Kock, brzydkie zdjęcia z pięknego miejsca

Kock, brzydkie zdjęcia z pięknego miejsca

Postprzez juha » Wt, 15 czerwca 2010, 08:23

Jeden z naszych mini plenerów 9 czerwca 2010, Kock. Piękny miejscowy pałac. Tylko zdjęcia wyszły jakieś nie takie, a ja je chyba zmasakrowałem jeszcze bardziej. Krytykę biorę na klatę. Kiedyś Gregor zamieścił ciekawe zdjęcia z mało ciekawej imprezy, dziś ja zrobiłem zupełnie odwrotnie :)
Miejsce jest naprawdę piękne, szczególnie w takie słoneczne dni jak tamten. Idealnie nadaje się na sesję ślubną, lub sesję z elegancko ubraną modelką.

Przypominam o klawiszu ""F" po kliknięciu na pasek ze zdjęciami.
Załączniki
2010-06-15_090454.jpg
Pałac w Kocku 2
2010-06-15_090432.jpg
Pałac w Kocku 1
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Re: Kock, brzydkie zdjęcia z pięknego miejsca

Postprzez SawaRob » Wt, 15 czerwca 2010, 11:12

Cześć Juha,

W rzeczy samej piękne miejsce. Zawsze traktowałem Kock jako przystanek za Radzyniem a przed Lubartowem w drodze do Lublina... W ogóle nie znam tego miejsca, więc bardzo się cieszę, ze je przybliżasz. Liczę też na innych bylców w Kocku.
Zabawne, że i od razu zrobiłeś zastrzeżenie, że zdjęcia są brzydkie :) Oceńmy zatem ...
Odnośnie sklejki w Faststone Viewer: ostatnie w drugim pasku (2.7) nieostre się wkleiło - błąd narzędzia.

Kocki Pałac bardzo godnie prezentuje się jako całość.
1.2 - by się bardziej podobało, gdyby nie te plamy na niebie
1.3 - fajne, może za ciężko troszkę z prawej, ta ciemna zieleń tak dociąża mocno
1.5 - b.fajne
1.6 - klasyczne, OK.
2.1 - fajna perspektywa,
2.2 -plamiste niebo - lepsze niebo i dla mnie byłoby super.
2.3 i 2.4 - miłe widoczki, 4ka dobrze prowadzi wzrok w głąb kadru.
2.5 - ani centralnie, ani z boku, kadr mbsz nieudany.
2.6 - wiecheć topoli włoskiej psuje kadr, mniej trawnika więcej nieba może...
2.7 - fajny kadr.

Co do czasu robienia foto-opowieści - cienie na połowie kadru, wysokie słońce - kilka zdjęć jest niezbyt urokliwych tylko dlatego, że była to nieodpowiednia pora dnia na nie, ale rozumiem, innej pory nie było i w takich warunkach wyszło naprawdę dobrze.

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez juha » Wt, 15 czerwca 2010, 14:44

Dzięki. Fajnie, że aż tyle zdjęć było w miarę ok. Ponieważ nie miałem pomysłu na nie,wszystkie mi się wydawały bardzo przecietne, postanowiłem zrobić z nich lekkie HDRy. Efekty widać, wszystko z automatu, więc na niebo nie miałem wpływu, choć mogłem się pomęczyć w programie graficznym i je skorygować. Wszystkie kadry oryginalnie z puchy, nic nie kadrowałem na komputerze, poszedłem na żywioł :)

Co do samego Kocka, to faktycznie dziura, aż strach do niej zaglądać, ale kto by się spodziewał, że jest coś tam tak ładnego ;) Jednak pozory mylą.
Ostatnie nieostre zdjęcie w drugim pasku, to faktycznie błąd Fastostone Picture Viewera, zdjęcie w rzeczywistości jest bardzo ostre.
juha
Administrator

