Prajwet - [Pokus]

Portrety, akty, inne.

Prajwet - [Pokus]

Postprzez Pokus » So, 13 grudnia 2008, 17:29

Witam
Dawno nic nie umieszczałem, po prostu ostatnio mało 'pstrykam'.

Takie 3 listopadowe zdjęcia wykonane w naszych międzyrzeckich lokalach kulturalno-gastronomicznych, wszystkie trzy CzBiałe.

Pozdrawiam.

PS.
zastrzegam sobie prawo do usunięcia posta w przypadku nagłego i ostrego sprzeciwu osób których wizerunki wykorzystałem :)
Załączniki
oko.jpg
Błysk w oku.
2.jpg
dylu-dylu
1.jpg
guitar hero
.:: Fokus Pokus ::. uua pentaxy dwa
Pokus

Gadu-Gadu: 0

Re: Prajwet - [Pokus]

Postprzez SawaRob » N, 14 grudnia 2008, 13:11

cześć Pokus,
Fajnie, że wrzuciłeś szoty, trochę życia na forum z międzyrzeckimi klimatami więcej niż mile widziane.
Obrzucę nieco komentarzem zdjęcia, zaczynając od końca.

3. Błysk w oku - generalnie na 'pierwszy rzut oka' to nie podoba mi się brak ostrości w oku lewym (zbyt krótka GO) oraz ręka zasłaniająca usta... ale z drugiej strony prawe oko jest ostre i 'wkręca wzrok' w obserwatora, miłe światło boczne - łagodne i plastyczne - może masz coś jeszcze w takim świetle? a może spróbuj ponownie z tą modelką - ale bez zasłaniania dłońmi, z zarysowaniem całej twarzy... ze światłem bocznym jak to.
2. dylu-dylu - Fajne oczęta :shock: Uchwycenie danej sytuacji jest z pewnością cenne, na pewno decyzja o strzale była podjęta w jednej chwili - więc gratuluję szybkiej zamiany myśli w czyn jak i autofokusa :)
GO już jest zdecydowanie dłuższe, widać w ostrości całość postaci - od kolana do końca głowy...ale może to nawet zbyt wiele? przez to wyszło nieco płasko, pewnikiem wystrzeliłeś lampką z całą zadaną mocą - (przypuszczam, że wbudowaną - czy może zewnętrzna?) bo inaczej się by nie udało zrobić fotki w pomieszczeniach lokalu kulturalno-gastronomicznego, gdzie raczej przeważa brak oświetlenia studyjnego... : :mrgreen:
Być może, gdybyś dysponował dłuższą chwilą czasu - i tą samą modelką 8-) - mógłbyś wykorzystać jasną ścianę z lewej strony, zmniejszyć trochę głębię, uplastycznić nieco cienie dyfuzorem (tak, tak nawet z lampą wbudowaną można coś zrobić :) ), usunąć kurtki w tle... pewnie byłoby bardziej dopracowane zdjęcie wówczas, ale czy wciąż byłoby opisem unikalnej chwili - jak to? pewnie nie...
zamieniłbyś jedną wartość w inną :)
1. guitar hero - po względem kadru -z tych trzech- podoba mi się najbardziej. Uwieczniłeś basistę w całej niezbędnej okazałości (komu potrzebne nogi?), oczywiście tak jak w przypadku 2-ki ostre cienie, i trochę hałaśliwych elementów w kadrze (to kierownica roweru w prawym górnym rogu? :) kabel elektryczny :?: ), ale za to widać dynamikę w tle (perkusista), widać plakat/logo - być może z nazwą 'kapeli', fotka ma całkiem dużo życia :)

Co do dyfuzora na lampę wbudowaną - prezentowałem na forum danodyfuzor, ale jak mniemam chodząc po lokalach kulturalnych nie chciałbyś ujawniać swojej miłości do porannego kefiru, więc jeśli zechcesz, to spróbuj może w pieleszach domostwa odszukać pudełeczko po rolce filmu 35 mm - w kształcie białego walca wraz z pokrywką - natnij je z boku (nie od wieczka i nie od dna, lecz z boku walca) tak, aby można było nasunąć tenże walec na wbudowaną lampę i tak, aby nie spadało... (stwórz coś w rodzaju samo zatrzaskującej się zasuwki) - uzyskasz wówczas bardzo subtelny ale naprawdę pomocny przy takich fotach lokalowych 'dyfuzorek'.
pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez gregor » N, 14 grudnia 2008, 15:16

