moje zdjęcia - monsz

Portrety, akty, inne.

Re: moje zdjęcia - monsz

Postprzez juha » Cz, 28 października 2010, 13:01

Nie, tak nie myślimy, każdy ma swoje subiektywne zdanie. Ale dobrze, że jesteś rozmowny, rozkręcisz forum :)
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez gregor » Cz, 28 października 2010, 13:25

To i ja dodam w tej ciekawej pogaduszce 3 grosz ;)
Ja generalnie również uważam , że jak dzieci to raczej kolor .
Ale te mi jakoś pasują ( chyba zauroczyła mnie uroda Oli :D ) , jakość fajna , modelka .
Winiety bym się nie czepiał , również centralny kadr mi pasi ( mowa o 2 zd.Oli ) .
Może daj więcej zd.kolorowych dla kontrastu , lub połączone w jedno , lewe kol. prawe cz.-b. ;)
Ogólnie to fajne , a jaka żywa dyskusja - lubię takie , zawsze coś z nich można wywnioskować dla siebie .
Wymądrzaj się częściej , będzie o czy pogadać ;)
Mi nie przeszkadza jak i w moich zd. "coś" znajdziesz ;)
Pozdrawiam G :mrgreen:
gregor

Postprzez monsz » Cz, 28 października 2010, 13:37

wielkie dzięki :) grunt to swobodnie wyrażać swoja opinię bez obaw o szykany pozostałych forumowiczów
pozdrawiam zacnych użytkowników

Niestety ostatnio brak mi czasu na korzystaniu z uroków jaki daje mi przyjemność focenia jak i pani jesień, jak tylko coś w niedzielę pstryknę na pewno się podzielę swoimi wypocinami, niestety teraz muszę podeprzeć się szufladą (jak widać z exif-u wstawione zdjęcia są z sierpnia ) no i dla odmiany zdjęcie kolorowe Oli (hehehehe) i od razu napisze że dziś uważam winietę zbędną na tej focie, bo w momencie jej robienia myślałem inaczej :) i dziś dałbym mniejszy bokeh :)
Załączniki
księzniczka i żaba.jpg
księzniczka i żaba.jpg (45.31 KiB) Przeglądane 7741 razy
monsz

Gadu-Gadu: 0

Postprzez gregor » Cz, 28 października 2010, 17:50

Księżniczka i żaba - a jak by głębia objęła jeszcze buzię :?:
Bo na tym zd. najładniej to wyszła żabka , a moim zdaniem to i Ola powinna być ostra .
G :mrgreen:
gregor

Postprzez monsz » Cz, 28 października 2010, 19:20

Gregor - ten zabieg jest celowy, jednak jak napisałem głębia ostrości jest taka jaka chciałem uzyskać, ale bokeh jest już za duży :) następnym razem będzie trzeba przymknąć dziurę trochę :)
monsz

Postprzez monsz » Pt, 29 października 2010, 07:53

kurde, mało się tu dzieje, może te zdjęcia rozruszają towarzystwo - czekam na opinie i sugestie :)
Załączniki
kinga.jpg
kinga.jpg (81.8 KiB) Przeglądane 7729 razy
kinga1.jpg
monsz

Postprzez fiola » Pt, 29 października 2010, 09:02

Na pierwszym twarz jest promienna, świetlista. W dwóch pozostałych mz już się gubi ta lekkość, przez zbyt wiele czerni. Ale to już powiedział Robert.
Ja nie jestem przekonana do B&W. Powinno być dziecięco, czyli kolorowo, żywo z energią. Obróbka powinna oddawać charakter zdjęcia, a Twoja córka to chyba nie uchodziec z skrajnie ubogim otoczeniu.
fiola

Postprzez monsz » Pt, 29 października 2010, 09:33

fiola :)to nie uchodziec, masz rację :) jednak uważam w tej oprawie wygląda zdecydowanie dużo lepiej niż w kolorze - dzięki za uwagi :D
monsz

Postprzez gregor » Pt, 29 października 2010, 13:02

monsz po pierwsze numeruj fotki by można było się odnosić do konkretnej .
Kinga z wachlarzem rozumiem , że ten ciasny kadr spowodowany nieciekawą fryzurą i pięknem lica ( dla mnie trochę ciasno ).
Drugie ładnie oświetlone , ale kadrował bym raczej pionowo , i znów czubek głowy ciapnięty :(
To takie moje sugestie , ale innym może się podobać .
Modelka urocza , cera młodzieńcza (PS ?) więc fotki raczej udane .
Nie myślałeś o doświetleniu bardziej tła na Kinga z wachlarzem ?
Na ostatnim tło ok.
G :mrgreen:
gregor

Postprzez SawaRob » Pt, 29 października 2010, 13:58

Cześć,

kinga.jpg - ładna kompozycja, oświetlenie też, w zależności czego Kinga oczekiwała, to może wolałbym oświetlać tak, aby cieniem wyszczuplić to oblicze i dodać trochę tajemniczości (czego celem jak mniemam był również ten wachlarz). Fajnie wyszły oczy, ale mam również negatywny odbiór związany z białkami - są nienaturalne jakieś - może prze-ostrzone ?
kinga1.jpg - ciekawe, też fajna kompozycja, pięknie oświetliłeś piękne włosy, widać w odróżnieniu od poprzedniego zdjęcia dobrze kolczyk i generalnie fajne światło. Zabrakło jednej naprawdę malutkiej rzeczy - blika w prawym oku - dodaj w postprocessingu, i zobaczysz jak dużo zdjęcie zyska na odbiorze.
Intryguje mnie również ta jasnoniebieska tasiemka na szyi - jeśli to wisiorek, a go nie widać, to trzeba było skrócić lub zdjąć. Jeśli to tasiemka podtrzymująca dekolt sukienki, to mbsz lepiej byłoby skraj dekoltu pokazać.
Co do cięcia - ja lubię cięte głowy :) i kinga1 to nawet bym przesunął kadr do dołu, mocniej tnąc włosy.

księzniczka i żaba.jpg - winieta :) no tak... co do ostrości - żaba wyszła ciekawie, kompozycja też jest fajna.

pozdrawiam,
SawaRob

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ludzie