Fotografowanie biżuterii

Wszystko w dużym powiększeniu.

Fotografowanie biżuterii

Postprzez ditomek » So, 25 grudnia 2010, 14:42

Jestem Nowy Więc Witam wszystkich na forum .

Chciałbym pokazać kilka moich zdjęć, ale przede wszystkim jako amator fotografii szukam dużo cennych porad, przy fotografowaniu w makro...
Jak dobrze zrobić ujęcie żeby uzyskać biała barwę tła na którym znajduję się przedmiot ? , stosuje funkcję ekspozycji . Ale nie zawsze to pomaga... Jak dobrze ustawić aparat?

może coś muszę zmienić w oświetleniu ?

Mój sprzęt to Nikon 3100 , i do obiektyw Sigma 50mm macro

Proszę się nie śmiać ze zdjęć ale każdy przecież od czegoś zaczyna....
Pozdrawiam
Załączniki
1.jpg
Moje studio amatorskie, aż wstyd pokazywać
1.jpg (32.32 KiB) Przeglądane 4591 razy
2.jpg
3.jpg
3.jpg (31.47 KiB) Przeglądane 4591 razy
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
8.jpg (59.43 KiB) Przeglądane 4591 razy
ditomek

Gadu-Gadu: 0

Re: Fotografowanie biżuterii

Postprzez gregor » So, 25 grudnia 2010, 15:22

ditomek witamy na forum , mam nadzieję , że będziesz częstym bywalcem .
Co do zd. , jak masz ob. macro to jak najbardziej i zd. Ci wyjdą - kwestia czasu .
Poprzeglądaj forum , myślę , że coś znajdziesz.
Na początek proponował bym nie 2 kartki z zagiętym środkiem , tylko 1 a większą ułożoną łagodnie .
G :mrgreen:
gregor

Postprzez SawaRob » So, 25 grudnia 2010, 17:28

Gregor, rada słuszna, coby stworzyć pseudo stół bezcieniowy, ale na pierwszym zdjęciu zdaje się widać namiot bezcieniowy... więc myślę, że ta pokazówka to tak dla nas, żeby pokazać jak ditomek zaczynał - czy to prawda, ditomku?
Dawaj kolejne, już z namiotu, przymknij przesłonę w miarę mocno, i zastanów się nad kompozycją - to, że robisz w założeniu piękne przedmioty nie zwalnia z poprawnej i pięknej ich prezentacji.

pozdrawiam,
SawaRob

Gadu-Gadu: 0

Postprzez juha » So, 25 grudnia 2010, 21:39

Witaj na forum ditomek. Przede wszystkim do tego typu zdjęć powinieneś używać namiotu bezcieniowego, który widać na pierwszym zdjęciu, ale o tym zapewne wiesz, skoro go masz :) Są też do nabycia bardzo fajne podstawki lustrzane do tego typu zdjęć. Lampy najlepiej jak najdalej umieścić od od ścianek namiotu, wtedy światło będzie bardziej rozproszone, miękkie i nie będą powstawać cienie, które widać na powyższych zdjęciach. Żeby uzyskać białe tło na zdjęciach, trzeba po prostu ustawić poprawny balans bieli, najlepiej ustaw balans bieli manualny i jako wzorzec po prostu sfotografuj ściankę namiotu wewnątrz, powinno być dobrze.
Sam przy zdjęciach małych przedmiotów korzystam z namiotu bezcieniowego i dwóch lamp SB900 ustawionych po obu stronach namiotu. Oczywiście należy pamiętać o dużej wartości przesłony aby cały obiekt było ostry.
Poniżej moje próby, niestety namiot ustawiam na dywanie, stąd też na niektórych zdjęciach widoczne załamania płótna, ale mieszkam w bloku i nie mam możliwości technicznych ustawienia gdziekolwiek indziej tego namiotu.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
4.jpg
Nie potrafię robić zdjęć, ale lubię :)
juha
Administrator

Gadu-Gadu: 13100

Postprzez roarflex » Pn, 27 grudnia 2010, 09:12

Witam na forum.
"Jak dobrze zrobić ujęcie żeby uzyskać biała barwę tła na którym znajduję się przedmiot ?"
Balans bieli jest to równoważenie barwy światła pochodzącego z różnych źródeł. Na przykład światło żarowe powoduje dominację barwy żółtej a zdjęcia robione w cieniu są niebieskie. Regulacja balansu bieli niweluje ten efekt.
Aparat ma możliwość Automatycznego ustawiania balansu bieli, ale nie we wszystkich warunkach robi to poprawnie. to dlaczego białe wychodzi niebieskie, żółte albo jaszcze inne wynika z tego że masz zle ustawiony balans bieli w aparacie lub masz go ustawionego na auto a aparat sobie nie radzi. Problem jest też jeśli oświetlamy różnymi rodzajami światła nie zbalansujemy z jednej strony światła żarowego a z drugiej niebiesko-zielonego z świetlówki. Poszukaj zagadnienia i tabel co jak świeci na googlach

"stosuje funkcję ekspozycji" możesz jaśniej?
mistrz drugiego planu
roarflex

Powrót do Makrofotografia