Portrety :: 14.06.2010 NEW

Portrety, akty, inne.

Re: Portrety :: 14.06.2010 NEW

Postprzez SawaRob » Pn, 14 czerwca 2010, 22:21

Cześć Cyber,

Masz fajny obiekt do focenia, szczególnie mocno włosy mnie zafascynowały.
Myślę, że zdecydowanie masz jeszcze pole do wykorzystania w portrecie tej osóbki.
Co zaś do zdjęć - ja osobiście wolałbym, żebyś w jednej wrzucie stosował jedną obróbkę ;) tak to jak patrzę, to traktuję, że bardziej starasz się obserwatora skupić na obróbce i PSuciu, niż na samym zdjęciu.
Co do pierwszego - nie podobają mi się zdjęcia z papierosem w ustach. Sam papieros jest ciekawym elementem, do tego dymek dodaje jakiejś aury tajemniczości, ale tu mamy kadr profilu z petem w ustach - mnie tak potraktowanie tej pani się nie podoba.
W drugim jest selektywne rozmycie - też jestem na nie, da się to dostrzec a za bardzo nie rozumiem celu. Robiłeś zdjęcie trochę z góry - tak się przynajmniej wydaje, pewnie żeby uniknąć przepalonego zimowego nieba, cenny zabieg, jakkolwiek troszeczkę, odrobinę, przeszkadza mi w kadrze ujęcie twarzy z góry.
Trójka - fajna, delikatna, ale trochę za ciemna, jakkolwiek najciekawsza fotka.

A tak generalnie - może zrezygnuj z PSa na razie ?

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez Cyber » Wt, 15 czerwca 2010, 21:22

Ok SawaRob dzięki za ostre słowa krytyki. Teraz masz okazję zwrócić uwagę czy wystarczająco zastosowałem się do Twoich uwag.

zPSułem tylko ramkę i korekcję leveli.

1.
agatka4.jpg
Żwirownia :: 2010

2.
agatka5.jpg

3.
agatka6.jpg
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Postprzez Luqasz » Wt, 15 czerwca 2010, 22:18

Hej,

Z pierwszej seri
1. Dziwny balans bieli a przecież była zima i masa sniegu :) Ociepliłeś fotkę ale wygląda dziwnie, może to przez ten papieros podświadomie nie przemawia do mnie. (Dziwnie wyszła twarz Agaty taka zażółcona)
2. Całkiem spoko tylko dziwnie skadrowane kadr jeszcze by się obronił gdyby okolice oczu były ostrzejsze. A tak to całkiem spoko Agata wyszla :). Nie mam tak bystrego oka jak Sawa i nie kumam z tym selektywnym rozmyciem, jak możesz Sawa wyjasnij po czym to poznajesz - tak z ciekawosci.
3. Ma to coś w pewnym sensie intryguję i chociaż doskonale znam to wnętrze na pierwszy rzut oka wygląda jak w jakimś tajemniczym miejscu momencie.

Sesja druga
Najbardziej poprawnie 3. ale jedynka ma ładne przyjemne dla oka stonowane kolory tylko ostrości mi brakuję. I chyba bym głowy nie obcinał ale w tym temacie są lepsiejsi koledzy ;). Dwujeczka niepotrzebna
Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS, speedlite 430ex ii, Takumar SMC 55mm f2.0
Luqasz

Postprzez SawaRob » Śr, 16 czerwca 2010, 10:45

Cześć Cyber,

I kolejne, ho ho, normalnie rozpieszczasz nas teraz, po tej długiej posusze, swoimi zdjęciami :)

Jedynie pierwsze mi się podoba - łagodne, fajnie rozprowadzone światło, fajne rozmycie tła, dobrze dobrana ogniskowa.
Spokojny pozytywny portret.
Dwójka ciachnięta od dołu - taki ciasny kadr przycina dziewczę mocno, tym bardziej, ze skłoniona głowa i wzrok odprowadzony ku dołowi - a tu CIACH!. Ogniskowa chyba za krótka, bo brodę przez to wydłużyło. Dodatkowo kadrowanie w ten sposób odsłania przedziałek, w mocnym świetle i przy tej barwie włosów symuluje to braki włosów.
Na trzecim marne światło, kadr tez mi się - od dołu - nie podoba.

Luqaszu, odnośnie selektywnej ostrości - patrzyłem na zdjęcie i szukałem płaszczyzny ostrości - tymczasem dwoje oczu, usta wydają się być ostre a reszta w tej płaszczyźnie - nie - chyba, że to obiektyw tilt-shift

pozdrawiam,
SawaRob

Poprzednia strona

Powrót do Ludzie