masz pomysłu na fotę to zrób z niego B&W - nie oszukujmy się, ale skopanemu zdjęciu nawet B&W nie pomoże (pomijam fakt że też trzeba wiedzieć jak to zrobić, bo nie wystarczy kliknąć jeden przycisk - konwersja do B&W) - jeśli masz dobry materiał to co byś nie zrobił ze zdjęciem będzie ono wyglądało znakomicie w każdej odsłonie, na początku jak zaczynałem zabawę aparatem i miałem przepały myślałem sobie - spoko wyciągnę coś z tego w PS - a tu lipa - pociłem się i stękałem i wyszło coś co lepiej nie mówić. Wniosek: grunt to dobre doświetlenie materiału - PS-ujka to tylko kosmetyczne zabiegi :)
pozdrawiam :D
monsz

Postprzez monsz » Cz, 28 października 2010, 12:36

pewnie sobie o mnie myślicie - przyszedł nowy i się wymądrza :D
monsz

Następna strona

Powrót do Ludzie