d3xterowe photo

Portrety, akty, inne.

d3xterowe photo

Postprzez d3xter » N, 28 listopada 2010, 22:08

Jako, że kolega Gregor prześladował mnie czy to w Lidlu, czy na ulicy napominając, że nic nie wrzucam na forum, a legowisko fotek znowu przezimuje na dysku... to postanowiłem, że nie będę taki i wrzucę coś swojego.

Fotka nr 1 - robiona o 3.00 nad ranem. Spać mi się chciało, ale popstrykałem sobie i chyba nie wyszło najgorzej.

portret1.jpg
portret1.jpg (31.58 KiB) Przeglądane 5312 razy

:arrow: Dziwnie wstawia fotki, bo obcina i nie widać w całości, trzeba scrollować. :!:
Ostatnio edytowano Pn, 25 lutego 2013, 02:49 przez d3xter, łącznie edytowano 1 raz
d3xter & dSLR
d3xter

Re: d3xterowe photo

Postprzez SawaRob » Pn, 29 listopada 2010, 16:09

Cześć D3xter,

Autoportret to ciężka sprawa, a tym bardziej, ze poszedłeś w maksymalizację postprocesingu żeby otrzymać "minimalizację"... i zdjęcia wyglądają jak z telefonu ;/, ze specjalnie wbudowanym filtrem - wieeeeelka, ale naprawdę wieeeeeeelka winieta oraz próg gradientu.

To moja osobista - jak zwykle - opinia, ale wyglądają niczym "wypasione foty" celem publikacji na NK czy Facebook, ty sam wyglądasz potulnie, i słodziutko, na pierwszym niczym cherubin, a na drugim pretendujesz pod wizerunek Bartosza Wrony, wokalisty Just Five - paski na białych dresach, klawisze, czcionka, mina, napis po 'hamerykańsku"...

Pokaż te same zdjęcia bez obróbki... na pierwszym zauważysz, że umieszczenie lampy centralnie na aparacie (podczas gdy masz CLS) spowodowało, ze twoja głowa a zwłaszcza fryzura rozszerzyła się z tyłu (na styl czeski) a na drugim dostrzeżesz, że masz przecięte oczy oprawką z okularów, co nie jest dobrze widziane na zdjęciach osób je noszące, z drugiej strony pojawia się problem odbić, ale do ogarnięcia, jak już zdejmiesz lampę z sanek.
Co do obróbki - jeśli już tak bardzo chcesz taką, to sugeruję na zdjęciach, gdzie WYRAŹNA jak pełnia jest już jedna czcionka, do innych napisów stosować albo identyczną - wtedy będzie stanowiło to zgraną całość , albo coś odbiegającego zupełnie od tego, co już widać - wtedy uzyskasz przeciwwagę.

Próbuj dalej, i odpuść trochę obróbce. Fotografia to światło i cienie, a nie tego brak. Portret to charakter portretowanej osoby - na razie z tych zdjęć widać, że jesteś super spokojnym chłopczykiem, który siedzi w domu i bawi się grając w kółko 'dla Elizy' z dyskotekowym podkładem w tle... Więc może rzeczywiście, dobre to portrety?

powodzenia w kolejnych, walcz dalej, nie poddawaj się.
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez d3xter » Pn, 29 listopada 2010, 17:05

SawaRob napisał(a):Cześć D3xter,

Autoportret to ciężka sprawa, a tym bardziej, ze poszedłeś w maksymalizację postprocesingu żeby otrzymać "minimalizację"... i zdjęcia wyglądają jak z telefonu ;/, ze specjalnie wbudowanym filtrem - wieeeeelka, ale naprawdę wieeeeeeelka winieta oraz próg gradientu.

Hej

No to pojechałem po bandzie. :D

To moja osobista - jak zwykle - opinia, ale wyglądają niczym "wypasione foty" celem publikacji na NK czy Facebook, ty sam wyglądasz potulnie, i słodziutko, na pierwszym niczym cherubin, a na drugim pretendujesz pod wizerunek Bartosza Wrony, wokalisty Just Five - paski na białych dresach, klawisze, czcionka, mina, napis po 'hamerykańsku"...

STOP :!: STOP :!: No nie, bez takich jaj. Nie ten styl muzyczny, żadne disco polo.
Może tak wyszło, ale nie to.
Gdzie jest Rufik? On Ci powie czego słucham. :P

Ja słucham np.:
http://www.youtube.com/watch?v=jj2FJXg2LnA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=DkkYxmMj-Oo

Pokaż te same zdjęcia bez obróbki... na pierwszym zauważysz, że umieszczenie lampy centralnie na aparacie (podczas gdy masz CLS) spowodowało, ze twoja głowa a zwłaszcza fryzura rozszerzyła się z tyłu (na styl czeski) a na drugim dostrzeżesz, że masz przecięte oczy oprawką z okularów, co nie jest dobrze widziane na zdjęciach osób je noszące, z drugiej strony pojawia się problem odbić, ale do ogarnięcia, jak już zdejmiesz lampę z sanek.

