06.01.11 ŚWIĘTO EPIFANII - ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Relacje z ciekawych miejsc, wydarzeń i sytuacji które warto pokazać.

06.01.11 ŚWIĘTO EPIFANII - ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Postprzez outcast » So, 8 stycznia 2011, 22:47

Coś dla soma:
Święto Objawienia to najstarsze święto chrześcijańskie. Przypomina, że narodzony Jezus Chrystus objawił się nie tylko narodowi wybranemu, ale wszystkim ludziom. Trzej Królowie (Kacper, Melchior, Baltazar) nazywani są Mędrcami ze Wschodu lub Magami. Nie wiadomo, skąd przybyli, jakie mieli imiona (dopiero w IX wieku je nadano), a nawet ilu ich było. Tradycja Kościoła przedstawia często jednego z nich jako czarnoskórego dla podkreślenia, że Zbawiciel przyszedł do wszystkich ludzi wszystkich kontynentów. Święto Objawienia kończy w Kościele katolickim obchody Bożego Narodzenia.
Coś dla sarx:
Kiedyś święto Trzech Króli było dniem wolnym od pracy. W 1960 r. zniósł go Władysław Gomułka. 6 stycznia do pracy nie idą m.in. Hiszpanie, Austriacy, Włosi, Szwedzi, Finowie i Grecy.
Według wyliczeń PO, która była autorem projektu, wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego od pracy, 6 stycznia, w okresie od roku 2011 do roku 2020 przyniesie dodatkowo dziewięć dni wolnych od pracy, a zniesienie uprawnień do "odzyskiwania" dnia wolnego za święto przypadające w sobotę w tym samym okresie, "zwróci" gospodarce osiem dni roboczych.

Zdjęcia mają zawartość czysto poglądową - byłem z małym dzieckiem i nie miałem pola manewru - jak nie uciekał mi pochód to dziecko ;)
Załączniki
2011-01-08_222953.jpg
outcast

Re: 06.01.11 ŚWIĘTO EPIFANII - ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Postprzez gregor » N, 9 stycznia 2011, 00:54

Gratuluję reportażu i opisu , zwłaszcza podoba mi się : "jak nie uciekał mi pochód to dziecko" ;)
Gdzieś byłeś , zobaczyłeś coś ciekawego i reportaż gotowy , a INNI :?: :?: :?:
Pozdrawiam G :mrgreen:
gregor

Re: 06.01.11 ŚWIĘTO EPIFANII - ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Postprzez SawaRob » N, 29 lipca 2012, 17:07

wstyd się przyznać, ale pierwszy raz dopiero zobaczyłem ten set :) Nawet nie wiedziałem, że takie wydarzenie ma miejsce.
Zdjęcia jak zdjęcia - ale opis bardzo dobry! Dzięki!
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Powrót do Reportaż