[Izrael] Ludzie w obiektywie

Portrety, akty, inne.

[Izrael] Ludzie w obiektywie

Postprzez juha » Śr, 22 października 2008, 22:43

Zdjęcie 1
Obrazek

Zdjęcie 2
Obrazek

Zdjęcie 3
Obrazek

Zdjęcie 4
Obrazek

Zdjęcie 5
Obrazek

Zdjęcie 6
Obrazek

Zdjęcie 7
Obrazek

Zdjęcie 8
Obrazek

Zdjęcie 9
Obrazek

Zdjęcie 10
Obrazek

Zdjęcie 11
Obrazek

Zdjęcie 12
Obrazek

Zdjęcie 13
Obrazek

Zdjęcie 14
Obrazek
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Re: [Izrael] Ludzie w obiketywie

Postprzez Pokus » Cz, 23 października 2008, 13:33

Witam
Bardzo fajne zdjęcia bo i miejsce ciekawe :)
Moje opinie:
fot1. chyba trochę omskną Ci się AF lub celowo ostrzyłeś na twarz w drugim planie
fot2. REWELACJA!!
fot3. a gdyby tak w poziomym kadrze spróbować, nie wiem czy była taka możliwość bo brakuje mi tych obciętych części nóg no i jedna była wyprostowana stąd poziomo mogłoby być ciekawie
fot4. Superb!
fot5. święty człowiek - jakwyżej
fot6. trochę przyciemne moim zdaniem
fot7. dysputa mędrców - b. fajne - trochę za jasne
fot8. jakoś średnio mi się widzi
fot9. miejscowi ? jakoś ciężko mi powiedzieć określę młodzieżowym 'wpożo'
fot10 REWELACJA!!
fot11 trochę butki ucięte ale pomijając to - superb!
fot12 Superb!
fot13 'wpożo'
fot14 lekka mgiełka

reasumując:
fot 2,7,10,11(pomimo braku obuwia ;)) - REWELACJA !! moje typy
fot 1,8,14 - przeciwnie

Pozdrawiam i gratuluję udanego wyjazdu i fotek
.:: Fokus Pokus ::. uua pentaxy dwa
Pokus

Gadu-Gadu: 0

Postprzez juha » Cz, 23 października 2008, 16:15

Dzięki, spróbuje wyciągnąć jakieś wnioski :)
juha
Administrator

Postprzez SawaRob » So, 25 października 2008, 09:35

Cześć Juha,
nie wiedziałem, że odwiedzasz ziemię przodków... Fajne foty - naprawdę bardzo miłe.

Pozwolę sobie na kontynuowanie wypowiedzi Pokusa dorzucając swoje uwagi.
fot1. omsknął Ci się AF - ale jaki fajny bokeh wyszedł. Kolorowe tło - z tym rudzielcem na pierwszym planie - bardzo miłe.
fot2. sama postać rudzielca - b. fajna - kadr z samochodem w tle, z mało widocznym gipsem (mogłeś stworzyć dodatkową historię z gipsem), z uciętym wózkiem z bajglami krakowskimi... :) ... Mimo to światło fajne, i tym samym ciągnie to fotę.
fot3. no cóż, przypomina mi jednego kolesia, który mieszkał w dłuugim bloku przed laty, tylko nosił okulary i miał bujniejszą czuprynę. Kadr obcięty i światło tez niezbyt.
fot4. Fajny kadr, widoczny ruch, i co najważniejsze - szata starszego obiektu nie jest po prostu czarną plamą, lecz dobrze widoczną szatą. Cytując Pokusa - Superb!.
fot5. Tło - podzielone na dwie barwy, wytarte brudnawe szaty, no i sam obiekt - twarz, brwi, 'owłosienie'... To najlepsza z tej serii fotka - portret po prostu rewela. Biorąc pod uwagę, że cykałes ' na mieście' - respect men....
fot6. słabe światło (marynarka ciemna plama) i zegarek rozprasza odbiór.
fot7. mi się podoba, i nie jest za jasne jak dla mnie (może screen laptopa powinienem ustawić pod innym kątem...)
fot8. Fajna, skromna postać, nieostra, ale to tło - tło mi się podoba najbardziej :)
fot9. Rodzinnie (podobieństwo), kobieco, najbardziej przyciąga uwagę mina pani w środku - szkoda, że nie udało ci się tego wyłuskać zbliżeniem twarzy... Oczywiście w kadrze masz poobcinane nogi, ale pewnie nie dało rady inaczej w tłumie, ponad głowami, z których jedną jeszcze widać w prawym dolnym rogu.
fot10 Po raz trzeci ten sam obiekt - niezwykle fotogeniczny (mogłeś zestawić zdjęcia obok siebie) - i oczywiście też mi się podoba, fajnie uzupełnia fot 7. (choć okno w zieleniach rozprasza nieco, ale daje rade).
fot11 A mi przeszkadza bardziej żółta czapeczka... czyżby Szkuta pojechał tam z tobą? :) No i też krzesełka mało rozmyte, ale przy takim świetle mocnym, z białymi koszulami nic dziwnego że musiałeś mocno przymknąć.
fot12 Bardzo dobre, szkoda że koleś ci się wciął w tle, ale mimo to - respect men.
fot13 Fajny portret. ładnie kolesia zdjąłeś, z bocznym tylnym światłem, jakby była trochę większa blenda z lewego dołu - portrecik byłby luks. (jakaś jest - nos ma koleś jasny od doł- może trzymał Pismo?)
fot14 Ja bardziej zwróciłem uwagę na samą dziewczynę - i rozumiem co przyciągnęło cie do tego kadru ... :)
Oczywiście zdjęcie z całą czerwoną torbą i ostre w punkt byłoby ciekawsze, a na ludzi łażących za plecami niestety nikt z nas nie ma wpływu... ( a szkoda)

