05.09.2010 - Koncert Dody w Międzyrzecu Podlaskim

Relacje z ciekawych miejsc, wydarzeń i sytuacji które warto pokazać.

Re: 05.09.2010 - Koncert Dody w Międzyrzecu Podlaskim

Postprzez kirst88 » Cz, 9 września 2010, 23:20

Dzięki za pochwały za zdjęcie z konikiem.

SawaRob napisał(a):trudno też dostrzec instrumentalistów - czyżby ich nie było? A może są, tylko po prostu nie skupiłem dostatecznie uwagi... :D

Intrumentaliści byli, ale nie tak szałowi jak Dioda :D na dowód, że nie patrzyłem tylko na Dodę, dam co lepszego się udało wyłapać.

perkusista.jpg
Perkusista Pan

giterzysta_1.jpg
Gitarzysta Pan 1

giterzysta_2.jpg
Gitarzysta Pan 2

SawaRob napisał(a):Za mało sceny, zabawy, a za dużo wokalistki

Kiedyś zdarzyło mi się być na koncercie pożegnania lata w Białej Podlaskiej i tam, tak jak SawRob rzecze starałem się uchwycić więcej sceny i tego co się na niej działo, łącznie z grajkami, gitarzystą, wokalistą, etc. jednak spotkałem się z komentarzami i stwierdzeniem, że fotografia koncertowa powinna być ciasno kadrowana i skupisać przede wszystkim jeden obiekt na sobie. Z jednej strony OK, można pokazać czy to emocje, czy to jakiś detal, z drugiej strony, troche kipsko, bo nie widać co się dzieje z reszta, etc.

SawaRob napisał(a):kirst88 jej trochę nogi poucinał

Z tym to fakt, zgodzę sie, ale niestety, Juha chłop wysoki to miał więcej pola do popisu jeżeli chodzi o kadr "z góry" z drugiej strony stałem trochę bliżej sceny, więc od razu dystans się zmniejsza i zdjęcia robią się automatycznie "od dołu".

SawaRob napisał(a):a c z PodobaMiSię ? Macie zdjęcia?

Ja wybrałem takie dwa, więcej pstrykać mi się nie chciało, może trafiłem na ich nie najlepsze numery, więc nie zaciekawiło mnie szczególnie.

PodobaMiSię_1.jpg
PodobaMiSię_1

PodobaMiSię_2.jpg
PodobaMiSię_2
Z poważaniem

Michał Młynarczyk (www.mlynarczyk.org.pl)
kirst88

Postprzez SawaRob » Pt, 10 września 2010, 14:30

Cześć Kirst88,

Dzięki za wrzutę, faktycznie z instrumentalistów to tylko zdjecie Gitarzysta pan 2 mi podeszło.A ja, dzięki tym dodatkowym kadrom wiem teraz jak wyglądała scena ... A i opowieść jest pełniejsza.
PodobaMiSię_1 fajnie oddaje koloryt sceny. W zespole widzę - z tej perspektywy co fociłeś - pana z akordeonem - z fajnym oświetleniem z tyłu - na dużym zbliżeniu mógłby być bardzo ciekawy kadr.

Co do ciasnych kadrów - na pewno uchwycenie na koncercie lidera zespołu ma największy sens, ale ty sam wrzuciłeś 15 podobnych kadrów i nie ma w nich ani detalu, a ni szerokich kadrów. Np z obserwacji waszych zdjęć - na "dzień dobry" wrzuciłbym cały kadr wypełniony żółtym trójkątem z napisem... To byłby mocny, otwierający detal.
Co zaś do ucinania nóg - to skoro uciąłeś tak brzydko, to można prze-kadrować, zrobić jeszcze ciaśniej. Tak jak masz np na 9 czy 12.

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez kirst88 » Pt, 10 września 2010, 15:27

To fakt, ucinanie zdjęcia na łydkach jest fee, to wiem - ale taki kadr stzeliłem i jak już coś to będzie się popdawiało na komputerze.
A co do tedalu to mogę pochwalić się jednym :lol:

detal.jpg
oczko ;P

Jak widać na załączonym zdjęciu, detal jest mocno wyakcentowany, bo Dodzie poszło oczko w kabaretkach :D
Z poważaniem

kirst88

Postprzez SawaRob » So, 11 września 2010, 22:44

:):)
Detal jak ta lala...

Swoją drogą, to trochę mi "żal" pani Rabczewskiej.. Nie może teraz 'rzucić' swojego aktualnego partnera, bo by ją media jak i fani rozszarpały, ze rzuca faceta dlatego, ze ma problemy ze zdrowiem... I tak musi trwać. Może to i dobrze.

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez d3xter » N, 12 września 2010, 22:14

Muszę przyznać, że mi również bardziej podobają się zdjęcia kirsta88. Klimat, kolorystyka - jakbym uczestniczył w koncercie. ;)

P.S. Kirst88 czy to przypadkiem nie Ty stałeś któregoś dnia za mną przy kasie w Lidlu i tłumaczyłeś swojemu koledze, że miałeś iść na spotkanie fotografów, ale nie poszedłeś? :D
d3xter & dSLR
d3xter

Postprzez kirst88 » Cz, 16 września 2010, 18:56

d3xter napisał(a):P.S. Kirst88 czy to przypadkiem nie Ty stałeś któregoś dnia za mną przy kasie w Lidlu

Hehehe, nie to nie ja :D zresztą, sieć sklepów Lidl jest dla mnie tak obca jak żadna inna :D u nas w Lidlu byłem może 3 razy :D jakoś nie podrodze mi to niego ;)
Z poważaniem

kirst88

Poprzednia strona

Powrót do Reportaż