[Reportaż] by serek

Relacje z ciekawych miejsc, wydarzeń i sytuacji które warto pokazać.

Re: [Reportaż] by serek

Postprzez serek » Wt, 24 marca 2009, 17:44

parapetówka... może troche "albumowo", prywatnie. Stare dobre czasy... ponad 2 lata. Tak więc i taka obróbka.

Zdjęcia moje... kolegi... zebrałem to w całość. Jakimś kompaktem.
Obrazek
Aparat: Nikon D80
Obiektywy: Sigma 14mm f/2.8 ___/___Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED___/___Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro
Inne: lampa SB-800___/___Westcott Micro Apollo Softbox
Web: Flickr
serek

Gadu-Gadu: 0

Postprzez serek » Wt, 24 marca 2009, 17:49

A tutaj ost. meczyk... rozegrany tydzien temu. lensem 19-70mm lepszych się raczej nie da zrobić... albo będę biegać między zawodnikami w odleglości jakiś 4m :lol:

Wynik meczu: 5:4
Miejsce: Park Sloughbottom

Obrazek
Obiektywy: Sigma 14mm f/2.8 ___/___Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED___/___Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro
serek

Postprzez Cyber » Śr, 25 marca 2009, 10:06

Super Serek, olbrzymia dawka naprawdę fajnych fotosów. Może nawet za dużo jak na jeden raz, mogłeś wrzucić dwa i potem kolejne po komentarzach było by łatwiej komentować. Nie jestem zwolennikiem pisania długich postów :P.

Pierwszy reportażyk. Bardzo fajnie wykonany i przedstawiony. Widać Waszą wspólną radość z zabawy.

Drugi, z Londynu, bardzo fajny pomysł z BW i dość orginalne zdjęcia, przedstawiają Londyn w szarej angielskiej pogodzie. Sporo portretówek ale tak jak mówiłeś to były wypady na focenie i różne pomysły do głowy przychodziły.

Wypad na "Mausehold Avenue" bardzo przyjemnie się ogląda, fajne kolorki z przewagą "zieleni" (szczególnie na fotce 9 i 7) :P. Nawet nie mogę się przyczepić do kadrów.

Pehlam Road... No właśnie chyba najgorszy wg mnie reportaż (pewnie brakowało weny).

W Cromer z Grześkiem i Kasią - Mi się podoba, czuć PSa ale wszystko ładnie się komponuje i na pewno extra by wyglądało w kolorowym czasopiśmie o ciekawych zakątkach świata. :)

Parapetówka (IMO zdecydowanie najlepsze). Klimat jaki oddają te zdjęcia jest genialny. Po paru pierwszych szootach czuję żal że mnie tam nie było :). Efekt - idealnie trafiony w tematyke zdjęć. Ma się wrażenie że dorwałeś ze strychu starą kamerę dziadka filmowca :P i ruszyłeś na impreze. Duży + dla Ciebie za ten reportaż.

Mecz na Park Sloughbottom ciekawe sytuacje, brak efektów :( ale może być :P
Canon EOS 7D + Canon EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS + Pentacon 50mm f1.8 (m42) + różne inne pierdółki + oko
Cyber

Postprzez SawaRob » Śr, 25 marca 2009, 13:22

Cześć Serek,
Nie sposób nie zgodzić się z Cybrem, fajne foty. Dużo fot jak na jeden raz, aby opisywać poszczególne zdjęcia, ale rozumiem, że i tak bardziej chodzi ci o to, by potraktować to jako całości - odrębne fotorelacje.

"Park Waterloo" - Pierwsza fotorelacja akurat mi się nie wyświetla, domyślam się, że jest dostępny na twoim blogu pod tym adresem, ale tam też mi się nie chce otworzyć :)

"Londyn" - fajny bardzo, choć dla mnie troszkę za mydlane obrazki, na pewno składa się na to rozmiar (kilka zdjęć widzieliśmy w większych rozmiarach), ale wydaje mi się, że troszkę ostrości by się przydało.

"Mausehold Avenue" - ja do kadrów mogę się przyczepić :) Podobają mi się zdjęcia 'detali'. Jako fotorelacja/reportaż - nie zachęciłeś mnie tym zestawem, abym odwiedził to miejsce.

