Bal Gimnazjalny

Relacje z ciekawych miejsc, wydarzeń i sytuacji które warto pokazać.

Bal Gimnazjalny

Postprzez gregor » Cz, 11 lutego 2010, 22:39

Dawno nic nie dorzuciłem , to może komuś te zd. się spodobają :D
Jak w tytule , robiłem zd. na balu u córki , młodzież bardzo ładnie się bawiła ( 90% czasu balu na parkiecie) - więc mogłem poszaleć ;)
To i błyskałem trochę :idea:
G :mrgreen:
A może ktoś z kol. też ma zd. z bali ?
Załączniki
8.jpg
8. szybki
7.jpg
7. bosonoga
6.jpg
6. w tańcu
5.jpg
5. panie proszą - panie
4.jpg
4. krawaciarze
3.jpg
3. oby za nią nadążyć
2.jpg
2. radość
1.jpg
1. bal
gregor

Re: Bal Gimnazjalny

Postprzez SawaRob » Cz, 11 lutego 2010, 23:59

:mrgreen:
Tatuś poszedł pilnować córeczki, i jakby tego było mało, to jeszcze z aparatem ją szpiegował... no ładne rzeczy ;)
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez outcast » Pt, 12 lutego 2010, 10:02

Ciekawy wątek ;) jak patrzę na te młode twarze nieskażone jeszcze życiem "człowieka dorosłego" to od razu przymominają mi się dobre czasy. Nauka i imprezy. Jak byłem w ich wieku to marzyłem o "zielonym dowodzie" by być dorosłym, teraz powróciłbym do ich lat... 8-)
Pozdrawiam
PS Prócz "nadzoru rodzicielskiego" był też "nadzór duchowy" (zdjęcie 1)
outcast

Postprzez gregor » Pn, 15 lutego 2010, 17:34

SawaRob oprócz szpiegowania to ja śmiem twierdzić , że nie mniej się udzielałem jak inni rodzice :
noszenie jedzenia z 4 pietra od kucharki i podwózka do szkoły , krojenie sałatek , nakrycie stołów ,
FOOOOOOOcenie -Ponad 600 zd. , aż do końca , i sprzątanie po imprezie -
tak wygląda praca szpiega :arrow: ;p

outcast : teraz powróciłbym do ich lat... a ja jak bym powrócił , bywało , że w sobotę byłem na 3 dyskotekach prawie jednocześnie ;)
niestety nie widzę jakiegoś szczególnego pociągu do tańca współczesnej młodzieży

szkoda , że nie napisał nikt na temat samych zdjęć :(
widać słabe :?
G :mrgreen:
gregor

Postprzez juha » Pn, 15 lutego 2010, 22:45

Gregor tym razem trochę gorzej. W takich warunkach jak te imprezy przydałaby się na pewno mocniejsza lampa błyskowa (czyt. zewnętrzna) i jakieś jaśniejsze szkiełko. Bo tak trudno osiągnąć zadowalające efekty. Jakiś czas temu widziałem reportaż ze studniówki (czyli podobny temat) który bardzo mi przypadł do gustu, no i jak chciałbym porównać obydwa ze sobą ,to nie wypadnie to porównanie najlepiej.
Tutaj reportaż o którym piszę: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=129071 wg. mnie bardzo fajny, ten natomiast nieco groszy http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=130189
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez SawaRob » Pn, 15 lutego 2010, 23:31

Cześć Gregor,

Ja z grzeczności nic nie pisałem... ale w celach edukacyjnych, mogę Cię poświęcić :)
Rozumiem, że nie dysponujesz lampą zewnętrzną i jest to problemem, ale w tym wypadku kompaktem z wbudowaną lampą zrobiłbyś lepsze fotki.
Mógłbyś go położyć na tacy z żarciem i nosić ze sobą oraz złapać dużo ciekawsze kadry, choćby z kuchni, ze stołu, z łazienki, korytarza, a dodatkowo to kompakt na AUTO nie ustawiłby f na 8, 10, 11!!??!! kiedy jest tak ciemno i nie dysponujesz dopalaniem. Niestety, wziąłeś 'lustro', i rezultat to jest niestety jakieś nieporozumienie... :oops: Nie masz przez to żadnego tematu na zdjęciach, poza oczywiście przeglądem wszystkiego co tam było, co stało, leżało, ruszało się. Jeśli chciałeś taką dużą głębię uzyskać, to zobacz chociażby na 3jkę, ze masz F4, przy ogniskowej 28mm masz dość dużą strefę ostrości, za to zebrałeś więcej światła zastanego.
Koniec końców - 600 zdjęć takiej jakości - rozumiem, że uczniowie znajdą siebie na fotkach, i się będą cieszyć, a to najważniejsze, żeby klient był zadowolony.
Ale następnym razem - przestrzel parę zdjęć na dzień dobry i sprawdź ustawienia: ja bym zaproponował ISO np. 1250, czas 1/40, przesłona - jak najmniejsza wartość, lampa włączona, nawet z jakimś odbłyśnikiem w sufit ze złotka po cukierku.

PS1. Pierwsze koty za płoty. Tryb P nie gryzie, firmy wydały majątek, by swoje aparaty wyposażyć w najlepszą automatykę z możliwych. Korzystaj czasem, to ułatwia życie.
PS2. 5kta w kadrze pionowym to byłoby najlepsze ujecie.
pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Powrót do Reportaż