Renek

Portrety, akty, inne.

Renek

Postprzez Renek » Cz, 14 sierpnia 2008, 10:59

Na początek trzy zdjątka - wdzięczny będę za komentarze...
Załączniki
ich-troje.jpg
Ich troje
ich-troje.jpg (33.01 KiB) Przeglądane 3085 razy
na-barykady.jpg
Na barykady
na-barykady.jpg (47.36 KiB) Przeglądane 3085 razy
wolny-czlowiek.jpg
Wolny człowiek
wolny-czlowiek.jpg (33.94 KiB) Przeglądane 3085 razy
Renek

Gadu-Gadu: 0

Re: Renek

Postprzez Cyber » Cz, 14 sierpnia 2008, 14:45

Sory za szczere słowa krytyki ale ja mam spaczony gust :)
A więc nie widzę w tym zdjęciach czegoś szczególnego co przytrzymało by mój wzrok chociaż na chwilę. Zdjęcie numer 2 było by całkiem spoko gdyby nie ucięta szabla tak naprawdę można się jedynie z tytułu domyśleć o co chodzi, przy czym zdjęcie płytkie bo tytuł z góry narzuca wizję zdjęcia.
Co do pierwszego to nie wiem czy to jakiś menel, czy wojskowy, czy może i jedno i drugie, tym bardziej nie wiem gdzie jest i dlaczego akurat tam się znalazł.
Trzecie - sam nie wiem co napisać
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Postprzez SawaRob » Cz, 14 sierpnia 2008, 19:44

Cześć Renek,

Miałem okazję ob'lukać twoje zdjęcia na Wiki, i zdjęcia umieszczone tam są dużo lepsze technicznie, niż zaprezentowane tutaj.
Być może chciałeś zacząć z niskiego pułapu, ok, spróbujmy zatem i tak...

1. Widzimy nieostrą postać (być może wynika to ze zmniejszenia, pamiętaj aby wyostrzać zdjęcia jesłi tego wymagąja, tak jak w tym przypadku), obiekt wygląda jakby znalazł się w kadrze przypadkowo, w momencie zawiania wiatru i odsłonięcia go przez flagi. Odpaliłeś to zdjęcie, tak jak to czasem bywa w streetach. cóż, na pewno przydałby się szerszy kadr.
Sam obiekt - człowiek - jest zgorzkniały i nie do końca wiadomo co ma przedstawiać. W załączniku pozwoliłem sobie na umieszczenie mojej wariacji z użyciem - Picasy na szybko - na temat tego zdjęcia, z nowym tytułem. ale nie zmienia to faktu, że zdjęcie wygląda jak przypadkowy strzał z komórki....
2. Jak po raz pierwszy na to spojrzałem, to pomyślałem że to parada gejowska... może usuń tą połówkę postaci z nagim torsem z kadru? Wówczas moze zobaczymy je ponownie, w 'nowym' świetle/kompozycji.
3. Myślę, że drzemie w tobie jakiś fetysz czerwonych opasek na włosy, może ulubiona koleżanka ze szkoły podstawowej takie nosiła... Ja też miewam różne ciągoty i niektóre moje zdjęcia uważąm za bajeczne, tak to z nami bywa :)
Poza tym zdjęcie nie ma walorów ani technicznych ani smakowych.. przykro mi, ale nie mogę wyobrazić sobie aby tkwiła w tym zdjęciu jakaś tajemnica, nie dostrzegam jej, żeby jeszcze jeden z panów miał czerwone włosy to móze minimalnie nawiązywałoby to do tytułu. Móze bez tych nóg w jeansach... Ale - sczerze - zdjęciu to też raczej nie pomoże. Po postu gniot.

Mam nadzieję, ze moje komentarze odczujesz to jako konstruktywną krytykę i zachęcisz się tym samym do dalszych publikacji.
Ja sam również liczę na krytykę budującą.

Mam również prośbę, abyś umieszczał foty nieco większe, 800 dłuższy bok. z góry dziękuję.
pozdrawiam,
Załączniki
wolny-czlowiek.jpg
1bis. "Dlaczego stanęłaś na głowie, Polsko........ Marszałku!!! WRÓĆ!!!"
wolny-czlowiek.jpg (27.07 KiB) Przeglądane 3043 razy
SawaRob

Postprzez roarflex » Śr, 27 sierpnia 2008, 14:08

najlepsze jest 2 zdjęcie, na kolana nie powala ale całkiem ok. Szabla ucięta, ale mi to nie przeszkadza(domyślam sie ze była cała :D ).
Na plus w tym zdjęciu jest tło. Kolesia z lewej mogło by być więcej, ale dobrze sie wpisuje w frędzle od rękawa. chyba nie była to "ta chwila".
co do trzeciego zgadzam sie z Renek'iem
mistrz drugiego planu
roarflex

Postprzez vampiredevour » Pn, 21 września 2009, 18:32

tak, środkowe najlepsze, przebolałabym i szablę. przystojny chłopak i ma niezły kubraczek. nasyciłabym kolory.

stawiałabym na pierwsze, ale wydaje mi się nie dopracowane
a co do trzeciego, to tez nic nie widzę

przepraszam, nie sugeruj się, ja ponoś widzę opacznie ;p
vampiredevour

Gadu-Gadu: 6683574

Postprzez Renek » Cz, 19 sierpnia 2010, 13:17

1010.jpg
Rok 1010
1010.jpg (57.67 KiB) Przeglądane 2814 razy

Rok 1010.
Renek

Postprzez SawaRob » Cz, 19 sierpnia 2010, 14:56

Cześć Renek,

Chyba ze 2 lata minęło, hę?

Fajna fota, w rzeczy samej na myśl przychodzi średniowiecze, jak się na nią patrzy. Możesz jeszcze trochę przyciąć, aby usunąć kawałek twarzy 'amatora' roku 1010, oraz odrobinę rozjaśnić powałę.
To jakiś skansen, czy może inscenizacja do bitwy na zamku, np. Chojnik?

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez Renek » Cz, 19 sierpnia 2010, 18:26

Miałem źle ustawioną datę w aparacie. Zdjęcie zrobione kilka dni temu na Wolinie.

Dzięki i pozdrawiam!
Renek

Powrót do Ludzie