Memento mori

Relacje z ciekawych miejsc, wydarzeń i sytuacji które warto pokazać.

Memento mori

Postprzez gregor » Pt, 6 listopada 2009, 22:23

Zimno było :?
Ale jakoś dotrwałem , i wypociłem kilka zdjęć ;)
Jak zwykle czekam na opinię i dokładkę swoich zd.
G :mrgreen:
Załączniki
6.jpg
6. Jeden z ciekawszych naszych pomników
5.jpg
5. Najstarszy (chyba) grób
4.jpg
4. ...
3.jpg
3. znamię czasu
2.jpg
2. zaduma
1.jpg
1. cmentarz odświętnie
Ostatnio edytowano So, 7 listopada 2009, 10:31 przez SawaRob, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmiana tytułu
gregor

Re: Memento mori

Postprzez SawaRob » So, 7 listopada 2009, 11:08

gregor napisał(a):Zimno było :? Ale wypociłem kilka zdjęć ;)

Cześć,
zimno, a jednak się pociłeś - ja przy zdjęciach pocę się z emocji ;) ale w tym secie emocji - mi osobiście - brakuje...

Z racji minionych dni, zdecydowałeś się na zdjęcia nocne, co dzięki oświetleniu nadało 'jakiś' wyraz, ale nie zawsze trafiony. Wybijają się zdjęcia 4 oraz 6. 4 - dzięki uchwyceniu 'nieprawidłowości', zaś 6 dzięki światłu.

1 - fajna kolorystyka, kadr niestety bardzo kiepski.
2 - rzeźba cmentarna, z natury nieruchoma, pokazana bardzo klasycznie, ale kompozycja może i ciekawa, niestety trochę śmieci w kadrze, co w przypadku cmentarzy niemal pewne, wszak groby blisko siebie umieszczone.
3 - znamię czasu ładnie zatytułowane, jakkolwiek rzeźba pokazana bardzo klasycznie, a ja nawet po powiększeniu nie mogę się pozbyć uczucia nieostrości - być może przez fakturę.
4 - fajny detal.
5 - grób. mimo, że centralnie, to w takim oświetleniu jest tylko bryłą, wykadrowany bardzo nieciekawie, lepiej umieścić go po którejś stronie kadru.
6 - fajny pomnik, oczywiście nie udało się uniknąć śmieci - jak inny pomnik stylistycznie niepasujący przed oraz megafony za. Fajnie światło zagrało z kolumnami.

Tematyka cmentarna jest 'śmiertelnie' niewdzięczna. Bardzo, bardzo trudno pokazać ten temat w sposób ciekawy i nietuzinkowy, intrygujący, sam próbowałem i bardzo jestem niezadowolony z efektów, więc zdaję sobie sprawę, jakie to trudne.

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez SawaRob » So, 7 listopada 2009, 15:29

Tak więc, żeby i inni mogli się po-wyżywać - moje efekty cmentarne.

pozdrawiam,
Załączniki
Sawarob_Various_38.jpg
S11. Cmentarny baran
Sawarob_Various_37.jpg
S10. Gdzie ich groby Polsko? ty wiesz najlepiej...
Sawarob_Various_36.jpg
S9. Poczekalnia
Sawarob_Various_35.jpg
S8. Miękka poduszka
Sawarob_Various_34.jpg
S7. Klimaty jesieni - 'liściyna'
SawaRob

Postprzez gregor » So, 7 listopada 2009, 16:13

Mi się podobają twoje jesienne zd. SawaRob , szczególnie niepozorne : S9 Poczekalnia , trochę przygnębiające ( tylu z nas odchodzi ) .
7 kadr bym wyprostował poza tym - super (szkoda , że nie miałem czasu w dzien popstrykać)
8 jak wyżej
9 jak jeszcze wyżej :D
10 pomysł dobry , ale nie mam zdania :?
11 sympatyczna postać , razi mnie brak ostrości na końcu krzyża ( zamierzony ?)
Pozdrawiam
G :mrgreen:
gregor

Postprzez SawaRob » So, 7 listopada 2009, 17:25

Cześć,

Gregor, ciesze się, że coś ci pod-pasowało. Kadry nie prostowane, bo takie były - krzywe. Znicze stoją przechylone na liściach, ławka była spadzista... a krzyż nad baranem - jest poza GO, tak wyszło.
Jeszcze coś mam, to wrzucam.

pozdrawiam,
Załączniki
SawaRob_Various_42.jpg
S14. Zaduszki
SawaRob_Various_41.jpg
S13. przypowierzchnia
SawaRob_Various_40.jpg
S12. "spare parts"
SawaRob

Postprzez serek » Pn, 9 listopada 2009, 00:30

Gregor,

1. Balans bieli mi się osobiście nie podoba... u mnie wygląda to zbyt żółto. Drzewa z niebieskim kolorem nieba fajnie wyglądają. :)

4. Super! Masz dobre oko. Fajnie w dzień by to wyglądało w B&W + pochmurne niebo.. hmmm.

5. Tutaj już dobry balans bieli... ładnie się tło prezentuje. Szkoda, że zdjęcie nr.1 nie jest takie...

Sawa,

S8, Też sobie skojarzyłem z poduszką :) Sam tego liście włożyłeś? U Ciebie ma poduszkę... a u Gregora w nr.4 nie ma głowy... taka druga myśl zaraz po poduszce.

S9, Dla mnie jakoś zbyt centralnie, próbowałeś w pionie? czy były jakieś przeszkody typu... to co nad murem mi nie pasuje?

S11, Podoba mi się pomnik... Takiego jeszcze nie widziałem :) Niebieskie niebo, ostatnia zieleń w tle fajnie wygląda. Ostatnie zielone jedzonko dla baranka :P

S12, Tutaj bardziej moją ciekawość przykuło tło... dziwne, takie faliste :>

S13, Tam gdzie jest ostrość powinienem to przeczytać? bo nie bardzo rozumiem... na S10 lepiej to wygląda ;) albo po prostu... "przypowierzchnia" :D
Aparat: Nikon D80
Obiektywy: Sigma 14mm f/2.8 ___/___Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED___/___Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro
Inne: lampa SB-800___/___Westcott Micro Apollo Softbox
Web: Flickr
serek

Postprzez SawaRob » Pt, 13 listopada 2009, 19:48

Cześć serek,

S8 Liść już był, nie wkładałem, krzyż był dość wysoko, może nawet sam tak się umieścił.
S9 ano tak centralnie... w pionie nie próbowałem, zależało mi na tych zielonych pnączach hedera helix, wciągających swe macki do ławeczki. tył ławeczki jest zaśmiecony za to ;>
S12 - tło to mur, części zamienne leżały na zniszczonej pozostałości pomnika przed murem.
S13 - tak, to po po prostu "przypowierzchnia" ;)
dzięki za wysiłek i słowa komentarza.

pozdrawiam,
SawaRob

Postprzez juha » Pt, 13 listopada 2009, 22:34

Sawa fajne zdjęcia, klimatyczne, może nie oddają klimatu święta zmarłych (smutku, zadumy), ale mi się bardzo podobają.
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Powrót do Reportaż