moje zdjęcia - monsz

Portrety, akty, inne.

Re: moje zdjęcia - monsz

Postprzez fiola » Pt, 29 października 2010, 15:13

I chciałam jeszcze dodać, że strasznie rozczuliły mnie barwy w Księżniczce i żabie. Naprawdę udane. Zdjęcie nawet trochę stockowe, zwarzając na kompozycję. Natomiast portrety czarnulki mi nie podchodzą. Mdłe światło, nijakie kadry. Nic na tych zdjęciach nie przyciąga mojego wzroku. Ani hipnotyzujące spojrzenie, ani zaskakujący element... po prostu nijakie. Zaskocz mnie proszę, bo zapowiada się naprawdę ciekawie :)))
fiola

Postprzez monsz » Pt, 29 października 2010, 20:19

No nie wiem, mam kryzys foto i muszę go jakoś przezwyciężyć - brak czasu, weny i modelek, na dole kolejna fota dziecięca - Martynka
Załączniki
martynka.jpg
monsz

Gadu-Gadu: 0

Postprzez SawaRob » Pn, 1 listopada 2010, 11:07

Cześć,

Czemu tyle szarości - to nie wiem, ale pewnie taka koncepcja...
Sympatyczny portret, na pewno rodzice dziecka są zadowoleni z efektu.

pozdrawiam
SawaRob

Postprzez juha » Pn, 1 listopada 2010, 14:59

Kolorystyka na tym zdjęcie wyraźnie mi nie podchodzi, zastosowałeś tutaj jakiś efekt podobny do Bleach Bypass (zmniejszona saturacja, zwiększony kontrast), twarzyczka jest za bardzo odseparowana od tła.
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez serek » Pn, 1 listopada 2010, 17:03

juha napisał(a):Kolorystyka na tym zdjęcie wyraźnie mi nie podchodzi, zastosowałeś tutaj jakiś efekt podobny do Bleach Bypass (zmniejszona saturacja, zwiększony kontrast), twarzyczka jest za bardzo odseparowana od tła.

mi też jakoś ta niska saturyzacja nie podchodzi ;) może masz inne wersje tego zdjęcia?
Aparat: Nikon D80
Obiektywy: Sigma 14mm f/2.8 ___/___Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED___/___Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro
Inne: lampa SB-800___/___Westcott Micro Apollo Softbox
Web: Flickr
serek

Postprzez joasia.p » Śr, 3 listopada 2010, 11:39

piękne portrety monsz . Gratuluję pieknej córki.
Ja też jestem zwolenniczką winiet a nawet szalenie głebokiej głębi ostrości...którą zadko udaje mi się wydobyć.. :(
zdjęcia mi sie bardzo podobają :) to ostatnie z serii dziewczynki na łące troche za ciemne... ale możliwe ze mam coś z monitorem, bo przeróbka kolegi, z którym konwersowałeś u mnie na monitorze wypalona i za blada. chyba ze taki mialbyc efekt..
mam nadzieje ze wykorzystałeś do cna doskonałe światło , okolicę oraz widoczną wenę do pozowania tej ślicznotki :) i masz więcej zdjęć z tej sesji.
Ja na twoim miejscu zrobilabym z tego jakąś wystawkę :)
A moze zrobiłeś ??

Pozdrawiam.
joasia.p

Postprzez monsz » Śr, 3 listopada 2010, 12:58

Joasiu - nie, nie zrobiłem, za krótki jestem :) ale postaram się coś jeszcze pokazać :)

chciałem jeszcze dodać - że to co pokazuję (chodzi mi o obróbkę i kadry) jest całkowicie, podkreślam - całkowicie zamierzone, nie jest to wycieranie sobie gęby - tylko ja naprawdę chciałem takie efekty uzyskać :) pozdrawiam

kolejne - archiwalne trochę :)
Załączniki
cyk.jpg
Ostatnio edytowano Śr, 3 listopada 2010, 14:10 przez SawaRob, łącznie edytowano 1 raz
Powód: scalenie postow
monsz

Postprzez SawaRob » Śr, 3 listopada 2010, 14:24

Cześć Monsz.
monsz napisał(a):chciałem jeszcze dodać - że to co pokazuję (chodzi mi o obróbkę i kadry) jest całkowicie, podkreślam - całkowicie zamierzone, nie jest to wycieranie sobie gęby - tylko ja naprawdę chciałem takie efekty uzyskać :)

Doskonale Cię rozumiem, i popieram, że pokazujesz coś, co chcesz, a nie przypadkowe zdjęcia czy 'maźnięcia' pędzla czy światła.
Pragnę jednak uczulić Cię, ze wystawiając swoje zdjęcia na forum - czyli pod opinię publiczną - możesz się spodziewać, że nie wszystkim się spodoba czy to obróbka, kadr czy ostateczny kształt zdjęcia - możesz bronić swojej wizji, od tego jest właśnie forum, przekonywać do niej, pokazać, ze spojrzenie innych jest błędne - jeśli zaś napiszesz - "no bo tak chciałem, bo tak zamierzałem" to nie jest przekonujące, i trudno z takiego czy podobnego komunikatu coś zaczerpnąć dla siebie. Jeśli zaś napiszesz więcej, np "dlaczego" - wówczas innym będzie łatwiej zrozumieć zamysł zdjęcia.

Od siebie dodam to co poprzednio - jeśli będę - to będę oceniał zawsze subiektywnie :) Będzie to moja opinia, i nie musisz się z nią zgadzać ani jej przyjmować jako właściwej i jedynej. Opinia będzie tylko moja, niezapożyczona :D

Ostatnie zdjęcie mi się bardzo podoba, modelka jak zwykle klasa, uchwycona taka refleksja i smutek w oczach, kojarzy mi się to zdjęcie z okresem właśnie Zaduszek i łażenia po 'smętarzach'.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez monsz » Śr, 3 listopada 2010, 14:37

sawa - nie chodzi mi o to że chcę słyszeć tylko ochy i achy, chciałem tylko podkreślić że to moja wizja tej czy tamtej foty - to wszystko, a czy komuś się spodoba czy nie - to już zupełnie inna sprawa :)

pozdrawiam :)
monsz

Postprzez gregor » Śr, 3 listopada 2010, 20:01

Ta ostatnia Super ;)
G :mrgreen:
gregor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ludzie