w większości zgadzam się z przedmówcą ,
3 nie będę komentował
2 rozumiem ze to szybki shot był ale na kompie można było wykadrować bardziej buzie
1 kadr ma klimat jak najbardziej + , szkoda tylko przepałów
ale to podoba mi się najbardziej

pozdrawiam G
gregor

Postprzez Pokus » Pn, 15 grudnia 2008, 08:58

Witam
Sawa napisał(a):...
1. guitar hero - po względem kadru -z tych trzech- podoba mi się najbardziej. Uwieczniłeś basistę w całej niezbędnej okazałości (komu potrzebne nogi?), oczywiście tak jak w przypadku 2-ki ostre cienie, i trochę hałaśliwych elementów w kadrze (to kierownica roweru w prawym górnym rogu? :) kabel elektryczny :?: ), ale za to widać dynamikę w tle (perkusista), widać plakat/logo - być może z nazwą 'kapeli', fotka ma całkiem dużo życia :)

... Być może, gdybyś dysponował dłuższą chwilą czasu - i tą samą modelką 8-) - mógłbyś wykorzystać jasną ścianę z lewej strony, zmniejszyć trochę głębię, uplastycznić nieco cienie dyfuzorem (tak, tak nawet z lampą wbudowaną można coś zrobić :) ), usunąć kurtki w tle... pewnie byłoby bardziej dopracowane zdjęcie wówczas, ale czy wciąż byłoby opisem unikalnej chwili - jak to? pewnie nie...
zamieniłbyś jedną wartość w inną :)
Starałem się utrwalić chwile a taka ingerencja w scenę (usunięcie kurtek itp ) spowodowała by za dużo zamieszania i na pewno nie uchwyciłbym takiej pozy i miny 'modelki' :). Fot 1 i 2 zrobione w czasie koncertu naszych lokalnych zespołów, ta kierownica to kierownica podwieszonej starej ws-ki bodajże w każdym bądź razie motoru, a takie imprezy maja to do siebie ze jeśli chodzi o focenie to raczej staram się o wypatrzenie jakiejś ciekawej sytuacji a kreowanie GO pozostaje na drugim miejscu no i chmiel tez ma wplyw na MF ;) (w przypadku K10D i takich warunków świetlnych AF się kiepsko sprawdza).

Sawa napisał(a):Co do dyfuzora na lampę wbudowaną - prezentowałem na forum danodyfuzor, ale jak mniemam chodząc po lokalach kulturalnych nie chciałbyś ujawniać swojej miłości do porannego kefiru, więc jeśli zechcesz, to spróbuj może w pieleszach domostwa odszukać pudełeczko po rolce filmu 35 mm - w kształcie białego walca wraz z pokrywką - natnij je z boku (nie od wieczka i nie od dna, lecz z boku walca) tak, aby można było nasunąć tenże walec na wbudowaną lampę i tak, aby nie spadało... (stwórz coś w rodzaju samo zatrzaskującej się zasuwki) - uzyskasz wówczas bardzo subtelny ale naprawdę pomocny przy takich fotach lokalowych 'dyfuzorek'.
Robiłem z wykorzystaniem lampy wbudowanej, fundusze zgromadzone na zakup zewnętrznej poszły na nowy obiektyw ;) ale myślę ze nie długo odbuduje mój fundusz foto. No spróbuję z tym homemade dyfuzorkiem nawet z ciekawości.

Sawa napisał(a):3. Błysk w oku - generalnie na 'pierwszy rzut oka' to nie podoba mi się brak ostrości w oku lewym (zbyt krótka GO) oraz ręka zasłaniająca usta... ale z drugiej strony prawe oko jest ostre i 'wkręca wzrok' w obserwatora, miłe światło boczne - łagodne i plastyczne - może masz coś jeszcze w takim świetle? a może spróbuj ponownie z tą modelką - ale bez zasłaniania dłońmi, z zarysowaniem całej twarzy... ze światłem bocznym jak to.
Chyba przesadziłem trochę z przysłoną ale w sumie zależało mi na skupieniu uwagi na jednym oku, także moim zdanie te boczne światło bardzo ładnie komponuje się z urodą 'modelki'. Co do powtórzenia zdjęć to zawsze z tym jest problem ...