Postprzez Luqasz » Wt, 15 czerwca 2010, 22:41

Jestem zaskoczony tamtejszą architekturą niektóre są świetne jak dla mnie.
Z pierwszego setu zapamiętałem 2 i 5 ze względu na kadry tylko niebo wygląda jakby z 2 zdjęc bylo klejone i szparowane :/
W drugim secie 2,3,4 super a w szczególności przy 2 zatrzymałem się na chwile i wyobraziłem sobie jak to kiedyś ludzie sobie spacerowali i podziwiali tamtejsze widoczki. Fajny tarasik.
Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS, speedlite 430ex ii, Takumar SMC 55mm f2.0
Luqasz

Postprzez gregor » Śr, 16 czerwca 2010, 21:37

To i ja dołożę kilka , bo też mam kilka brzydkich :lol:
Ja również byłem zaskoczony , że w tak dobrym stanie jest ten kompleks pałacowy .
G :mrgreen:
Załączniki
7.jpg
7.Elewacja od ogrodu
6.jpg
6.
5.jpg
5.Widok na ogród
4 Panorama2 .jpg
4.Panorama
3.jpg
3.Elewacja frontowa
2.jpg
2.Widok z mostu
1.jpg
1.Budynki dawnej służby
gregor

Postprzez juha » Śr, 30 czerwca 2010, 13:38

Gregor ostatnie mi się podoba, taki dostojny ten budynek.... Wydaje mi się tylko, że ciut leci do tyłu i w prawą, powinieneś lekką korektę zniekształceń obiektywu zrobić, PS albo LR :) Choć w sumie nie wiem czy wyjdzie, bo nie stałeś idealnie na środku tzn. pomiędzy 2 i 3 kolumną budynku.
Wszystkie poprzednie zdjęcia zepsułeś nakładając ten filtr tabaczkowy, mówiłem, żebyś go zdjął :D
juha
Administrator

Postprzez SawaRob » Śr, 30 czerwca 2010, 13:39

Cześć Gregor,
Myślałem, że to coś z balansem bieli ci pojechało... Ale na 5tym widać, że to coś kombinowane - jak dla mnie to przekombinowane, te bez zażółcenia dużo bardziej mi odpowiadają. Kadrowo podoba mi się 2jka, zaś elewacja od ogrodu oraz panorama ładnie oddają wielkość i rozległość obiektu.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez juha » Śr, 30 czerwca 2010, 13:46

To jeszcze w promocji z okazji rozpoczęcia wakacji, 3 panoramy z tego parku. Raczej do wglądu, niż do oceny. Endżoj ;-)
Załączniki
[Group 2]-DSC_8017_DSC_8021-5 images.jpg
pano3
[Group 1]-DSC_8054_DSC_8058-5 images.jpg
pano2
[Group 3]-DSC_8031_DSC_8036-6 images.jpg
pano1
juha
Administrator

Postprzez SawaRob » Śr, 30 czerwca 2010, 14:07

Juha, świetne te panoramy, sporo dodały do twoich poprzednich zdjęć. Powiedz, z czego korzystałeś (z jakiego darmowego programu do tworzenia panoram), że są tak równe, ładnie prowadzone perspektywicznie. U Gregora dostrzegam pofalowanie spore, ale myślę, że z tym samym materiałem, ale twoim sposobem składania - dałoby to lepszy efekt.

Gregor, filtr tabaczkowy ...nigdy nie bawiłem się czymś takim, jakkolwiek - jak i pisałem - z efektów twojej zabawy nie jestem zadowolony :) Zasadniczo - do uzyskania jakiego efektu - poza jak mi się wydaje ociepleniem - można skorzystać?
W tak zwanym międzyczasie zrobiłem przeróbkę dwóch kadrów, z zamieszczonych przez Ciebie jpgów.

pozdrawiam,
Załączniki
Kock_3.jpg
Gregorowa 3
Kock_2.jpg
Gregorowa 2
SawaRob

Postprzez gregor » Śr, 30 czerwca 2010, 21:51

Fakt robiłem z fil. tabaczkowym ( nie bardzo chciałem ingerować w zd. w komp. ) i może nie do końca wyszło :(
A to z widokiem z mostu - podoba mi się obróbka , Gregorowa 3 kolorystyka mi nie podchodzi taka trupia ( lubię ciepłe kolorki)
Ale dzięki , że wpadłeś Sawa.
G :mrgreen:
gregor

Następna strona

Powrót do Architektura