Właśnie żeby zdjęcia były ciekawsze obrobiłem je. :D

Co do obróbki - jeśli już tak bardzo chcesz taką, to sugeruję na zdjęciach, gdzie WYRAŹNA jak pełnia jest już jedna czcionka, do innych napisów stosować albo identyczną - wtedy będzie stanowiło to zgraną całość , albo coś odbiegającego zupełnie od tego, co już widać - wtedy uzyskasz przeciwwagę.

Hmm, w sumie wybrałem taką jaka mi się spodobała. Nie zwracałem uwagi na napis na klawiszach. Eee, Sawa, czepiasz się detali. :D

Próbuj dalej, i odpuść trochę obróbce. Fotografia to światło i cienie, a nie tego brak. Portret to charakter portretowanej osoby - na razie z tych zdjęć widać, że jesteś super spokojnym chłopczykiem, który siedzi w domu i bawi się grając w kółko 'dla Elizy' z dyskotekowym podkładem w tle... Więc może rzeczywiście, dobre to portrety?

No weź :!: Ja spokojny chłopczyk. :?: :shock:

powodzenia w kolejnych, walcz dalej, nie poddawaj się.

Dzięki! Jednak robienie sobie samemu portretów też nie jest łatwe, kiedy nie mam możliwości widzieć fotografowanego kadru. Starałem się wybrać i tak jak najlepsze foty. Poza tym było późno i nie przybierałem się specjalnie do focenia.
Kolega Juha nie chciał podjąć wyzwania sfotografowania mojej grzecznej osoby o anielskim usposobienu. :D

P.S. Z tym Wroną, super spokojnym chłopczykiem, który siedzi w domu i bawi się grając w kółko 'dla Elizy' z dyskotekowym podkładem w tle to mnie dobiłeś. :shock:

Pozdrawiam
d3xter & dSLR
d3xter

Postprzez kOKOn » Pn, 29 listopada 2010, 20:33

Zaje..fajnie grają ;)
Mogliby wygrać 666 edycję mam talent :twisted:
kOKOn

Postprzez juha » Pn, 29 listopada 2010, 21:33

Jeśli chodzi o mnie to pierwsze mi się podoba, ostra obróbka, zdjęciu już niedaleko do grafiki, ale jest ok :)
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez gregor » Pn, 29 listopada 2010, 22:00

D3xter dla mnie również pierwsze zd. , chociaż prawa ręka jakoś tak nie ciekawie wyszła. Kadr przy tym zd. bym dał kwadratowy .
Próbowałeś z innym kątem światła , jakieś miny ... ?
Drugie zd. na mnie też robi wrażenie disco polowego :D , kadr krzywy i przy takim rozmieszczeniu napisu ciął bym mocno lewo - ja , Tobie może pasi.
Przeróbka na grafikę mi nie przeszkadza , masz inne - to pokarz .
Pozdrawiam G :mrgreen:
ps.: mam podobną muzę , mi się bardzo podoba : http://www.youtube.com/watch?v=z79rvNTh8Rs
A tobie :?:
gregor

Postprzez d3xter » Pn, 29 listopada 2010, 22:44

Dzięki za komentarze.
Niestety, nie próbowałem z innym kątem światła, ani też z robieniem min.
Druga fota przerobiona na maxa - to fakt.
Tak jak wspomniał SawaRob okulary krzywo wyszły, kadr krzywy, bo niestety, ale bez podglądu ciężko cokolwiek ustawiać.
Cóż, jak będę miał wenę, to może coś pokombinuję.
d3xter & dSLR
d3xter

Postprzez d3xter » Śr, 1 grudnia 2010, 01:08

Hmmm, a co powiecie na to?

Oryginału niestety nie mam, gdzieś się zapodział.

tomek.jpeg
tomek.jpeg (28.59 KiB) Przeglądane 5273 razy
d3xter & dSLR
d3xter

Postprzez SawaRob » Śr, 1 grudnia 2010, 11:02

Cześć Mariuszu Czerniaku, posiadaczu digital single lens reflex camera

Zdjęcie całkiem ciekawe, choć mocno przycięte - od dołu dłoń - ale to moim zdaniem akceptowalne, lecz szkoda brwi - lepiej było ciąć w połowie czoła.
Kolor zdjęcia adekwatny do miny, całość fajnieby prezentowała się przy artykule o trudnym dzieciństwie.
Napis wg mojej oceny - niepotrzebny, jeśli już chciałeś podpisać, to było zostawić tylko pierwszą linię.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez juha » Śr, 1 grudnia 2010, 14:10

Zgadzam się z przedmówca. Zdjęcie mi się podoba, obróbka (kolorystyka) ok, za mocno pojechałeś na górze, brew nie powinna być przycięta. Gregor na pewno napisze, że głowa w ogóle nie powinna być przycięta ;-) Jeśli chciałeś się podpisać, to wystarczyło imię i nazwisko bez DSLRc, bo to niczego nie wnosi, zaimponować też nikomu nie zaimponujesz :)
Dawaj inne.
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Następna strona

Powrót do Ludzie