gregor napisał(a): 3 nie będę komentował
Nie krępuj się, bo z tej wypowiedzi nie bardzo wiem czy tak Ci się nie podoba te zdjęcie czy wręcz przeciwnie.
gregor napisał(a):2 rozumiem ze to szybki shot był ale na kompie można było wykadrować bardziej buzie
Próbowałem kadrować ciaśniej ale bardziej odpowiadało mi ujęcie z ukazaniem sylwetki.
gregor napisał(a):1 kadr ma klimat jak najbardziej + , szkoda tylko przepałów ale to podoba mi się najbardziej
Masz racje lewa ręka i główka gitary były dość blisko może zbyt blisko, bardzo mało miejsca było aby ustawić się lepiej za plecami miałem ławę a i zejść niżej z aparatem się nie dało (i tak prawie siedziałem na podłodze)

Pozdrawiam i dziękuje za Wasze opinie
Pokus

Postprzez vampiredevour » Pn, 31 sierpnia 2009, 14:57

o, końskie. ; >

wszystko ok, nasycenie b&w również mi podchodzi, czepiałabym się w dwóch pierwszych prześwietleń jedynie. Borys ma zabawną minę; p
vampiredevour

Gadu-Gadu: 6683574

Postprzez Pokus » Wt, 27 października 2009, 16:21

Witam
Mało się udzielam ale to z racji ze te fotki to takie sobie mi wychodzą, ale do rzeczy z racji że jestem czasowo pozbawiony mojej k10tki przeglądam stare zdjęcia i o zgrozo zaczynam bawić się suwakami od kolorów i giąć jakieś tam krzywe tonalne (to chyba przez jesienny nastrój).

Pozdrawiam
Załączniki
02.jpg
stairway to heaven ? ;)
01.jpg
heaven
Pokus

Postprzez SawaRob » Wt, 27 października 2009, 20:56

Cześć Pokus,
Pokus napisał(a):Mało się udzielam ale to z racji ze te fotki to takie sobie mi wychodzą

Szkoda, że mało się udzielasz, i szkoda, że masz tak krytyczne podejscie do swojej twórczości, że nie chcesz się nią dzielić.
Nigdy nie dowiesz się jak smakują innym, jak nie dasz spróbować ;)
Pokus napisał(a):Jestem czasowo pozbawiony mojej k10tki

A co się wydarzyło? Serwis?
Pokus napisał(a):przeglądam stare zdjęcia i o zgrozo zaczynam bawić się suwakami od kolorów i giąć jakieś tam krzywe tonalne (to chyba przez jesienny nastrój).

I zabawa udana. aby podtrzymać mini-cykl, w drugim również wrzuciłbym taką samą ramkę.
obydwie ciekawe, fajny klimat, niebo, zabawa suwakami też ciekawa. Mbsz oba ujęcia to jedne z ciekawszych opublikowanych tutaj przez Ciebie.
Dawaj więcej z prajwata, bez obaw ;) - trzeba okrzepnąć, przyzwyczaić się - zarówno do tego że coś się komuś może nie podobać, jak i tego, że ktoś może być zachwycony.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez Pokus » Cz, 29 października 2009, 17:34

Witam
Dziękuję Robert za dobre słowo.
W pierwszym (z ramką) ingerencja komputerowa była minimalna lekko rozciągnąłem histogram, przy drugim próbowałem też z ramką ale jakoś mi się średnio widziała ramka z winietą takie miałem subiektywne odczucie.
Teraz dorzucę inne zrobione w innym miejscu i czasie, trochę zgubiłem ostrość z dziecka, robione było 'babcią' tokiną plus telekonwerter x2 co dało jakieś 400mm, nie wiem jak robi to kOKOn ale wyostrzenie manualne przy takiej ogniskowej to masakra, a szans na drugi strzał nie było, mam jeszcze kilka z tego zakątka międzyrzeca ale to raczej umieszczę w wątku z architekturą.
Co do aparatu to jest w podróży razem z moim bratem także czekam na obu :).

Pozdrawiam.
Załączniki
OF-Edit.jpg
czerwony kalosz
Pokus

Postprzez SawaRob » Cz, 29 października 2009, 19:55

Cześć Pokus,

Scenkę złapałeś ciekawą, kalosze trafiają w oko.
W rzeczy samej brakuje ostrości na malcu z garnkiem (to chyba jednak kamień) i - zapewne w wyniku obróbki - wylazła dziwna poświata/obwódka na głowie. To chyba można usunąć przy korekcji aberracji.
Prze-kadrowałeś jak przypuszczam, ale chyba jeszcze bym obciął trochę dołu - tak do kwadratu.

A jak widać czujne oko i na babci z przedłużeniem ma 400mm wyłapie ciekawy kadr ;)

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez fiola » N, 8 listopada 2009, 14:06

Na mnie niestety nie działa. Ani technicznie ani merytorycznie. Takie 'pstryk' na imprezie. sorry.
fiola

Powrót do Ludzie