[Reportaż] by serek

Relacje z ciekawych miejsc, wydarzeń i sytuacji które warto pokazać.

[Reportaż] by serek

Postprzez serek » Pn, 23 marca 2009, 18:56

Muzeum Lotnictwa w Duxford, uk

na crossowo.
m.jpg

Obrazek
Aparat: Nikon D80
Obiektywy: Sigma 14mm f/2.8 ___/___Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED___/___Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro
Inne: lampa SB-800___/___Westcott Micro Apollo Softbox
Web: Flickr
serek

Gadu-Gadu: 0

Re: Lotnictwo

Postprzez SawaRob » Pn, 23 marca 2009, 21:34

Serek, tym reportażem - pozamiatałeś... :)
SawaRob

Postprzez juha » Pn, 23 marca 2009, 21:46

Serek MASAKRA, w pozytywnym tego słowa znaczenie, innymi słowy zajebiste. Tylko wydaje mi się, że powinienem to przenieść do forum reportaże :)

- no i tak też się stało :)
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez gregor » Pn, 23 marca 2009, 21:55

Fajne zdjęcia , a muzeum lotnicze - super ;)
z tej sklejki najbardziej podoba mi się 4 od góry -jak ze Star wars
7 od g. myśliwiec Lightning (2 silniki -odzrzutowy i rakiet.)
11 od góry też fajny , to chyba łódź latająca ...
21 od g. ładne zd. i budynek
22 od g. tu dużo sam. na pierwszym planie Comet, za nim Tornado , po prawej w te łaty bombowiec Vulcan ...
a 23 od g. to Black Bird SR-71 najszybszy szpiegowski sam. świata , ok. 3600km/h , szkoda że ta skrzynia po lewej ... :(
długo by ględzić , szkoda że wycieczka beze mnie :?
Dzięki za zd. pozdrawiam G
gregor

Postprzez serek » Wt, 24 marca 2009, 17:06

Dzięki ;)

z tego mixa nr9 to w środku concorde.

tutaj mała relacja z wyprawy.

Pogoda jak najbardziej nam dopisała. Wszystko było git, oprócz moich spodni które w czasie drogi do muzeum były mokre, ponieważ samochód w miejscu gdzie ja trzymałem swoje cztery litery przeciekał! :( W drodze spotkaliśmy naszego afrykańskiego kolegę Lamin’a, który pracuje w tej samej firmie co my. Po dojechaniu na miejsce pierwsze co zrobiłem to wystawiłem swój tyłek na słońce co by spodnie trochę wysuszyć :-) .

O ile dobrze pamiętam wjazd do muzeum kosztował Ł16. Było tam można zobaczyć nowsze oraz starsze samoloty. Oprócz samolotów było można także zobaczyć wielkie silniki, rakiety. Hangarów było chyba aż (czy tylko?) 4 lub 5… w pierwszym, czyli AirSpace większość samolotów była tej starszej marki. Można było wejść do środka sławnego Concorde. Pierwszego pasażerskiego samolotu ponaddźwiękowego. Myślałem, że w środku Concorde będzie niczym w pierwszej klasie, ale tak nie było. Jest tam mało miejsca, siedzenia też byle jakie. Możecie to zobaczyć na 9 zdjęciu.

Zmierzając pieszo po płycie lotniska do następnego hangaru postanowiliśmy skorzystać z … jakby tu powiedzieć, ruchomego kina lub też symulatora lotu jak kto woli… (zdjęcie 19). Był tam ekran na którym był pokazany prawdziwy pościg za innym samolotem. Widzowie, czyli my, byliśmy atakującymi. W trakcie oglądania tego co się działo na ekranie całe “symulator lotu” trząsł się, przechylał, abyśmy się bardziej wczuli w rolę pilota :-)
Było naprawdę śmiesznie! Ta “przejażdżka” czy też jak kto woli “lot” kosztował nas Ł4.

W następnym hangarze były bardzo stare samoloty. Sporo z nich czekało na odrestaurowanie lub też były w trakcie remontu. Dalej był amerykański hangar (zdjęcie 21), który został zbudowany jako swego rodzaju pomnik dla amerykańskich pilotów, którzy oddali swoje życie w obronie Anglii podczas drugiej wojny światowej. SR-71 Blackbird, samolot dalekiego zwiadu strategicznego, zbudowany na zamówienie CIA. Osiągający prędkość Mach 3 oraz wysokość 24-28 km. To jest samolot, który wzbudził moje zainteresowanie w amerykańskim hangarze.