Reasumując - reportaż Izrael - ludzie w obiektywie - bardzo mi się spodobał, i chciałbym więcej fotek zobaczyć...
Nie wiem, w czasie jakiego święta u nich byłeś w czasie Jom Kippur (podczas którego Żydzi nie życzą sobie fotek przed zmrokiem) czy może Sukkot (gdzie cykać łatwiej) - ale respekt pełny.
Chciałbym też się tam wybrać i zachęciłeś mnie na maxa.
pozdrawiam,

P.S.numeruj proszę foty
SawaRob

Postprzez juha » So, 25 października 2008, 13:13

Dzięki za konstruktywną krytykę. Tak naprawdę bałem się robić im fotki, nie znając ich zwyczajów nie wiedziałem jak zareagują, ale wszystko skończyło się dobrze, przeżyłem. Na takiej wycieczce musisz być cały czas w gotowości, robiąc fotki musisz tak naprawdę je robić z biegu (no i z ukrycia) aby nie zgubić przewodnika i nie zgubić się w tym dzikim kraju, gdzie policja chodzi po ulicy z "kałachami". Polecam wakacje w Egipcie i wycieczkę fakultatywną do Izraela, jest co oglądać. Być może wstawię jeszcze jakieś inne zdjęcia z pobytu w tym kraju, tym razem z czymś innym niż z samym ludźmi o ile uznam, że coś jest warte pokazania :)
juha
Administrator

Re: [Izrael] Ludzie w obiektywie

Postprzez SawaRob » So, 25 października 2008, 19:34

juha napisał(a): ...bałem się robić im fotki, nie znając ich zwyczajów
.
Panie Juha, jedziecie Panie do obcego kraju a nie znacie miejscowych zwyczajów?
Wstyd... Z jednego zdjęcia wynika, że je zrobiłeś 5 października, czyli zdaje się że w czasie 10 dniowego postu przed świętem Pojednania. Żydzi traktują te dni dosyć poważnie, i nie życzą sobie, by fotografować ich podczas modlitwy, w dzień, kiedy poszczą itp ... :) Fajnie że ci się udało :ugeek:
juha napisał(a): robiąc fotki ... z biegu (no i z ukrycia)

Tym bardziej gratuluję, bo po niektórych kadrach zupełnie tego nie widać.
juha napisał(a): ...wstawię jeszcze jakieś inne zdjęcia z pobytu...

No myślę! Dawaj dawaj! chętnie pooglądam/popodziwiam :o .
pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez Cyber » Śr, 29 października 2008, 17:03

No fajnie Panie Administratorze :)
Reportażyk się udał, są pewne braki jak na moje oko ale można zrozumieć, w końcu trudno się fotografuje przypadkowych ludzi na ulicy :)
(5-) Pięć z minusem :)
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Postprzez Luqasz » Śr, 5 listopada 2008, 13:44

Super fotki pomijajac kilka niostrych. Trudno wybrac te najlepsze najbardziej podobaja mi sie te gdzie gdzie sa emocje np:

3. Ten chlopak plakal ? (ciekawy jestem tej sytuacji)

Na 5 i 7 maja malo przyjemne miny ci panowie - uciekales ? :D

Ciekawy wyjazd :)
Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS, speedlite 430ex ii, Takumar SMC 55mm f2.0
Luqasz

Postprzez juha » So, 15 listopada 2008, 15:58

Dzięki wszystkim za opinie.

Pasta, odnośnie tego chłopaka ... miał po prostu taki wyraz twarzy. Siedział i próbował sprzedawać turystom gałązki drzewa oliwnego, które trzymał w dłoni. To niesamowite, ile radości może takiemu dzieciakowi sprawić 1$ który dostanie od turysty, są jeszcze takie kraje, w których za takie "pieniądze" da się coś jeszcze kupić.
juha
Administrator

Postprzez natalinka » Pt, 27 lutego 2009, 16:45

Ciekawe miejsca, to i można fajne zdjęcia porobić. Ja jestem amatorem. Ale zarejestrowałam się na to forum. Mam troche zdjęć w swojej kolekcji. Umieszcze je niedlugo. Mam nadzieje, ze sie spodobają. Pozdrawiam NM
natalinka

Następna strona

Powrót do Ludzie