"Pehlam Road" - a mi się podoba, przede wszystkim ilość zdjęć - mniejsza, zaś w temacie ulica.
Takie normalne fotki, 'życiowe', może nawet - takie...humanistyczne :)

"Cromer z Grześkiem i Kasią" - Kolorowo, sympatycznie, ale można było zdjęcia poukładać, by ciągnęły temat. Najbardziej podobają mi się "malowane widoczki z morzem".

"Parapetówka" - Klimat w rzeczy samej jest oddany, Zastosowany sposób wyrazu - celny.
Najcenniejsze jest to, że ta fotorelacja jest reportażem - ma początek, środek z rozwinięciem i koniec (choć na końcu zostawiłbym Ciebie śpiącego), ale i teraz w takim układzie powstaje dodatkowe pytanie - skoro spałeś, kto robił pozostałe zdjęcia? :)

"Park Sloughbottom" - kolor piłki z obrazka pierwszego nie pasuje do relacji :). Może to pierwsze zdjęcie na koniec? Niektóre ze zdjęć dynamiczne, więc się wpisują jakoś, ale kilka zbyt statyczne - jakby mecz był 'chodzony'
Zdjęcie nr 7 - kto grał przeciw komu? Fajny moment, jakby tańczyli. :ugeek:

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez serek » Śr, 25 marca 2009, 19:13

Jak do sportu to muszę coś do 300mm kupić... bo 70mm stojąc za linią boiska mało efektownie będą foty.

SawaRob napisał(a):"Parapetówka".... skoro spałeś, kto robił pozostałe zdjęcia?

serek napisał(a):Zdjęcia moje... kolegi... zebrałem to w całość. Jakimś kompaktem.

dzieki Sawa, Cyber :)
serek

Postprzez serek » N, 19 kwietnia 2009, 18:51

Freising, Niemcy.... laboratorium.

Jak ktoś chce zobaczyć w lepszej jakości, rozdzielczości to może ściągnąć plik tutaj -> http://www.speedyshare.com/238994451.html
Jak się ściągnie to moim zdaniem najlepiej otworzyć w przeglądarce internetowej.

Obrazek
serek

Postprzez SawaRob » Wt, 21 kwietnia 2009, 22:15

Cześć serek,

Świetna foto-historia - prawie czułem ocieranie się stylonowego fartucha o przedramiona... :)
Jest wprowadzenie, rozwinięcie, quasi-dowcip rysunkowy, i fajna puenta na koniec.
Małe ale z mojej strony - jak dla mnie to za dużo zdjęć detali a brakuje zamiast tego jakiegoś szerokiego kadru.
Daj jeszcze, fajnie się ogląda.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez serek » Śr, 22 kwietnia 2009, 10:53

dzieki Sawa. Małe? masz na myśli rozmiar? tutaj znacznie większy http://www.speedyshare.com/238994451.html
serek

Postprzez SawaRob » Śr, 22 kwietnia 2009, 11:07

Cześć serek,

właściwie to zdanie powinno wyglądać tak
Małe "ALE !" (drobna wątpliwość, wahanie) z mojej strony : jak dla mnie to za dużo zdjęć detali a brakuje zamiast tego jakiegoś szerokiego kadru.
Jakkolwiek zdania nie zmieniam - całość mi się bardzo podoba.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez roarflex » Cz, 14 maja 2009, 22:41

Rzeczywiście jest tu za dużo zdjęć detali. W mojej ocenie z detali to maks zdjęcie ręki trzymającej kolbę i ostatnie na zakończenie. Uważam że tego typu detale zbyt nakierowują oglądającego na odbiór miejsca i wydarzeń, reportaż wydaje się zbyt oczywisty a przez to mniej ciekawy. Szczególnie napisy mają takie działanie.
W tego typu reportażu ważne jest pokazanie elementów niespotykanych i dziwnych dla oglądających . nie bardzo przychodzi mi do głowy jakiś przykład... wszyscy potrafimy sobie wyobrazić że w takim miejscu są kolby menzurki i pipetki, coś sie przelewa itd itp. Ale sfotografować na co idą tak duże ilości spirytusu w laboratoriach, to było by ciekawe :D
Ogólnie zdjęcia są ciekawe, tylko jest ich za dużo.
mistrz drugiego planu
roarflex

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Reportaż