W ostatnim hangarze samolotów już nie było. Za to były czołgi i inne pojazdy na 4 kółkach. Znajdowała się tam także galeria z różnymi mundurami, które dawno temu były noszone przez armie różnych państw.
Obiektywy: Sigma 14mm f/2.8 ___/___Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED___/___Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro
serek

[Reportaż] by serek

Postprzez serek » Wt, 24 marca 2009, 17:19

Nie wiem, czy poniższe fotorelacje można traktować jako reportaże

Trzeba trochę więcej sportu, bo widzę, że kondycja moja leży ;) Najlepszym graczem tego dnia naturalnie został wybrany….. SEBA! dziękuje… :-) Park Waterloo to dobre miejsce na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi. Park ten znajduję się pomiędzy Aylsham Road i Angel Road w północnej części miasta. Są tam miejsca do gry w tenisa, piłkę nożną, koszykówkę. Dla tych najmłodszych jest plac zabaw. Poniżej mała fotorelacja z naszej “kopaniny”.

Obrazek
Ostatnio edytowano Wt, 24 marca 2009, 17:30 przez serek, łącznie edytowano 1 raz
serek

Re: [Reportaż] by serek

Postprzez serek » Wt, 24 marca 2009, 17:22

Następnego dnia po przyjeździe mojej siostry na małym kacu po piątkowych baletach wybraliśmy się do Londynu. To nie był mój pomysł tylko siostry. Podróż autokarem trwała około 3 godziny. Na miejscu strasznie wiał wiatr… z tego też powodu na każdym zdjęciu jestem w kapturze. :)
Następnym razem jeśli przyjdzie mi zwiedzać Londyn wybiorę metro, a nie tak jak to było w naszym przypadku… nic! Chodziliśmy pieszo. Później mi nogi odmawiały posłuszeństwa. Do każdego znanego miejsca, atrakcji np. London Eye były bardzo dluugie kolejki. Nie chciało nam się w nich stać. :) Później zaczął padać deszcz, ale ten już nas nie złapał bo objadaliśmy się pizza :-) Do domu w Norwich wróciliśmy gdzieś koło godziny 2 w nocy. Tym razem złapał nas deszcz…. To by było tyle. Pozdro Iza! :*

Tam gdzie ja jestem na zdjęciu to robota siostry. Reszta moja... chyba jeszcze wtedy dużo korzystałem z automatyki.

Obrazek
serek

Postprzez serek » Wt, 24 marca 2009, 17:25

27.01.2008 … a takie tam / Nie ma co siedzieć w domu… trzeba ruszyć swoje cztery litery na świeże powietrze jak jest ładna pogoda w Anglii! Oto mój i Dina spontaniczny wypad na Mausehold Avenue (dobre miejsce widokowe na Norwich) ;)

kolorystyka podchodząca pod cross processing... w PS oczywiście.
Obrazek
serek

Postprzez serek » Wt, 24 marca 2009, 17:28

Pehlam Road… The End 26/01/2008

Pelham Road… to już drugi dom w Anglii, z którym przyjdzie mi się rozstać już za parę dni. Następna przeprowadzka… =) Adois amigos!

chyba mogłem kontrast bardziej podkręcić...
Obrazek
serek

Postprzez serek » Wt, 24 marca 2009, 17:34

2007.10.21 - W Cromer z Grześkiem i Kasią.

To była moja trzecia wyprawa do Cromer. Za drugim razem byłem tam z Grześkiem i tak też było tym razem. Dołączyła do nas jego siostra Kasia (pozdro!). Tego dnia wybraliśmy się w prawą stronę od mola. Lewa strona wymięka przy prawej. Piękne, wysokie klify, widoki. Pogoda była kapitalna, lepszej nie mogło chyba już być o tej porze roku!

Poczatki z obróbką zdjęć... może trochę za mocno podkręcone... ale lubie to.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

starsza pani siedziała na stołku i malowała.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
serek

Następna strona

Powrót do Reportaż